اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
شکستن قولنج و مزایا و خطرات آن_60eae77503bab.jpeg
شکستن قولنج و مزایا و خطرات آن_60eae77503bab.jpeg

شکستن قولنج و مزایا و خطرات آن

شکستن قولنج یکی از کار هایی می باشد که بسیاری از افراد در طی روز آن را انجام می دهند و از خطراتی که این کار دارد آگاهی ندارند. باید بدایند که این کار نه تنها فایده ای برای بدن ندارد بلکه خطراتی نیز دارد و ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند.

شکستن قولنج

آیا شکستن قولنج مفید است؟

باید بدانید به هر بخشی از بدن که با درد و کشیدگی همراه باشد می تواند نشانه ای از قلنج باشد و این درد و کشیدگی و یا حتی اسپاسم ناگهانی نمی تواند نشانه ای از بیماری های خاص باشد. بیش ترین عضلاتی که درگیر این حالت ها می شوند عضلات گردن و عضلات اطراف ستون مهره ها می باشد که ناشی از بد نشستن و یا قرار گیری سر در وضعیت نا مناسب است. در واقع افرادی که دچار این اسپاسم ها می شوند به استخوان ها و مفاصل فشار بسیار زیادی وارد می کنند و قولنج را می شکنند. زمانی که شما این قولنج ها را می شکنید صدایی از آن ها خارج می شود که به شما احساس رضایت می دهد و به عبارتی از این کار لذت می برید ولی جالب است بدانید که این کار منجر به کشش تمامی بخش های مفاصل از جمله رباط ها و تاندون ها شده و در طولانی مدت فرد دیگر نمی تواند حرکات ظریف را به خوبی انجام دهد و بافت های کنار مفاصل آسیب بسیار زیادی می بینند. در نظر داشته باشید که کشیدن مفصل ها می تواند منجر به ایجاد آرتریت شده و استخوان های بخشی که قولنج آن ها را می شکنید آسیب پذیر تر می شوند و نمی توانند در برابر آسیب ها مقاومت کنند در نتیجه زود تر و سریع تر دچار در رفتگی و شکستگی می شوند. اگر این کار را برای گردن خود انجام دهید ممکن است باعث سایش مهره های گردنی شوید در نتیجه آسیب های بسیاری به شما وارد خواهد شد.

نکته : این کار در هر صورتی خطرناک می باشد و توصیه متخصصان به شما این است که برای این کار از هیچ فردی کمک نگیرید زیرا مشکلات بسیاری برای ایجاد خواهد شد و گاها ممکن است راه رفتن خود را برای همیشه از دست بدهید.

عوارض جبران نا پذیر قولنج

عوارض شکستن قولنج

بسیاری از افراد گمان می کنند که هر کاری که با راحتی همراه است نمی تواند آسیبی به آن ها وارد کند  ولی عوارضی که این کار دارد عبارت اند از :

 • آرتروز شدید
 • ناتوانی در برابر فشار های عضلانی در سن بالا
 • لرزش اندام به دلیل بروز اختلالات در گیرنده ها
 • کاهش تمرکز
 • ناتوانی در کنترل حرکات
 • کاهش ثبات مفصلی
 • ناتوانی در انجام حرکات ظریف
 • در رفتگی عضلات
 • آسیب دیدن شریان ها

پیشگیری از شکستن قولنج در خانه

پیشگیری از قولنج

برای این که دچار این مشکلات نشوید و اسپاسم های عضلانی شما را مجبور نکنند تا قولنج خود را بشکنید باید نکاتی را رعایت کنید.

نوشته های مشابه

 • مایعات و املاح مفیدی که بدن به آن ها نیاز دارد را با استفاده از نوشیدن مایعات تامین کنید.
 • قبل از این که از حرکات ورزشی سنگین انجام دهید و به انجام تمرینات استقامتی بپردازید بهتر است کمی نرمش کنید و برای شروع ورزش از ورزش های هوازی استفاده کنید.
 • سعی کنید در میان ورزش از آب استفاده کنید تا بتوانید از خشک شدن بدنتان پیشگیری کنید.
 • مایعات قوی بنوشید تا از کمبود مواد الکترولیت در بدنتان در امان باشید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *