اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
زندگی عجیب زاهد برهنه ای در ژاپن که از تمدن فراری است_62da85b6ce020.jpeg
زندگی عجیب زاهد برهنه ای در ژاپن که از تمدن فراری است_62da85b6ce020.jpeg

زندگی عجیب زاهد برهنه ای در ژاپن که از تمدن فراری است

زاهد ژاپنی که ۳۰ سال را برهنه در جزیره ای متروک گذرانده بود، پس از آنکه به اجبار دولت چهار سال متمدنانه زندگی کرد، دوباره به زندگی بهشتی اش بازگشت.

ماسافومی ناکازاکی ۸۷ ساله در اواخر دهه ۸۰ لباس‌ها و آدم‌ها را کنار گذاشت تا از زندگی باورنکردنی اش در آرامش لذت ببرد.

پس از اینکه زندگی در دنیای واقعی او را مضطرب و غمگین کرد، به او اجازه داده شد به خانه قبلی اش در جزیره سوتاباناری در جزایر یایاما برگردد. او که دوباره لباس‌هایش را کنار گذاشته احساس آزادی می‌کند و دوست دارد تا همیشه در این جزیره گرمسیری زندگی کند و همینجا بمیرد.

زاهد برهنه ژاپنی که ۳۰ سال را تنها در یک جزیره دورافتاده سپری کرد

آلوارو سرزو ۴۱ ساله، جهانگرد اسپانیایی، ماسافومی را هنگام جستجو برای یافتن جزایر دورافتاده پیدا کرد و بعدا برای بازگشت این پیرمرد به جایی که خود را متعلق به آن می‌داند با مقامات ژاپنی جنگید.

آلوارو می‌گوید: «او در تمدن خیلی تقلا می‌کرد. زمانی که در نهایت موفق شدیم او را به جزیره برگردانیم بسیار شگفت انگیز بود. به محض اینکه موضوع را به او گفتم از خوشحالی از جا پرید و اشک ریخت. وقتی فهمید قرار است برگردد چهره اش مثل یک کودک هیجان زده شد.»

زاهد برهنه ژاپنی که ۳۰ سال را تنها در یک جزیره دورافتاده سپری کرد

آلوارو که پیش از این در سال ۲۰۱۴ هم چند روزی را با ماسافومی سپری کرده بود می‌گوید: «او همیشه می‌گفت که دوست دارد در جزیره بمیرد. برای همین شنیدن این داستان که مجبور شده آنجا را ترک کند خیلی سخت بود.

گفته می‌شود ماسافومی پیش از فرار از تمدن و زندگی در جزیره سوتوباتاری به عنوان عکاس کار می‌کرد. او بعد از ۲۹ سال زندگی آزاد در این جزیره، زمان دشواری در همگام‌سازی خود با تمدن داشت.

آلوارو می‌گوید: «در جامعه ای مثل ژاپن به ندرت کسی وجود داشت که بتواند زندگی عجیب و غریب و تمایل او به زندگی برهنه در یک جزیره بیابانی را درک کند. درنتیجه اکثر مردم با تحقیر و البته کمی ترس به او نگاه می‌کردند.»

زاهد برهنه ژاپنی که ۳۰ سال را تنها در یک جزیره دورافتاده سپری کرد

او بیشتر روزها خود را در اتاقش محبوس می‌کرد و دور از دنیای پرسروصدای بیرون پنهان می‌شد. اتاق کوچک او مثل یک جزیره بیابانی شد که می‌توانست خود را در آن قرنطینه کند، زیرا تنها جایی بود که می‌توانست بدون لباس در آن زندگی کند و مثل ۲۹ سال گذشته احساس آزادی کند.

زمانی که احساس می‌کرد خیلی در اتاقش گیر افتاده هرازگاهی بیرون می‌رفت و زباله ها را از خیابان جمع می‌کرد، چون از آلودگی و زباله‌هایی که انسان‌ها می‌ساختند هراسان می‌شد.

زاهد برهنه ژاپنی که ۳۰ سال را تنها در یک جزیره دورافتاده سپری کرد

ناکازاکی تصمیم گرفته که این جزیره آخرین محل استراحتش باشد. او می‌گوید: «پیدا کردن مکانی برای مردن کار مهمی است و من تصمیم گرفته‌ام اینجا جایی برای مردنم باشد.»

بیشتر بخوانید:

مرد ژاپنی که ۱۵,۰۰۰ دلار خرج کرده تا بتواند مثل سگ زندگی کند! + ویدیو

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.