دسته‌بندی نشده

صابون گوگرد |خواص شگفت انگیز صابون گوگرد برای زیبایی و سلامت پوست

خواص و فواید صابون گوگرد برای سلامت و زیبایی پوست + طرز استفاده

صابون گوگرد برای شستشوی بدن است و فواید سلامتی فراوانی دارد این مزایا می توانند از درمان اختلالات پوستی تا تمیز کردن بدن موثر باشد. صابون گوگرد در شامپوها، لوسیون ها،پماد ، صابون، کرم و ژل موجود است. دانستن مزایای صابون گوگرد در تعیین این که آیا استفاده از آن بهترین انتخاب است مهم است

گوگرد کانی زرد رنگی است اگر چه نام این عنصر شیمیایی ما را به یاد باروت، کبریت، می اندازد اما این ماده معدنی کاربرد های دیگری دارد. به خاطر خواص ضد قارچ و ضد باکتری آن اغلب به عنوان ماده معدنی درمانی یاد می شود این روش توسط رومیان باستان و چینی ها برای درمان زخم ها و بیماری های پوستی از زمان های بسیار دور استفاده می شده است.

صابون گوگرد

آن به عنوان جز فعال در اغلب صابون های دارویی و دیگر محصولات مراقبت از پوست به کار می رود. بیماری های پوستی متعدد که ناشی از عمل باکتری ها و قارچ ها هستند را می توان از طریق کاربرد موضعی این صابون درمان کرد.

متخصصان پوست اغلب استفاده از صابون گوگرد را برای کاهش علایم برخی بیماری های پوستی توصیه می کنند.

با وجود بوی تند و زننده آن، یک قالب صابون گوگرد فواید سلامتی زیادی برای پوست به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی ، ضد قارچی و ضد باکتری به ارمغان می آورد. در زمان های قدیم، افراد مجبور بودند در چشمه های آب گرم که در فاصله ای دور از یک آتشفشان فعال واقع شده اند شیرجه بروند.

در حالی که آن ها از آبگیرهای آب داغ و گوگرد بازدید می کردند. بسیاری از مردم به این مکان ها رفت و آمد می کردند چون روش درمانی آب گرم، ماهیچه های دردناک آن ها مشکلات پوستی آنها را درمان می کرد از قبیل آکنه ، جوش های سر سیاه، اگزما، و درماتیت.

فواید و خواص صابون گوگرد برای مشکلات و سلامت پوست

صابون گوگرد برای درمان آکنه :

آکنه روی پوست یکی از شایع ترین مشکلات بلوغ است. در این مرحله از زندگی فعالیت هورمونی افزایش پیدا می کند که تجمع باکتری ها و پیه را ایجاد می کند چربی ها نمی توانند از منافذ بیرون بیایند و به صورت جوش های سر سیاه ظاهر می شود.

صابون گوگرد یکی از صابون های استفاده شده برای پوست چرب است، به خصوص در ناحیه تی (پیشانی، بینی و چانه) که باعث خشک شدن پوست می شود. به همین دلیل توصیه می شود هر روز صورت خود را با این صابون بشویید تا به خشک شدن پوست کمک کند. علاوه بر این، توصیه می شود آن را با محصولی استفاده کنید که به شما کمک می کند منافذ را تمیز کنید.

فواید صابون گوگرد

پسوریازیس :

پسوریازیس بیماری مزمن است که با تغییر سیستم ایمنی مرتبط است و با ت

شکیل لایه های پوست، به ویژه در سر، زانوها، آرنج، دست ها و کمر نشان داده می شود. اگر چه معمولا با دارو درمان می شود اما استفاده از صابون مناسب که می تواند به کاهش این علائم کمک کند ضرری ندارد. گوگرد یک عامل ضد عفونی دارد که به رهایی از باکتری و کاهش چرک کمک می کند حتی می تواند باعث شود پوست بهتر عمل کند.

به همین ترتیب، یکی دیگر از مزایای صابون گوگرد این است که جوش و اگزما را درمان میکند با شستن مواضع آسیب دیده، صابون گوگرد کمک می کند که خارش پوست را تسکین داده و آن زخم ها را خشک کنید تا پوست به حالت عادی باز گردد.

درماتیت سبوره ای :

درماتیت سبوره ای التهاب پوست سر است که منجر به پوسته پوسته شدن پوست می شود اگر هر دو روز از صابون گوگرد استفاده کنید پوست بهتر به نظر خواهد رسید. زمانی که از این مرحله فراتر رفته اید، توصیه می شود هفته ای یک بار از آن استفاده کنید تا پوست بیش از حد خشک نشود. به همین دلیل پسوریازیس، تمام مناطق خشک به طور قابل توجهی بهبود پیدا می کند.

بیماری مشابه ای که صابون گوگرد نیز می تواند به آن کمک کند روزاسه است چون یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان این بیماری در نظر گرفته می شود. به طور خاص، به درمان آکنه و یا جوشی که از آن رنج می برید کمک می کند.

صابون گوگرد برای درمان چربی پوست :

بسیاری از درمان های دارویی برای درمان جرب در حال حاضر حاوی گوگرد هستند چون جز ترکیبات موثر است که آکنه ها را از بین می برد، اگر چه تخم را نمی کشد. علاوه بر درمان این مشکلات معمولی پوست استحمام و یا دوش گرفتن با استفاده از صابون گوگرد در التیام اگزما موثر به نظر می رسد.

باز هم اثر خشک کردن گوگرد روی پوست در کاهش تورم ، از بین بردن خارش شدید و بهبود منطقه آلوده، شگفتی می آفریند.

با وجود حملات مکرراگزما آن بدتر نخواهد شد و تا زمانی که فرد به استفاده از صابون گوگرد در هنگام دوش گرفتن ادامه دهد، دوباره آلوده نخواهد شد. در حال حاضر، اغلب صابون های گوگرد شامل مواد آلی مثل عصاره زیتون، عصاره آلوئه ورا و مواد معدنی دریایی هستند که اپیدرم را مرطوب نگه می دارد.

چگونه از صابون حاوی گوگرد استفاده کنیم؟

برخی از این صابونها دارای 10 درصد گوگرد هستند؛ اگر پوست شما بسیار حساس است باید آن هایی را که حدود 3 درصد گوگرد دارند را بخرید بهتر است از این صابون استفاده کنید اگر این صابون توسط یک متخصص پوست توصیه شده است.

دقت کنید که از آن طبق دستوراستفاده کنید موضع را با آب مرطوب کنید. پس از آن صابون را خیس کنید با کف صابون کار کنید و آن را تنها روی موضع متاثر بمالید و آن را با آب بشویید. صابون نباید با چشم ها تماس پیدا کند و نباید قورت داده شود. استفاده از این صابون ممکن است باعث تورم ملایم، نرم شدن و پوسته پوسته شدن پوست شود.

با این حال اگر واکنش آلرژیک شدید داشته باشید استفاده از آن را متوقف کنید. زنان باردار و مادران شیرده باید از استفاده از این صابون خودداری کنند.

کاربرد صابون گوگرد

اگر از شما خواسته شده است از یک صابون پزشکی که حاوی گوگرد است استفاده کنید، مطمئن شوید که از آن به طبق دستور تولید کننده استفاده می کنید. اگر عوارض جانبی جدی را تجربه می کنید، استفاده از آن را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.

عوارض جانبی گوگرد:

قبل از خرید یک محصول گوگرد دار مهم است اثرات جانبی این راه حل درمان آکنه را در نظر بگیرید.

خارش پوست از عوارض صابون گوگرد:

چون گوگرد دارای خواص شیمیایی قوی است، می تواند منجر به سوزش شدید پوست مانند قرمزی، ورم، خارش و پوسته پوسته شدن شود. این به خاطر توانایی گوگرد برای تسریع رشد و جابجایی سلول های پوست است. اگر پوست خشک و یا آفتاب سوختگی داشته باشد، گوگرد می تواند آن را بدتر کند.

احتمال رنگ و رورفتگی پوست با استفاده از صابون گوگرد:

بسیاری از بیماران دریافتند که استفاده از محصولات با نسبت های بالای گوگرد می توانند باعث تغییر رنگ پوست شوند. مناطقی که در آن پوست جدید به عنوان نتیجه درمان گوگرد آشکار می شود، می تواند سفید، خاکستری و سیاه ظاهر شود که می تواند موقتی یا دائمی باشد.

سبوم افراطی:

ممکن است عجیب به نظر برسد که یک محصول پوست را خشک و با شیوع آکنه مبارزه کند اما به تولید چربی بیشتر منجر می شود، اما این یکی از اثرات جانبی تاسف بار در برخی موارد استفاده از گوگرد است پوست که به شدت خشک می شود ممکن است باعث تولید روغن بیشتر شود که می تواند وضعیت آکنه را بدتر کند – دقیقا مساله ای که باید از آن اجتناب شود.

واکنش های آلرژی زا به صابون گوگرد:

بسیاری افراد واکنش های آلرژی زا را در مقابل مواد شیمیایی گوگرد دار تجربه می کنند. این واکنش آلرژی زا می تواند از حساسیت پوستی به اثرات جدی، شامل تورم صورت، کهیر یا دشواری تنفس، متفاوت باشد. گوگرد اغلب با سدیم ترکیب می شود، بنابراین مهم است که لیست مواد در هر محصولی را که می خرید بخوانید آن هایی که به داروهای گوگردی حساسیت دارند باید از این ترکیب اجتناب کنند چون می تواند منجر به واکنش های شدید شود.

همه چیز در مورد صابون گوگرد

بوی صابون گوگرد :

در حالی که دقیقا عارضه جانبی ندارد برخی از محصولات گوگرد بویی بدی مثل بوی تخم مرغ گندیده می دهد که قبلا ذکر کردیم. محصولات گیاهی طبیعی، ارگانیک و آن هایی که رایحه اضافی دارند به طور کلی معطر هستند. اگر این بو طاقت فرسا است می تواند باعث سردرد شود که به طور کلی منجر می شود بیماران به دنبال محصولات گوگردی بروند که معطر است متاسفانه، افزودن رایحه های ممکن است آسیب های پوستی را بدتر کند و بر انواع پوست های حساس تاثیر بگذارد.

نگرانی های بارداری:

برای زنانی که باردار هستند و یا باردار می شوند، مهم است که در مورد استفاده از محصولات گوگرد دار با پزشک بحث و تبادل نظر کنند. این بدان معنی است که اثرات زیان آوری بر جنین دارد در مطالعات حیوانی نشان داده شده است با این حال، هیچ مطالعات کنترلی در این زمینه وجود ندارد که نشان دهنده نتایجی مشابه برای انسان ها باشد.

روش صحیح استفاده از صابون گوگرد

در ابتدا باید پوست را با آب ولرم مرطوب کنید و بعد صابون را بر کاملا روی پوست بمالید تا کف غلیظی بر روی آن به وجود آید و در آخر پس از چند دقیقه صورت را کامل با آب بشویید ، البته فراموش نکنید که از مالیدن صابون روی نقاط حساس و دچار زخم خودداری کنید و حتما قبل از استفاده با پزشک مشورت کرده و از مناسب بود آن برای جنس پوستتان مطمئن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا