اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
طرز تهیه شیرینی لندو خوشمزه و مخصوص به روش قنادی_62b8273e73fde.jpeg
طرز تهیه شیرینی لندو خوشمزه و مخصوص به روش قنادی_62b8273e73fde.jpeg

طرز تهیه شیرینی لندو خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

مواد لازم شیرینی لندو

خرما ۵۰۰ گرم
گندم ۶۰۰ گرم
کنجد به مقدار کافی

شیرینی لندو

طرز تهیه شیرینی لندو

برای تهیه شیرینی لندو خوشمزه ابتدای کار گندم را می شوییم، سپس درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت درون آب بماند تا خیس بخورد. طی این زمان آب آن را ۳ مرتبه عوض می کنیم.
حالا پس از گذشت این زمان گندم را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه روی سطح کار را با پارچه نخی تمیز می پوشانیم، سپس گندم را به صورت پخش روی پارچه می ریزیم تا آب اضافی اش کشیده شود.

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم تابه به خوبی گرم شود. در ادامه زمانی که گندم ها مرطوب هستند، آن ها را درون تابه می ریزیم و به صورت مداوم هم می زنیم.
حالا هسته خرما را جدا می کنیم، سپس درون یک طرف مناسب می ریزیم و با گوشت کوب می کوبیم تا خرما کاملا له شود. در ادامه زمانی که بوی خامی گندم از بین رفت و کاملا برشته شد تابه را از روی حرارت بر می داریم.

طرز تهیه شیرینی لندو با خرما

در این مرحله گندم را به صورت داغ به خرما له شده اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. در ادامه تابه را مجددا روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس کنجد را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا کنجد برشته شود.
حالا کنجد را به مخلوط خرما اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه مخلوط خرما را درون یک سینی مناسب می ریزیم، سپس پخش می کنیم و یک جسم سنگین روی آن قرار می دهیم.

در این مرحله اجازه می دهیم این جسم سنگین به مدت ۱۲ تا ۱۳ ساعت روی مواد شیرینی بماند. در ادامه پس از گذشت این زمان جسم سنگین را از روی مواد شیرینی برداشته، سپس مقداری از آن را بر می داریم.
در نهایت شیرینی لندو را در کف دست به صورت گردو فرم می دهیم و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در آخر این شیرینی خوشمزه را به همراه چای زعفرانی تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.