دسته‌بندی نشده

طریقه شستن چشم با آب نمک برای بهبود عفونت های چشمی

شستشوی چشم با آب نمک و کمپرس برای درمان درد چشم

یکی دیگر از روش های آسان برای کاهش درد چشم شستن با آب و نمک غیر ید است. اگر در چشم یک جسم خارجی رفته باشد وقتی با آب مقطر و نمک می شوئیم باعث کاهش درد می شود.

طریقه شستشو :

¼ قاشق چای خوری نمک را به یک فنجان آب مقطر اضافه کنید.سپس جوشانده می گذاریم خنک شود و چشم را شست و شو میدهیم این درمان خانگی را چند بار در روز انجام دهید.

نکته: در صورت امکان، از آب مقطر استفاده کنید زیرا آب شیر ممکن است حاوی مواد شیمیایی و ناخالصی باشد. آب معمولی خودش باعث عفونت می شود.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد بر روی چشم میتواند باعث کاهش درد چشم شود این همچنین خارش که در اثر حساسیت بوجود می آید از بین می برد.کمپرس سرد نیز به کاهش ناراحتی های مرتبط با عفونت چشم کمک می کند.

شستن چشم با آب نمک

طریقه استفاده :

یک پارچه را در آب سرد شسته و روی ، چشم قرار دهید. پس از ۵ دقیقه برداشته و چند بار این کار را انجام دهید
یا یک مکعب یخ را در یک حوله پنبه ای تمیز قرار دهید. آن را روی پلک های بسته قرار دهید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه بردارید ۲ یا ۳ بار در روز تکرار کنید.

حتماً بخوانید:

عفونت چشم و راههای ساده پیشگیری از آن

عفونت چشم و راههای ساده پیشگیری از آن

علت عفونت چشم چیست؟ عفونت چشم بیماری چشمی است که بر اثر باکتری ، ویروس یا سایر میکروارگانیسم ها به وجود می آید . این بیماری ها باعث می شود که چشم های…

کمپرس گرم :

اگر بلفاریت دارید که باعث درد چشم می شود، کمپرس گرم را امتحان کنید.

طریقه استفاده :

یک پارچه نرم را در آب گرم بشویید و آب زیادی آن را بگیرید تا فقط مرطوب شود ,آن پارچه گرم را روی پلک های بسته قرار دهید.برای ۱ دقیقه بماند.
سپس عوض کرده و این کار را ۳ یا ۴ بار تکرار کنید.
از این درمان ۱ یا ۲ بار در روز استفاده کنید.
پلک های خود را تمیز کنید ، روغن اضافی را پاک کنید و هر گونه باکتری، گرد و غبار یا خاک که ممکن است انباشته شده را تمیز کنید.

منبع : روزانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا