اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
روش های رفع گودی چشم چیست؟_5e5b98ac868cc.png
روش های رفع گودی چشم چیست؟_5e5b98ac868cc.png

روش های رفع گودي چشم چیست؟

روش های رفع گودي چشم چیست؟

پاسخ دکتر رجبی به برخی از سوالات رفع گودي چشم را در زیر مشاهده می کنید :

۱- سوال :

با سلام، چشم راست بنده كمي از چشم چپم كوچك تر است كه دليلش متقارن نبودن دو طرف صورت از نظر استخواني مي باشد، اين مشكل از بدو تولد نبوده عكس هاي  كودكي چشم ها كاملا اندازه هم بوده ولي الان چشم راست كوچكتر و گودتر مي باشد، هنگام سرما چشم كوچك تر دچار سوزش شده و در كل خارش و حساسيت در چشم كوچك فقط ديده مي شود مشكل از چيست؟ ايا با عمل اصلاح صورت مي گيرد و مشكل حل مي شود؟

پاسخ دکتر رجبی :

سلام، خارش و حساسيت نمي تواند ربطي به كوچكتر يا گودتر بودن چشم راستتان داشته باشد، ناقرينگي صورت الزاما مادرزادي نيست و طي تكامل صورت در اثر موارد محيطي فراواني از جمله انحناي ستون فقرات، انحرافات خفيف چشم، نحوه عادت خوابيدن و بسياري موارد ديگر رشد دو طرف صورت به صورت ناقرينه تداوم مي يابد. براي اينكه ببينيم آيا قابل اصلاح هست يا خير بايد معاينه شويد، در مواردي كه گود افتادگي يك طرف شديد و واضح باشد، ميتوان با قرار دادن پروتز داخل كاسه چشم باعث بالا آمدن چشم گود و اصلاح ناقرينگي چشم ها شد.

۲- سوال:

سلام، آقاي دكتر من گوشه ي داخلي چشمم ،كنار بيني و زير چشمم گودي داره آيا غير از پروتز راه ديگه اي هست ؟ و اينكه گوشه ي داخلي كنار بيني امكان تزريق  چربي يا فيلر يا غضروف هستش؟

نوشته های مشابه

پاسخ دکتر رجبی:

روش های مختلفی وجود دارد. مانند پروتز، تزریق ژل یا چربی .ولی باید ابتدا شرایط بیمار بررسی و معاینه شود تا تشخیص داد که کدام روش برای بیمار بهتر است.

۳- سوال:

با سلام،من سال ٨٥ يه تصادف داشتم كه منجر به شكستگى اوربيت شده كه طَي جراحي ترميم شده أما چشم راستم عقب ار و گودتر از چشم ديگه اس ، و چشمام تا به تاس ،آيا امكان رفع اين نقص با جراحي ديگه اي هست ؟؟و اگر بله حدود قيمتش چقدر هست ؟؟

پاسخ دکتر رجبی:

بله امكان اصلاح هست و بايد پروتز در كاسه چشم جاگذاري شود تا چشم به سمت جلو رانده شود، در مورد مقدار گودي و وجود دوبيني و وضعيت كاسه استخواني و تعداد پروتز مورد نياز بايد معاينه شويد و هزينه بعد از معاينه قابل تخمين است

۴- سوال:

با سلام،پروتز كف اربيت براي چشمي كه فرورفته و گود افتاده است عمل سنگيني هست؟  دراينده مشكل ايجاد نميكند؟ فرورفتگي يك چشم و مادرزادي است در اثر شكستگي نيست.

پاسخ دکتر رجبی :

خير عمل پروتز گذاري براي انوفتالموس يا گودي چشم عمل سنگيني نيست و اگر طبق اصول صحيح انجام شود مشكلي ايجاد نميكند اما نياز به معاينه هست.

۵- سوال :

با سلام، يكي از چشم هايم با چشم ديگر هم اندازه نيس تفاوت چندان زياد نيس اما در عكس ديده ميشود اين كوچكتر بودن باعث افتادگي پلك نيز شده اين كوچكي ب صورت گودي چشم ب اندازه يك ميل ديده ميشود امكان دارد با عمل اصلاح شود؟

پاسخ دکتر رجبی:

افتادگي پلك و گودي چشم را می توان عمل نمود.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.