طرز تهیه شربت گوجه سبز خانگی خوشمزه و خوشرنگ مرحله به مرحله_62d133b961f7d.jpeg
طرز تهیه شربت گوجه سبز خانگی خوشمزه و خوشرنگ مرحله به مرحله_62d133b961f7d.jpeg

طرز تهیه شربت گوجه سبز خانگی خوشمزه و خوشرنگ مرحله به مرحله

طرز تهیه شربت گوجه سبز

شربت گوجه سبز یکی از انواع شربت های خوشمزه و ایرانی است که برای رفع عطش بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شربت گوجه سبز در ادامه با دلگرم همراه باشید.

مواد لازم شربت گوجه سبز

گوجه سبز ۱ کیلوگرم
شکر ۱ کیلوگرم
آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق غذاخوری
رنگ خوراکی سبز (اختیاری) ۳ قطره

طرز تهیه شربت گوجه سبز

برای تهیه شربت گوجه سبز خوشمزه در ابتدای کار گوجه سبز را شسته و درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید، سپس حرارت را ملایم می کنیم.
زمانی که گوجه سبزها کاملا پخته و له شدند، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم. در ادامه روی یک قابلمه مناسب آبکش گذاشته و گوجه سبز را از آبکش رد می کنیم تا آب صاف آن درون قابلمه ریخته و گوجه سبزها جدا شوند.

شربت گوجه سبز

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و شکر را به قابلمه می افزاییم، سپس اجازه می دهیم شربت روی حرارت بجوشد تا کمی غلیظ شود.
در ادامه کف های روی شربت را با قاشق جمع کرده و دور می ریزیم تا در نهایت شربت شفافی داشته باشیم. زمانی که شربت کمی غلیظ شد، آب لیمو ترش تازه را به قابلمه اضافه کرده و پس از گذشت ۲ دقیقه حرارت را خاموش می کنیم.

حتماً بخوانید:

پس از گذشت این زمان درب قابلمه را بسته و اجازه می دهیم شربت به مدت ۱ تا ۲ ساعت در دمای محیط بماند تا کاملا خنک شود. پس از گذشت این زمان به دلخواه رنگ خوراکی سبز را به قابلمه اضافه کرده و هم می زنیم.
زمانی که رنگ خوراکی درون شربت پخش شد، شربت را درون یک ظرف درب بسته ریخته و درون یخچال نگهداری می کنیم. در نهایت مقداری از شربت را درون لیوان ریخته و به همراه آب و یخ سرو می کنیم. گوارای وجود.

نوشته های مشابه

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.