اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
طرز تهیه تیمپانو لازانیا خوشمزه به روش ایتالیایی مرحله به مرحله_62bc1bc034662.jpeg
طرز تهیه تیمپانو لازانیا خوشمزه به روش ایتالیایی مرحله به مرحله_62bc1bc034662.jpeg

طرز تهیه تیمپانو لازانیا خوشمزه به روش ایتالیایی مرحله به مرحله

مواد لازم تیمپانو لازانیا

خمیر لازانیا : 2 بسته
گوشت چرخ کرده : 300 گرم
پنیر ریکوتا : 30 گرم
نمک فلفل : مقدار کافی
پیاز :1 عدد
روغن مایع : مقدار کافی
پودر آویشن : مقدار کافی
رب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوری
گردو خرد شده : 3 قاشق غذاخوری
کره : 1/4 پیمانه
خامه : 1 پیمانه
سیر : 3 حبه
پنیر پارمزان : 1/5 پیمانه
جعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوری
ریحان : 110 گرم
روغن زیتون : نصف پیمانه
کالباس سالامی : 150گرم

تیمپانو لازانیا

طرز تهیه و دستور پخت لازانیای ایتالیایی

ازجمله غذاهای پر طرفدار بین همه گروههای سنی پاستا و لازانیا و ماکارونی هستند. این سه غذا محبوبیت زیادی در جامعه ایرانی و نیز در جامعه بین المللی به دست آورده اند.در بین این سه غذای خوشمزه ، لازانیا غذایی است که علاوه بر شکل معمول و رایج ان که ورق لازانیا به صورت لایه لایه با گوشت و پنیر پیتزا پر می شود، به شکلهای دیگر و جدید تر مانند مافین لازانیا- لازانیا رولی – لازانیا کیکی و لقمه ای … درست می شود.
در بین این همه تنوع در روش و شکل درست کردن لازانیا یکی از غذاهای خوشمزه که با لازانیا درست می شود و بسیار شیک و خوشمزه است ، تیمپانو لازانیا است.
ابتدا یک قابلمه را تا نصفه پر از اب می کنیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و لازانیا را داخل قابلمه همراه با کمی نمک و روغن مایع می ریزیم و اجازه می دهیم تا ورقهای لازانیا داخل آب جوش نرم شوند.سپس انها را آبکش می کنیم.

 لازانیای ایتالیایی

سپس در ادامه در این مرحله 1 عدد پیاز را شسته و ان را خرد می کنیم و داخل یک تابه با روغن پیاز را تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود.
سپس در ادامه در این مرحله 300 گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه می ریزیم و ان را تفت می دهیم و نصف پیمانه اب به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا گوشت ارام بپزد . سپس وقتی اب گوشن بخار شد ، نمک و فلفل و اویشن را به مقدار کافی به تابه اضافه می کنیم.برای خوش رنگ شدن به ان 2 قاشق رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم.
سپس در ادامه در این مرحله یک قالب با عمق زیاد و دایره ای بر می داریم و کف قالب را با روغن مایع چرب می کنیم. لازانیای ابکش شده را دور قالب می چینیم بطوری که مقداری از ورق لازانیا آویزان باشد.

سپس در ادامه در این مرحله سس آلفردو را تهیه می کنیم و 1/4 پیمانه کره را داخل یک تابه می ریزیم و سپس به ان وقتی اب شد 1 پیمانه خامه اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا خوب با کره قاطی شود .سپس 1 حبه سیر را رنده کرده و همراه با 1 پیمانه پنیر پارمزان و جعفری خرد شده و نمک و فلفل به سس اضافه می کنیم و زیر گاز را خاموش می کنیم.

طرز تهیه تیمپانو لازانیا

سپس در ادامه در این مرحله سس آماده شده در مرحله پیش را روی لازانیاهای چیده شده در قالب می ریزیم و روی ان را ورق سالامی قرار می دهیم و دوباره روی ان سس آلفردو می ریزیم و روی آن سالامی قرار می دهیم و تا سه لایه این کار را انجام می دهیم.
سپس در ادامه در این مرحله سس پستو تهیه می کنیم و برای این منظور 110 گرم ریحان را با چاقو خرد می کنیم و یا با غذا ساز ریز می کنیم به ان 2 حبه سیر خرد شده و 3 قاشق گردو خرد شده اضافه می کنیم.سپس به ان نصف پیمانه پنیر پارمزان اضافه می کنیم و در ادامه نصف پیمانه روغن زیتون را همراه با نمک و فلفل به سس اضافه می کنیم .

حتماً بخوانید:

سپس در ادامه در این مرحله سس پستو را روی لازانیا می ریزیم و روی ان را پنیر ریخته و دوباره یک لایه لازانیا قرار می دهیم.
سپس در ادامه در این مرحله 1 لایه پنیر روی لازانیا می ریزیم و روی ان از گوشت و پیاز اماده شده در مراحل قبل می ریزیم و روی ان را با لازانیا میپوشانیم.
سپس در ادامه در این مرحله لایه اخر را پتیر ریکوتا می ریزیم و دوباره روی ان لایه لازانیا قرار می دهیم و لایه ها را با دست خوب فشار می دهیم تا منسجم شود.
سپس در ادامه در این مرحله کمی سس آلفردو را با قلمو روی لازانیا می ریزیم تا ورقهای لازانیا به هم بچسبند و سپس لبه های بیرون زده لازانیا را روی مواد سمت داخل بر می گردانیم .
سپس در ادامه در این مرحله قالب را به مدت 30 دقیقه در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گذاریم تا بپزد. لازانیا را وقتی پخت داخل ظرف مناسب بر می گردانیم و میل می کنیم.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.