دسته‌بندی نشده

روش های طبیعی برای تمیز کردن میز اتو

نحوه تمیز کردن میز اتو

یک میز اتوی تمیز لباس های تمیزتری به شما می دهد. اما وقتی کثیف شد مراحل زیر را دنبال کنید تا دوباره تمیز و براق شود. به خاطر داشته باشید که تمام مراحل را به درستی انجام دهید ، در غیر این صورت ممکن است به بخشی از میز اتو آسیب برسانید و هزینه ی اضافی برای شما پیش بیاید. مرتب تخته اتو را تمیز کنید.

شما باید مطمئن شوید که میز اتو قبل از اتوکشی لباس های تازه شسته شده فاقد بو و تمیز است. اگر تمیز نباشد ، ممکن است فشارهایی را به لباس شما منتقل کند. برای این منظور تمیز نگه داشتن صفحه اتو نیز به همان اندازه مهم است. لازم نیست آن را به صورت هفتگی تمیز کنید ، اما انجام این کار در 2 ماه یک بار الزامیست. ما نحوه تمیز کردن میز اتو را به شما خواهیم گفت.

مراحل تمیز کردن میز اتو

برای تمیز کردن میز اتو این مراحل ساده را دنبال کنید.

صفحه اتو را تنظیم کنید

راه اندازی میز اتو اولین قدم است. این کار را مثل همیشه انجام دهید وقتی مجبورید لباس های خود را اتو کنید. یک پارچه تمیز بردارید. از آن پارچه برای تمیز کردن میز استفاده کنید تا بتوانید گرد و غبار آن را پاک کنید. انجام این کار با یک پارچه تمیز بسیار مهم است زیرا استفاده از پارچه کثیف ممکن است میز اتو را بیشتر کثیف کند.

پوشش را بردارید

حالا زمان شستشو روکش میز اتو رسیده است. روکش اتو را بردارید و با دقت به برچسب آن نگاه کنید. تمام دستورالعمل های شستشو را بخوانید. این یک مرحله بسیار مهم است زیرا تمیز کردن اشتباه آن ممکن است به پوشش میز آسیب برساند. برخی از روکش ها را می توان در ماشین لباسشویی شستشو داد در حالی که برخی دیگر را نمی توان. برای روکش قابل شستشو، می توانید آن را در ماشین بیندازید و از مواد شوینده خود استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که آن را در چرخه ملایم بشویید وگرنه ممکن است پارچه آسیب ببیند.

نحوه تمیز کردن میز اتو

برای روکش هایی که نمی توان آنها را در ماشین شستشو داد ، مناطقی را پیدا کنید که روی آنها لکه یا لکه وجود دارد. نصف فنجان آب ، 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین و دو قاشق غذاخوری سرکه بردارید و آنها را خوب مخلوط کنید. سپس مخلوط را به یک بطری اسپری منتقل کنید. حالا این محلول را فقط روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بگذارید حدود 5 دقیقه بماند. مناطق را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید.

به خاطر داشته باشید که برای روکش قابل شستشو در ماشین نباید آنها را در خشک کن قرار دهید زیرا فشار شدید به پارچه آسیب می رساند. پس از شستشو ، کافی است روکش را با دست به صورت طبیعی خشک کنید.

پد را بردارید

حالا با احتیاط آن را بردارید پد متصل شده را با احتیاط بیشتری گردگیری کرده و تمام گرد و خاکی که روی آن جمع شده است را خارج کنید. حتی می توانید از جاروبرقی برای حذف گرد و غبار استفاده کنید در غیر اینصورت ممکن است پد آسیب دیده باشد.

حتماً بخوانید:

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

هرچند وقت یکبار داخل اتو بخار را با سرکه تمیز کنید.احتمالا متوجه شده‌اید که هرچند وقت یکبار هنگام صاف کردن چروک‌های لباس روی آن رد به جا می‌ماند. این…

تخته را پاک کنید

برای پاک کردن تخته اتو از یک پارچه مرطوب تمیز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هر قسمت از تخته را از زیر تخته تا اتصالات تمیز کرده اید. مفاصل محل ایجاد تار عنکبوت است. جایی را ناپاک نگذارید.

با یک پارچه تمیز خشک کنید

حالا از یک پارچه خشک تمیز برای تمیز کردن صفحه اتو استفاده کنید. این آخرین مرحله است. اطمینان حاصل کنید که تمام آب را از روی تخته پاک کرده اید.

نکاتی در مورد نگهداری صفحه اتو

نکاتی در مورد نگهداری صفحه اتو

هرگز اجازه ندهید سطح اتو روی جلد را لمس کند ، زیرا گرما ممکن است به پد و روکش آن آسیب برساند یا حتی در صورت روشن ماندن طولانی مدت باعث آتش سوزی شود.
پوشش آهنی اتوی خود را تمیز کنید اغلب این سطح مانع از انتقال آلودگی و گرد و غبار به لباس شما می شود.
یکبار دیگر فراموش نکنید که برچسب را قبل از تمیز کردن جلد به هر نحوی بخوانید. اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های ذکر شده در برچسب را دنبال کنید.
یک کار مهم دیگر این است که اجازه دهید قطعات تخته اتو قبل از اینکه آنها را کنار هم قرار دهید کاملاً خشک شوند. اگر آنها به درستی خشک نشوند ، ممکن است رطوبت در آنجا قفل شده و باعث ایجاد قالب هایی در صفحه اتو شود که به صفحه میز شما کاملا آسیب می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا