دسته‌بندی نشده

ساده‌ترین روش تمیز کردن لکه های چربی از روی کابینت چوب و هایگلاس

۵ روش خانگی پاک کردن چربی از روی کابینت چوب و هایگلاس ​​​

به گزارش دلگرم : معمولاً کابینت و کانتر آشپزخانه در تماس با غذا و دوده پخت و پز قرار دارد و ممکن است چرب و حتی آلوده شود. با این حال بهتر است بدانید که تمیز و پاکیزه بودن آشپزخانه در سلامت شما و افراد خانواده تأثیر مهمی دارد.
معمولاً کابینت‌های جدید را با روکش‌های محافظی می‌سازند که ضدآب باشد و شما بتوانید به سادگی پاک کردن چربی کابینت را تجربه کنید.
با این حال کابینت آشپزخانه شما هر جنس و بافتی که داشته باشد، نباید خیس بماند، چرا که عمر و ماندگاری‌اش کوتاه می‌شود.

1. پاک کردن چربی کابینت از روی کابینت هایگلاس با آب و دستمال مرطوب

معمولاً تمیز کردن کابینت هایگلاس و گلاس و کابینت‌هایی که شامل روکش محافظ و ضدآب هستند، بسیار آسان است. شما می‌توانید لکه چربی روی کابینت را به سادگی با کمک یک دستمال نخیِ مرطوب پاک کنید. با این حال به یاد داشته باشید که لکه چربی تازه، بهتر از لکه کهنه پاک می‌شود.پیش از هر چیز به یاد داشته باشید که در تمیز کردن لکه چربی کابینت از اسکاچ یا سیم ظرف‌شویی استفاده نکنید.
این وسایل باعث ایجاد خراش روی کابینت می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید به جای استفاده از دستمال مرطوب، از حوله یا اسفنج نیز استفاده نمایید.
اما به یاد داشته باشید که اسفنج خیس نباشد. رطوبت دستمال یا اسفنج کافی است و کابینت نباید خیس شود. در واقع رطوبت نه تنها باعث ایجاد دوباره لکه آب می‌شود، بلکه به جنس و بافت کابینت آسیب جدی می‌رساند.
توصیه می‌کنیم در پایان، حتماً از یک حوله خشک استفاده کنید و رد دستمال مرطوب روی کابینت را پاک کنید. در این صورت کابینت شما شفاف، تمیز و فاقد هر گونه لکه چربی خواهد بود و لکه آب نیز روی کابینت باقی نخواهد ماند.

چگونه به آسانی لکه چربی را از روی کابینت پاک کنیم ؟

2. پاک کردن چربی کابینت با سرکه سفید و آب

سرکه سفید یکی از روش‌های ساده برای براق کردن کابینت و کاشی آشپزخانه است. اما در مقایسه با ترکیبات و شوینده‌های شیمیایی، سرکه سفید نه تنها باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود، بلکه به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.به منظور پاک کردن چربی کابینت، شما می‌توانید مقداری سرکه سفید را به کمی آب ترکیب کنید تا از غلظت آن کم شود.
سپس این ترکیب را داخل بطری اسپری بریزید تا بتوانید به سادگی برای تمیز کردن کابینت از آن بهره‌مند شوید.در صورتی که آب ولرم را با سرکه سفید مخلوط کنید، نتیجه بهتری حاصل می‌شود، چرا که لکه چربی کابینت در تماس با آب داغ یا ولرم بهتر پاک می‌شود.
پس از اسپری ترکیب سرکه سفید و آب ولرم، کابینت را با یک حوله تمیز و خشک، کاملاً پاک کنید تا اثری از قطرات سرکه و لکه چربی روی کابینت باقی نماند.

3. پاک کردن چربی کابینت با خمیر جوش شیرین

یکی از روش‌های ساده پاک کردن چربی از کابینت، با استفاده از خمیر جوش شیرین است. خمیر جوش شیرین یکی از پاک‌کننده‌های قوی چربی محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که این ترکیب نیز نه تنها باعث حساسیت نمی‌شود، بلکه به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.مقداری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر حاصل شود.
توصیه می‌کنیم این خمیر را به تمام سطوح کابینت نزنید و تنها آن را روی لکه‌های قدیمی روغن و چربی کابینت قرار دهید. سپس تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر جوش شیرین کاملاً خشک شود.شما می‌توانید خمیر را با یک دستمال خشک از روی کابینت پاک کنید. توصیه می‌کنیم از ابزاری همچون قاشق و چاقو استفاده کنید، چرا که ممکن است روی سطح کابینت یا حتی روکش کابینت، خط و خراش ایجاد شود.
پس از پاک کردن خمیر خشک شده جوش شیرین از روی کابینت، یک دستمال مرطوب بردارید و تمام کابینت را پاک کنید تا لکه‌های احتمالی و حتی جای خمیر جوش شیرین از سطح کابینت پاک شود. در پایان با کمک یک حوله خشک، تمام کابینت را از رطوبت و لکه‌ی آب کاملاً پاک کنید تا کابینت فاقد هر گونه لکه آب و چربی شود و همانند روز اول بدرخشد.

حتماً بخوانید:

4. پاک کردن چربی کابینت با خمیر دندان

توصیه می‌کنیم همیشه از خمیر دندان برای پاک کردن کابینت استفاده نکنید. اما در صورتی که می‌خواهید لکه روغن قدیمی و ماندگاری را کاملاً پاک کنید، استفاده از خمیر دندان انتخاب مناسبی خواهد بود. با این حال در این روش شما به حوله و دستمال مرطوب نیز نیاز دارید.به یاد داشته باشید که تمام کابینت را با خمیردندان پاک نکنید. تنها برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت می‌توانید از مقداری خمیردندان بهره‌مند شوید.
در این صورت مقداری خمیردندان روی لکه چربی کابینت قرار دهید و تا ۵ دقیقه صبر کنید.سپس با کمک یک اسفنج مرطوب، خمیردندان را از سطح کابینت پاک کنید. این روش کارآمدی برای پاک کردن لکه چربی و روغن روی سطوح شفافی همچون کابینت خواهد بود. توصیه می‌کنیم در مرحله پایانی از یک حوله تمیز به منظور پاک کردن اثر لکه آب و خمیر دندان و تمیز کردن باقی سطوح کابینت استفاده کنید.

رفع لکه چربی از روی کابینت در منزل

5. پاک کردن چربی کابینت با آب‌لیمو و سرکه سفید

گاهی اوقات ترکیب دو پاک‌کننده طبیعی و قوی، به پاک‌ کردن سریع انواع لکه روی کابینت کمک بسزایی می‌کند. با این حال باز هم تأکید می‌کنیم که سطح کابینت را هرگز خیس نکنید. برای تهیه این پاک‌کننده طبیعی چربی کابینت، مقداری آب‌لیمو و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را داخل بطری اسپری بریزید.
این ترکیب را به تمام سطوح کابینت بزنید، چرا که سرکه سفید و آب‌لیمو نه تنها به پاک کردن لکه چربی کابینت کمک بسزایی می‌کنند، بلکه باعث تمیز و براق شدن کابینت می‌شوند. پس از اسپری ترکیب سرکه سفید و آب‌لیمو، توصیه می‌کنیم کابینت را با کمک یک حوله، تمیز و خشک نمایید تا فاقد هر گونه لکه چربی، غذا و دوده گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا