دسته‌بندی نشده

شربت آرژیتال چه تاثیری روی رشد قد کودکان دارد ؟

شربت آرژیتال برای رشد قد + نحوه مصرف و عوارض این دارو برای کودکان

امروزه بیشتر مادران و پدران به دلیل داشتن رژیم غذایی نامطلوب فرندانشان نگران کوتاه ماندن قد آنها هستند و در تلاش هستند که چطور به رشد بهتر قد کودک خود کمک کنند که در این صورت به مصرف مکمل های دارویی و غذایی روی می آورند و شربت اریتال یکی از این مکمل های دارویی است که از آن برای رشد قد کودکان استفاده می کنند.

موارد مصرف شربت آرژیتال

امروزه مکمل های زیادی برای رفع و درمان کوتاهی قد کودک وجود دارد که هر کدام می تواند باعث تاثیرات قابل توجهی شود، اگر می خواهید که کودک شما رشد قد خوبی داشته باشد در مرحله اول سعی کنید به تغذیه او توجه کنید و سپس مکمل افزایش قد استفاده کنید زیرا افزایش قد کودک با روش های طبیعی و تامین ویتامین مورد نیاز از طریق غذا خوردن می تواند گزینه ای سالم و ارزان باشد.

مکمل های افزایش رشد قد کودک جایگاه خاصی دارد و باید گفت که همیشه دلیل کوتاه ماندن قد کودکان، به دلیل عمل نکردن هورمون رشد می باشد، زیرا ممکن است کودکی دارای ترشح رشد هورمونی خوبی باشد ولی باز هم قد کوتاهی داشته باشد که دلیل آن می تواند مختلف باشد.

شربت افزایش قد کودکان آرژیتال

باید گفت که اینگونه مکمل ها مانند شربت آرژیتال فقط برای کودکانی مناسب است که هورمون رشد خوبی ندارند. طبق تحقیقات معلوم شده که بیشتر دلیل کوتاهی قد کودک مربوط به رشد آنها می باشد که با تحت درمان گرفتن به مقدار 5 الی 7 سانت به قدشان اضافه می شود.

شربت آرژیتال و کاربردهای آن

شربت آرژیتال برای پیشگیری از کوتاه ماندن قد کودک و رشد هر چه بیشتر آنها استفاده می شود. در خیلی مواقع کوتاهی قد کودکان به دلیل عدم دریافت ویتامین کافی ویتامین و پروتئین ضروری بدن می باشد که ممکن است تنها مصرف مواد غذایی تامین کننده این مواد ضروری نباشد و به همین دلیل نیاز به مصرف مکمل هایی کمکی است که نیازهای بدن را برای رشد کامل کودک فراهم کند، که شربت هم به همین جهت برای کودک تهیه شده است.

شربت به دلیل داشتن هورمون رشد یا همان ال آرژنین که از دسته اسید آمینه های نیمه ضروری است که نقش مهمی در رشد عضلات دارد. مهمترین وظایفی که به دوش این ماده در بدن است شامل:

  • حمایت کردت از کلسترول خوب بدن
  • تنظیم متابولیسم چربی
  • تنظیم سطح و میزان نمک موجود در بدن
  • رهاسازی هورمون رشد
  • کمک به بهبود سیگنال های سلول های عضلانی

فواید شربت آرژیتال

از این رو با مصرف شربت آرژیتال باعث می شود استخوان ها به بالاترین میزان رشد خود برسند، در واقع این شربت تحت لیسانس شرکت هلث اید انگلستان تولید و بسته بندی می شود.

نکته: توجه داشته باشید که مصرف شربت آرژیتال و هر گونه مکمل دیگر افزایش قد قادرند قد کودک را افزایش دهند اما در مقابل کودک دچار بلوغ زودرس خواهند شد، که این موضوع باعث می شود تا دوره رشد کودک بسیار کوتاه شود و رشد استخوانی آن هم به صورت زود رس بسته شود. به همین دلیل قبل از اینکه شروع به مصرف اینگونه مکمل ها بپردازید بهتر است حتما از یک پزشک متخصص کمک بگیرید و از دادن آن به صورت خودسرانه به کودکتان جدا خودداری نمایید.

مقدار مصرف صحیح این شربت باید توسط پزشک تعیین شود و همچنین میزان مصرف آن برای هر کودکی متفاوت می باشد، معمولا مصرف شربت با توجه به سن آنها متفاوت می باشد، اما به طور معمول برای مصرف آن برای کودکانی که بین ۴ تا ۷ سال سن دارند روزانه ۳ میلی گرم و برای مصرف کودکان بالای ۷ سال روزانه ۶ میلی گرم می باشد.

حتماً بخوانید:

نکاتی مهم

توجه داشته باشید که در هنگام دادن این شربت به کودکان از حد توصیه شده تجاوز نکنید.
اگر کودکان به هر یک از ترکیبات این شربت واکنش نشان داد فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
به دلیل اینکه برخی از دارو های دیگر می تواند بر روی عملکرد شربت آرژیتال اثر بگذارند لیست تمامی دارو های مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.
قبل از شروع به استفاده از این شربت اگر کودکان دچار هر گونه بیماری می باشد حتما پزشک تان را آگاه کنید.
اگر کودکتان بعد از مصرف این شربت دچار تنگی نفس و کهیر شد از مصرف آن خودداری کنید و فورا کودک ها به مراکز درمانی برسانید.
به هیچ عنوان این شربت را به عنوان جایگزین برای مصرف غذا استفاده نکنید، زیرا برای اینکه از مصرف این شربت بهترین نتیجه را دریافت کنید باید به تغذیه کودکان هم توجه ویژه ای داشته باشید.

کاربرد شربت آرژیتال

بیشتر مکمل های زیادی برای افزایش رشد کودک وجود دارد و شما می توانید براحتی آنها را تهیه کنید. اگر شما می خواهید به صورت طبیعی به رشد قد کودک کمک کنید می توانید از مواد غذایی و خوراکی های مفید مانند مغزه، گوشت، حبوبان، زرده تخم مرغ، سبزیجات و … را فراموش نکنید.

منبع : تاپناز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا