دسته‌بندی نشده

سوالات درس 24 مطالعات هشتم با جواب

سوالات درس 24 مطالعات هشتم با جواب

سوالات درس درس بیستم و چهار مطالعات هشتم

سوالات درس 24 مطالعات هشتم با جواب

نام درس : قاره استرالیا و اقیانوسیه | موضوع : سوالات متن | پایه هشتم

سوالات درس درس بیستم و چهار مطالعات هشتم

در قسمت زیر برای شما عزیزان سوالات متن درس 24 مطالعات هشتم را آماده کرده ایم که امیدوارم دوست داشته باشید. در قسمت زیر میتوانید این سوالات متن مطالعات هشتم را مشاهده کنیدتوجه : در این مطلب 2 سری سوالات متن برای شما آماده کرده ایم
سری اول سوالات : تعداد کم تر برای مطالعه سریع تر درس ها میباشد (اکثر دانش آموزان نمره بالای 19 با این سوالات گرفته اند)
سوالات سری دوم : سوالات بیشتر و بروز تر است که با توجه به وقت و یا حوصله شما دانش آموز ؛ هرکدوم رو که راحت تر بودید بخونید . تعداد سوالات سری اول : 12| تعداد سوالات سری دوم 20

درس بیست و چهار : قاره استرالیا و اقیانوسیه

1-کوچکترین قاره جهان چه نام دارد؟
پاسخ: اقیانوسیه( استرالیا و جزایری را که در نزدیکی آن در اقیانوس آرام قرار گرفته) کوچکترین قارهٔ کره زمین است . برخی دیگر استرالیا را قاره ای مستقل به حساب آورده اند. در هر صورت، استرالیا و اقیانوسیه، کم وسعت ترین و کم جمعیت ترین قار ه های مسکونی جهان هستند.

2-استرالیا و اقیانوسیه در کجا واقع شده است؟
پاسخ: این قاره در منتهی الیه جنوب شرقی قارهٔ آسیا قرار دارد.. همان طور که مشاهده می کنید، در واقع استرالیا، سرزمین اصلی قارهٔ اقیانوسیه است که همچون جزیره ای پهناور در اقیانوس آرام واقع شده.

3- بیشترین جزایر استرالیا در کدام سمت این قاره قرار دارند ؟ نام مهمترین جزیره آن چیست؟
پاسخ: در شرق استرالیا در آب های اقیانوس آرام، جزایر بی شماری به صورت پراکنده وجود دارد. تعداد این جزایر به 20 تا 30 هزار می رسد. یکی از جزایر مهم و بزرگ اقیانوسیه، کشور نیوزیلند است.

4-استرالیا از نظر ناهمواری چگونه است؟
پاسخ: استرالیا تقریباً سرزمینی هموار است. فقط در شرق این کشور، رشته کوه هایی به موازات ساحل کشیده شده است.

5-بزرگترین صخره مرجانی دنیا در کدام سمت استرالیا قرار دارد و ویژگی و فواید آن چیست؟
پاسخ: در شمال شرقی استرالیا بزرگ ترین صخرهٔ مرجانی دنیا، به شکل دیواری از آب های اقیانوس آرام سر برآورده است. این صخره بیش از 2000 کیلومتر طول دارد و صدها نوع ماهی در اینجا زندگی می کنند. در این منطقه، امکانات خوبی برای گردشگرانی که از این صخرهٔ مرجانی بازدید می کنند به وجود آمده است.

6-نیوزیلند (زلاند نو) چگونه کشوری است و بلندترین قله آن چه نام دارد؟
پاسخ: نیوزیلند، کشوری کوهستانی است. رشته کوههای آلپ جنوبی را در این کشور، نشان دهید. بلندترین قلهٔ نیوزیلند کوک نام دارد

7-جمعیت استرالیا نسبت به وسعت آن چگونه است و چه مقدار از آنان را بومیان تشکیل داده اند؟
پاسخ: استرالیا با وجود وسعت زیاد ) ٧ میلیون و ۶٨۶ هزار و ٨۵٠ کیلومترمربع( جمعیت بسیار کمی )حدود 20 میلیون نفر( دارد. اکثریت جمعیت استرالیا و نیوزیلند را مهاجران اروپایی )انگلیسی و ایرلندی( تشکیل می دهند و درصد بسیار کمی از جمعیت نیز بومیان هستند.

8-زبان و دین مردم استرالیا و نیوزیلند چیست؟
پاسخ: زبان رسمی استرالیا و نیوزیلند ،انگلیسی است، اما به دلیل مهاجرپذیر بودن، زبانهای مختلفی در این کشور، تکلم می شود . استرالیا و نیوزیلند از کشورهای مسیحی محسوب می شوند، اگر چه پیروان سایر ادیان استرالیا و نیوزیلند توسط دریانورد بریتانیایی، جیمز کوک در سال 1770 میلادی کشف شدند. استرالیا تا سال 1901 مستعمره بریتانیا )انگلستان( بود. مهاجران اروپایی که به این قاره وارد شدند نیز همانند مهاجران اروپایی در قاره آمریکا، با بومیان بد رفتاری نمودند و آنها را به بند کشیدند. نیز در این کشورها زندگی می کنند.

9-استرالیا و نیوزیلند از نظر اقتصادی چه وضعیتی دارند؟
پاسخ: استرالیا و نیوزیلند جزء کشورهای پیشرفته صنعتی در جهان هستند. قارهٔ استرالیا دارای منابع و معادن فراوانی است.
مهاجران اروپایی با انتقال سرمایه و فناوری های خود به این سرزمین ها، موجب پیشرفت های اقتصادی در این قاره شده اند.

10-استرالیا و نیوزیلند از نظر کشاورزی و دامپروری چه وضعیتی دارند؟
پاسخ: استرالیا تولیدکننده و صادرکنندهٔ بزرگ گندم در جهان است. همچنین باغ های انگور و مرکبات فراوانی دارد و کشاورزی در این کشور به روش صنعتی و با استفاده از ماشین آلات، صورت می گیرد. استرالیا و نیوزیلند هر دو از مراکز مهم پرورش دام در جهان اند و محصولات دامی به ویژه گوشت و پشم،از صادرات مهم این دو کشور است.

11-بنادر مهم استرالیا که از مراکز مهم صنایع کشتی سازی و صنایع شیمیایی هستند را نام ببرید.
پاسخ: سیدنی و ملبورن

12-چه عواملی سبب جذب گردشگران به استرالیا و نیوزیلند شده است؟
پاسخ: استرالیا و نیوزیلند به دلیل وجود سواحل طولانی و تنوع محیطی و گونه های جانوری جاذبه های طبیعی زیادی برای گردشگران دارند و ساختن امکانات تفریحی و گردشگری باعث شده است که گردشگران بتوانند به خوبی از این محیط ها استفاده کنند.

 ❤ همگام درس ❤
سوالات سری دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات

1_ اقیانوسیه کوچکترین قاره کره زمین است.

2_ اقیانوسیه شامل چه قسمتی است؟
جواب:  استرالیا و جزایری را که در نزدیکی آن که در اقیانوس آرام قرار گرفته است را شامل می شود.

3_ اقیانوسیه در کجا قرار دارد؟ (استرالیا و اقیانوسیه در کجا واقع شده است؟)
جواب:  منتهی الیه جنوب شرقی قاره آسیا

4_ در آب های اقیانوس آرام تعداد جزایر به 20 تا 30 هزار می رسد.

5_ بزرگترین صخره مرجانی استرالیا چقدر طول دارد؟‌
جواب:  2000 کیلومتر

6_ زبان رسمی استرالیا انگلیسی است

7_ زبان رسمی نیوزلند انگلیسی است.

8_ استرالیا تولیدکننده و صادرکننده بزرگ گندم در جهان است.

9_ صادرات مهم استرالیا و نیوزلند کدام است؟
جواب:  گوشت و پشم

10_ کوچکترین قاره جهان چه نام دارد؟
جواب:  اقیانوسیه (استرالیا و جزایری را که در نزدیکی آن در اقیانوس آرام قرار گرفته) کوچکترین قاره کره زمین است . برخی دیگر استرالیا را قاره ای مستقل به حساب آورده اند. در هر صورت، استرالیا و اقیانوسیه، کم وسعت ترین و کم جمعیت ترین قار ه های مسکونی جهان هستند.

11_ بیشترین جزایر استرالیا در کدام سمت این قاره قرار دارند ؟ نام مهمترین جزیره آن چیست؟
جواب:  در شرق استرالیا در آب های اقیانوس آرام، جزایر بی شماری به صورت پراکنده وجود دارد. تعداد این جزایر به 20 تا 30 هزار می رسد. یکی از جزایر مهم و بزرگ اقیانوسیه، کشور نیوزیلند است.

12_ استرالیا از نظر ناهمواری چگونه است؟
جواب:  استرالیا تقریباً سرزمینی هموار است. فقط در شرق این کشور، رشته کوه هایی به موازات ساحل کشیده شده است.

13_ بزرگترین صخره مرجانی دنیا در کدام سمت استرالیا قرار دارد و ویژگی و فواید آن چیست؟
جواب:  در شمال شرقی استرالیا بزرگ ترین صخرهٔ مرجانی دنیا، به شکل دیواری از آب های اقیانوس آرام سر برآورده است. این صخره بیش از 2000 کیلومتر طول دارد و صدها نوع ماهی در اینجا زندگی می کنند. در این منطقه، امکانات خوبی برای گردشگرانی که از این صخرهٔ مرجانی بازدید می کنند به وجود آمده است.

14_ نیوزیلند (زلاند نو) چگونه کشوری است و بلندترین قله آن چه نام دارد؟
جواب:  نیوزیلند، کشوری کوهستانی است. رشته کوههای آلپ جنوبی را در این کشور، نشان دهید. بلندترین قلهٔ نیوزیلند کوک نام دارد.

15_ جمعیت استرالیا نسبت به وسعت آن چگونه است و چه مقدار از آنان را بومیان تشکیل داده اند؟
جواب:  استرالیا با وجود وسعت زیاد (7 میلیون و 686 هزار و 850 کیلومتر مربع) جمعیت بسیار کمی (حدود 20 میلیون نفر) دارد. اکثریت جمعیت استرالیا و نیوزیلند را مهاجران اروپایی (انگلیسی و ایرلندی) تشکیل می دهند و درصد بسیار کمی از جمعیت نیز بومیان هستند.

16_ زبان و دین مردم استرالیا و نیوزیلند چیست؟
جواب:  زبان رسمی استرالیا، انگلیسی است، اما به دلیل مهاجر پذیر بودن، زبان های مختلفی در این کشور، تکلم می شود. زبان رسمی نیوزیلند نیز انگلیسی است. استرالیا و نیوزیلند از کشورهای مسیحی محسوب می شوند، اگر چه پیروان سایر ادیان نیز در این کشورها زندگی می کنند.

17_ استرالیا و نیوزیلند از نظر اقتصادی چه وضعیتی دارند؟
جواب:  استرالیا و نیوزیلند جزء کشورهای پیشرفته صنعتی در جهان هستند. قاره استرالیا دارای منابع و معادن فراوانی است. مهاجران اروپایی با انتقال سرمایه و فناوری های خود به این سرزمین ها، موجب پیشرفت های اقتصادی در این قاره شده اند.

18_ استرالیا و نیوزیلند از نظر کشاورزی و دامپروری چه وضعیتی دارند؟
جواب:  استرالیا تولیدکننده و صادر کننده بزرگ گندم در جهان است. همچنین باغ های انگور و مرکبات فراوانی دارد و کشاورزی در این کشور به روش صنعتی و با استفاده از ماشین آلات، صورت می گیرد. استرالیا و نیوزیلند هر دو از مراکز مهم پرورش دام در جهان اند و محصولات دامی به ویژه گوشت و پشم، از صادرات مهم این دو کشور است.

19_ بنادر مهم استرالیا که از مراکز مهم صنایع کشتی سازی و صنایع شیمیایی هستند را نام ببرید.
جواب:  سیدنی و ملبورن

20_ چه عواملی سبب جذب گردشگران به استرالیا و نیوزیلند شده است؟
جواب:  استرالیا و نیوزیلند به دلیل وجود سواحل طولانی و تنوع محیطی و گونه های جانوری جاذبه های طبیعی زیادی برای گردشگران دارند و ساختن امکانات تفریحی و گردشگری باعث شده است که گردشگران بتوانند به خوبی از این محیط ها استفاده کنند.

جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت “همگام درس” در گوگل جست و جو کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا