اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
طرز تهیه پیراشکی خرما بسیار خوشمزه در منزل_62b2e13e40e85.jpeg
طرز تهیه پیراشکی خرما بسیار خوشمزه در منزل_62b2e13e40e85.jpeg

طرز تهیه پیراشکی خرما بسیار خوشمزه در منزل

پیراشکی خرما یکی از پیراشکی های خوشمزه برای کسانی است که طرفدار خرما هستند، پیراشکی ها انواع و اقسام مختلفی دارد و با انواع مزه ها تهیه می شود اما ترکیب آن با خرمای مقوی و مغذی ترکیب یک عصرانه ساده و خوشمزه را به ارمغان می آرود شما می توانید پیراشکی خرما را داخل روغن داغ سرخ کنید و یا اگر دوست دارید به صورت رژیمی تهیه کنید آن ها را داخل فر قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیراشکی خرما بدون خمیرمایه و فوری

تخم مرغ ۲ عدد
ماست ۱/۲ پیمانه
جوش شیرین ۱ ق غذا خوری
نمک ۱/۸ ق چای خوری
روغن ۳ ق غذا خوری
آرد به مقدار لازم

مواد لازم برای مواد میانی پیراشکی خرما

خرما ۲۰ عدد
گردو ۱۰ عدد
شکر ۱/۴ پیمانه
دارچین ۱ ق غذا خوری

پیراشکی خرما

طرز تهیه پیراشکی خرما با گردو و دارچین

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا ماست را داخل کاسه ریخته و جوش شیرین را به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا جوش شیرین اکتیو شود و ماست کمی پف کند سپس تخم مرغ و روغن مایع را اضافه کنید و در انتها نمک را بریزید و با چنگال هم بزنید تا مخلوط شوند سپس شروع کنید به تدریج به اضافه کردن آرد.
میزان آرد گفته نشده زیرا بسته به آب خور آرد شما ممکن است میزان های مخلتفی آرد مصرف شود تا جایی آرد اضافه کنید تا خمیر وسط کاسه جمع شود سپس به مدت ۱۵ دقیقه خمیر را با دست خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود خمیر پیراشکی ما آماده شده است بدون آنکه نیاز به استراحت داشته باشد.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

ابتدا هسته خرما را بگیرید و به دلخواه می توانید پوست آن را جدا کنید برای جدا کردن پوست خرما باید آن را ۳ دقیقه در آب درحال جوش ریخته و سپس آب سرد بگیرید و پوستش را به راحتی خارج کنید. شکر و دارچین را داخل کاسه ریخته و خوب هم بزنید. گردو ها را به اندازه دلخواه خرد کنید.

طرز تهیه پیراشکی با خرما

مرحله سوم: پیچیدن خمیر پیراشکی

مقداری از خمیر را برداشته و پهن کنید و روی آن از مخلوط شکر و دارچین و ۱ عدد خرما و گردو قرار دهید و به دلخواه به آن شکل دهید و از ایده بستن خمیر پیراشکی زیر استفاده کنید.

حتماً بخوانید:

مرحله چهارم: پخت پیراشکی خرما

اگر دوست دارید پیراشکی را سرخ کنید داخل یک شیرجوش مقداری روغن ریخته تا جوش بیاد سپس دانه دانه پیراشکی ها را داخل روغن قرار دهید تا کاملا سرخ و طلایی شود سپس روی دستمال روغن گیر قرار دهید اگر دوست دارید در فر تهیه کنید روی پیراشکی ها را با زرده رومال کنید و به دلخواه کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پیراشکی خرما

می توانید از انواع مغزهای دلخواه در تهیه این پیراشکی استفاده کنید.
برای سرخ کردن حرارت باید کاملا متوسط باشد تا پیراشکی مغز پخت شوند.
خمیر را خوب ببندید تا هیچ گونه درزی نداشته باشد وگرنه موقع سرخ کردن باز می شود.
از هر نوع خرمای دلخواه می توانید استفاده کنید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.