زیردریایی شخصی به طول ۲۸۳ متر با استخر و هلیکوپتر اختصاصی به سبک جیمز باند_63075a116feaa.jpeg
زیردریایی شخصی به طول ۲۸۳ متر با استخر و هلیکوپتر اختصاصی به سبک جیمز باند_63075a116feaa.jpeg

زیردریایی شخصی به طول ۲۸۳ متر با استخر و هلیکوپتر اختصاصی به سبک جیمز باند

برای میلیاردرهای آینده نگری که از ابرقایق های تفریحی خسته شده اند، یک اسباب بازی حیرت انگیز دیگر در دسترس است و این بار یک زیردریایی شخصی لاکچری. اکنون یک زیردریایی ۹۲۸ فوتی (حدود ۲۸۳ متر) که می تواند تا ۸۰ مهمان را در خود جای داده و هلیکوپتر، استخر شنا و مینی زیردریایی های شبه فیلم های جیمز باندی خاص خود را دارد. برای درک بزرگی این زیردریایی لوکس شخصی باید بدانید که بزرگ ترین زیردریایی جهان، زیردریایی بلگورود متعلق به نیروی دریایی روسیه است که تنها ۶۰۴ فوت (حدود ۱۸۴ متر) طول دارد در حالی که طول زیردریایی بریتانیایی HMS Astute تنها ۳۱۳ فوت (حدود ۹۵.۵ متر) است.

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

طول قایق تفریحی قدیمی رومن آبراموویچ با نام Eclipse نیز ۵۳۳ فوت (۱۶۲.۵ متر) است در حالی که بلندترین قایق تفریحی جهان، قایق اعظم با ۵۹۰ فوت طول (حدود ۱۸۰ متر) است و ظاهراً به شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات متحده عربی تعلق دارد. زیردریایی های شخصی اخیر توسط Migaloo معرفی شده و می توانند تمام کارهایی که زیردریایی های نظامی انجام دهند را داشته باشند، غیر از غرق کردن کشتی ها و پرتاب موشک های هسته ای. این زیردریایی های لاکچری می توانند تا عمق ۱۵۰۰ فوتی (۴۵۷ متر) آب پایین رفته و هر بار هفته ها آنجا بمانند، در حالی که سازندگان مدعی هستند این زیردریایی های می توانند در عمق آب های یخ زده اقیانوس قطب شمال نیز حرکت کنند.

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

این کمپانی انواعی از زیردریایی های لوکس را معرفی کرده است؛ از جمله Migaloo M7 و M5 که گرانقیمت ترین و عجیب ترین ها هستند. این زیردریایی ها را می توان به عنوان ابرقایق های تفریحی یا زیردریایی های تفریحی در اقیانوس ها مورد استفاده قرار داد. بسته به نوع ساختاربندی شان، این ابزارها می توانند تا ۸۰ مسافر و ۵۰ خدمه را در خود جای دهند. کریستین گامپولد، بنیانگذار و مدیرعامل Migaloo گفته است که قیمت گزارش شده ۱.۶ میلیون پوندی برای هر یک از این زیردریایی ها تقریباً همان عددی است که برای این قایق های تفریحی عجیب در نظر گرفته شده است: «به باور ما، زیردریایی های خصوصی، شخصی ترین و گرانقیمت ترین چیزهایی خواهند بود که یک شخص می تواند داشته باشد. ما تنها کمپانی در جهان هستیم که زیردریایی های شخصی با سایز ابرقایق ها را ارائه کرده ایم».

در داخل این زیردریایی ها فضایی برای جای دادن چندین جت اسکی و دیگر خودروهای با قابلیت شناور شدن در آب و همچنین سینما، سالن ورزشی، کافه، استخر شنا، جکوزی و سالن هایی شیشه ای برای دیدن نمای زیر آب تعبیه شده است. روی سطح آب، با عرشه هایی برای شنا و سرگرمی، این زیردریایی به مکانی برای سرگرمی مسافران ثروتمند خود تبدیل می شود. همه کابین ها لاکچری بوده و مالک می تواند در یک اتاق ۲۲,۰۰۰ فوت مربعی که روی یک عرشه اختصاصی قرار دارد سکونت داشته باشد. همچنین یک مرکز پزشکی کاملاً مجهز دارای اتاق جراحی نیز در داخل این زیردریایی وجود دارد.

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

زیردریایی شخصی 283 متری به سبک فیلم های جیمز باند

این زیردریایی با استانداردهای نیروی دریایی ایالات متحده با حفاظت بدنه ای دوگانه و سیستم نجات ساخته شده و در صورت وقوع شرایط اضطراری امکان خارج شدن از زیردریایی با مینی زیردریایی های کوچک وجود دارد. زیردریایی M7  که طول بیشتری دارد می تواند با سرعت ۳۸.۶ مایل بر ساعت روی سطح و ۲۴ مایل بر ساعت زیر آب حرکت کند در حالی که سرعت M5 اندکی کمتر است. اما هیچ کدام از این دو زیردریایی از نیروی هسته ای برای تامین انرژی استفاده نکرده و از سیستم پروانه ای دیزلی-الکتریکی استفاده می کنند. تاکنون این زیردریایی ها تنها در مرحله طراحی اولیه مانده و هیچ میلیاردری برای خرید آن ها پیشقدم نشده است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.