دسته‌بندی نشده

روش جرم گیری و شستشوی فرنچ پرس با مواد طبیعی

بهترین روش برای شستن فرنچ پرس چیست؟

به گزارش مجله دلگرم، اگه از دوست داران قهوه باشید، و از اون دسته افرادی که هر روز، روزشون رو با یک فنجان قهوه آغاز میکنن، حتما یک فرنچ پرس هم دارید، فرنچ پرس کاربردهای زیادی داره نه تنها میشه باهاش قهوه درست کرد بلکه برای تهیه چای و انواع دمنوش و همچنین کف شیر هم میشه از اون استفاده کرد.
در ادامه مطلب قصد دارم یک روش سریع و ساده برای شستن و تمیز کردن فرنچ پرس هم برای استفاده روزانه و هم برای یک شستشوی کلی و هفتگی رو براتون به طور کامل شرح بدم.

وسایل مورد احتیاج برای شستن فرنچ پرس

لیسک
مایع ظرفشویی
ابر یا برس شیشه شور
جوش شیرین (اختیاری)
سرکه (اختیاری)

نوشته های مشابه

شستن فرچ پرس

مراحل شستن فرنچ پرس

قهوه تون رو نوش جان کنید و اگه مقداری از اون باقی مونده بود، اون رو خالی کنید. صبر کنید تا فرنچ پرس کاملا سرد بشه.
با دستتون یا با استفاده از یک لیسک، گرانولای قهوه باقی مونده رو از فرنچ پرس خارج کنید، بهتره که از قاشق فلزی برای این کار استفاده نکنید، چون ممکنه شیشه فرنچ پرس ترک بخوره.
تفاله های باقی مونده رو حتما توی سطل آشغال خالی کنید، اگه اونها رو داخل سینک ظرفشویی بریزید باعث گرفتگی اون میشه.
برای اینکه خیلی سریع بعد از هر بار استفاده دستگاهتون رو تمیز کنید، چند قطره مایع ظرفشویی و آب داخل فرنچ پرس بریزید و مثل فرایند قهوه درست کردن، دسته پرس رو بالا و پایین کنید تا آب، کف کنه و داخل اون حسابی تمیز بشه.
آب کفی داخل پارچ رو خالی کنید و بعد با استفاده از سمت نرم اسکاچ، یک ابر یا برس شیشه شور، داخل و بیرون پارچ رو تمیز کنید. پارچ رو بشورید و آبکشی کنید تا همه کف های اون بره.
برای تمیز کردن و شستشوی روزانه تا همین جا کافیه، با توجه به میزانی که از فرنچ پرس تون استفاده می کنید، باید هر از گاهی اون رو به طور کلی هم تمیز کنید. مثلا اگه روزی دو بار از اون استفاده می کنید، احتیاجه که هفته ای یکبار اون رو کاملا و با دقت تمیز کنید. برای این کار ابتدا همه قطعات فرنچ پرس رو از هم جدا کنید.

تمیز کردن فرنچ پرس

مقداری جوش شیرین داخل کاسه بریزید و با آب اون رو خمیر کنید. (در حدی آب بریزید که غلظتش مثل ماست آب رفته بشه) بعد با یک تکه ابر یا برس شیشه شور همه قطعات رو دونه دونه تمیز کنید.
اگه آبی که استفاده میکنید، آب سنگینی هست و باعث ایجاد رسوبات میشه، از محلول آب و سرکه به نسبت مساوی برای برطرف این مشکل بهره ببرید. آب و سرکه رو با هم ترکیب نموده و با برس اون رو روی تمامی قطعات بکشید، به خصوص توری دستگاه.
این کار باعث میشه رسوباتی که تشکیل شدن از بین بره. بعد همه قطعات رو به خوبی آبکشی کنید. وقتی که همه قطعات خشک شدن، مجددا اونها رو سرهم کنید و حالا فرنچ پرس شما برای درست کردن قهوه آمادست.

منبع : روشینا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا