دسته‌بندی نشده

شستن سطل زباله : از بوگرفتن سطل آشغال جلوگیری کنید

روش شستن سطل زباله آشپزخانه و جلوگیری از بوی نامطبوع

در این مطلب می‌خوانید:

بسیاری از ما در مورد مرتب شستن سطل زباله آشپزخانه خود کوتاهی می‌کنیم. اما اگر پس از تخلیه زباله، سطل آشغال بوی نامطبوع بدهد، می‌دانید که زمان آن رسیده که سطل زباله را بشویید. در این مطلب به روش شستن سطل زباله برای از بین بردن بوهای نامطبوع آن میپردازیم.

وسایلی مورد نیاز برای شستن سطل زباله

اسپری تمیزکننده چندمنظوره
پارچه تمیز
فرچه پلاستیکی
اسپری ضدعفونی‌کننده سطوح
کیسه زباله
جوش‌ شیرین

شستن سطل زباله آشپزخانه با جوش شیرین

بهترین روش شستشوی سطل‌های زباله

برای شستن سطل زباله از مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده خوش‌عطر استفاده کنید.
قسمت بیرونی سطل زباله را تمیز کنید
با استفاده از اسپری تمیزکننده چندمنظوره و یکپارچه سطح بیرونی سطل را از گردوغبار و آلودگی پاک کنید.
برای تمیز کردن بقایای چرب یا چسبناک روی سطل زباله، از یک قطره مایع ظرفشویی استفاده کنید. مایع ظرفشویی را روی پارچه مرطوب بریزید، آن را روی لکه‌ها بکشید و به‌وسیله دستمال تمیز مرطوب سطح بیرونی را تمیز کنید.
اگر لکه‌های روی سطل زباله پاک نشد، مقداری آب و جوش‌ شیرین را با هم ترکیب کنید، آن را به‌ صورت خمیر غلیظ دربیاورید و روی لکه‌ها بمالید. این مخلوط، ساینده ملایمی است که باعث خراشیده شدن سطح بیرونی سطل زباله استیل نمی‌شود.
بعد از مالیدن خمیر آب و جوش‌ شیرین به سطح سطل زباله، آن قسمت‌ها را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک‌کنید.

حتماً بخوانید:

روشهای از بین بردن بوی بد سطل زباله

روشهای از بین بردن بوی بد سطل زباله

بوی سطل زباله – بهترین روش های رفع بوی سطل زباله : زباله از موارد مهمی است که اگر به روش صحیح در منزل نگهداری نشود باعث بوی بد , تجمع حشرات و حتی…

نحوه شستشوی سطل زباله خانگی با جوش شیرین

در زمان تمیز کردن سطل زباله استیل، مراقب خراشیده شدن سطح بیرونی آن باشید و مخلوط خمیر آب و جوش‌شیرین را به‌آرامی روی سطح بمالید.

قسمت داخلی سطل زباله را تمیز کنید

با پوشیدن دستکش پلاستیکی، تمام مواد غذایی یا ضایعاتی را که ممکن است در کف سطل زباله مانده باشد، خارج کنید.
برای شستن سطل زباله داخل آن را اسپری تمیزکننده چندمنظوره بزنید و مطمئن شوید سمت داخل درب سطل زباله هم اسپری شده باشد. برس مویی پلاستیکی را روی تمام قسمت‌های اسپری‌شده بکشید. سپس با دستمال‌ کاغذی یا پارچه تمیز تمام سطوح آن را تمیز کنید.

شستن سطل زباله آشپزخانه

پس از شستن سطل زباله، برای ضدعفونی کردن آن مایع ضدعفونی را روی سطح داخلی و درب سطل اسپری کنید. سپس بگذارید به مدت‌ زمان تعیین‌شده که روی اسپری مشخص شده، به همان صورت بماند.
با استفاده از شلنگ آب، سطل زباله را بشویید. اگر شلنگ آب در دسترس ندارید، می‌توانید از شیردوش نصب شده روی شیر آشپزخانه خود استفاده کنید یا برای شستن سطل زباله آن را زیر دوش ببرید. سپس اجازه دهید سطل زباله بیرون از خانه و در معرض نور خورشید خشک شود یا با یک حوله قدیمی آن را خشک کنید.

راهکارهای از بین بردن بوی بد و شستن سطل زباله آشپزخانه

اجازه دهید سطل زباله زیر نور آفتاب خشک شود، چون نور آفتاب و گرمای تولید شده از تابش آن موجب ضدعفونی و از بین رفتن بوی نامطبوع می‌شود.

قسمت پایین سطل زباله را با یک‌ تکه روزنامه یا کاغذ بی‌مصرف که رطوبت را جذب می‌کند، بپوشانید. یک‌ لایه نازک جوش‌ شیرین را روی آن بپاشید تا در صورت جذب رطوبت، بوی نامطبوع زباله از بین برود.

راهکارهای از بین بردن بوی بد و شستن سطل زباله آشپزخانه

سخن آخر

شستشوی سطل‌های زباله یکی از روش‌هایی است که باید برای جلوگیری از به وجود آمدن بوی نامطبوع و آلوده نشدن محیط خانه انجام گیرد. شستن سطل زباله آشپزخانه به‌ آسانی انجام می‌شود که در بالا به روش‌های شستن و ضدعفونی کردن آن پرداختیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا