دسته‌بندی نشده

روش تمیز کردن تخته اسکیت برد به صورت گام به گام

دو روش ساده برای تمیز کردن تخته اسکیت برد

تمیز کردن تخته اسکیت برد از واجب‌ترین کارهای هر اسکیت‌ بردبازی است. تخته اسکیت برد مهم‌ترین وسیله ورزش اسکیت برد است، بنابراین وضعیت این وسیله، تاثیر بسزایی روی کیفیت بازی شما خواهد داشت. یک تخته کثیف، بی‌شک بازی شما را خراب می‌کند.

می‌پرسید چگونه؟ وقتی که خاک و گل‌ولای، لابه‌لای زبری تخته شما را پر کرده باشد و سطح تخته، صاف و هموار شده باشد، طبیعی است که میزان اصطکاک تخته با پای شما کم شود و تخته به راحتی از پای شما جدا شود و سر بخورد؛ درنتیجه اجرای ترفند و سواری‌تان را خراب کند.

در این مقاله، بهترین روش تمیز کردن اسکیت برد به ویژه نوار گریپ تخته را تشریح خواهیم کرد. شما می‌توانید با یادگیری این روش‌ها در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و طول عمر تخته خود را بالا ببرید. شاید تمیز کردن تخته اسکیت برد خیلی راحت به نظر نرسد؛ اما آسان است و جای نگرانی نیست.

برای تمیز کردن اسکیت برد خود دو راه دارید

در این آموزش تمیز کردن اسکیت برد، دو روش را توضیح می‌دهیم که هم با وسایل حرفه‌ای و هم با وسایل در دسترس بتوانید این کار را انجام دهید.

1. آموزش تمیز کردن تخته اسکیت برد با یک برس سیمی نرم

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن تخته اسکیت برد استفاده از برس سیمی است؛ زیرا با کمترین هزینه بهترین نتیجه را در پی دارد. البته می‌توانید به‌جای برس سیمی از یک اسکاچ سیمی هم استفاده کنید، به شرطی که نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

دو روش ساده برای تمیز کردن تخته اسکیت برد

مرحله اول: یافتن برس مناسب برای تمیز کردن اسکیت برد

برسی که برای تمیز کردن تخته اسکیت برد استفاده می‌کنید، نباید زیادی بزرگ باشد. توجه داشته باشید که قرار نیست سطح اسکیت برد را بسایید و نوار گریپ آن را از بین ببرید، بلکه قرار است آرام و باملایمت، آلودگی‌های سطحی را بزدایید؛ بنابراین به برسی احتیاج دارید که باریک باشد و زیادی زبر نباشد.

مرحله دوم: برس‌کشیدن سطح اسکیت برد

به آرامی برس را روی تخته بکشید. بهترین روش این است که از انتهای تخته کم‌کم به طرف نوک تخته بیایید تا سطح آلودگی را به خوبی مشاهده کنید و چیزی را از قلم نیندازید. این مرحله کمی حساس است زیرا ممکن است با فشار زیاد، نوار گریپ پاره شود، پس دقت کنید. بهتر است هرچند سانتی‌متر که این کار را انجام دادید، یک دور تخته را بتکانید تا گردوخاک کنده شده، دوباره به خورد آن نرود.

مرحله سوم: پاک کردن آلودگی‌های باقی‌مانده به کمک گریپ گام

می‌توانید از یک گریپ‌گام برای تمیز کردن اسکیت برد استفاده کنید. شما می‌توانید گریپ‌گام را مثل پاک‌کن روی تخته اسکیت برد خود بکشید و آلودگی جمع‌شده را مجدد با یک برس نرم دور بریزید. حالا مراحل تمیز کردن اسکیت برد شما به پایان رسیده و تخته کاملا نو به نظر می‌رسد.

آموزش تمیز کردن اسکیت برد با لوازم موجود در منزل

2. آموزش تمیز کردن اسکیت برد با لوازم موجود در منزل

اگر امکان تهیه برس مناسب را ندارید، می‌توانید از لوازم موجود در منزل برای تمیز کردن اسکیت برد استفاده کنید.

لوازم مورد نیاز:

  • مسواک یا برس فرش
  • یک سطل آب و صابون
  • دستمال پارچه‌ای خشک
  • یک عدد لیموی تازه (اختیاری)
  • گریپ گام (در صورت وجود/اختیاری)

مرحله اول: آماده کردن تمام وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن اسکیت برد

قطعا در خانه‌ی شما یک مسواک قدیمی یا برس فرش پیدا می‌شود. آن را به همراه دیگر وسایل در یک فضای مناسب تمیزکاری، مثل حیاط یا حمام آماده کنید و ادامه‌ی مراحل تمیز کردن تخته اسکیت برد را دنبال کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن آب و صابون

مقدار مناسبی از آب و صابون را با هم مخلوط کنید تا یک محلول نیمه‌کفی به دست بیاید. همچنین می‌توانید برای خوشبو کردن تخته خود از چند قطره آبلیمو در محلول استفاده کنید.

نکته: به یاد داشته باشید که هنگام تمیز کردن اسکیت برد، هرگز نباید تخته را مستقیما وارد ظرف آب کنید یا روی آن آب بریزید. همان طور که می‌دانید تخته اسکیت برد از چوب چندلایه ساخته شده و خیس‌شدن باعث پوسیدگی آن می‌شود؛ زیرا آب در بین این لایه‌ها نفوذ می‌کند و دیگر کاملا خشک نخواهد شد.

مرحله سوم: کشیدن مسواک یا برس روی تخته اسکیت برد

در این مرحله از تمیز کردن تخته اسکیت برد، باید مسواک را مدام درون محلول بزنید، آبش را بتکانید و سپس از قسمت انتها روی تخته بکشید. در این روش هم باید مثل روش قبل، حین تمیز کردن اسکیت برد دقت کنید که فشار زیادی به نوار گریپ وارد نشود؛ چون با مسواک هم احتمال پارگی وجود دارد.

 آموزش تمیز کردن تخته اسکیت برد

مرحله چهارم: خشک کردن با دستمال پارچه‌ای

در این مرحله از آموزش تمیز کردن اسکیت برد، باید دستمال را روی اسکیت برد پهن کنید و کم‌کم روی آن فشار وارد کنید تا تمام آب موجود در نوار گریپ را بگیرد. سپس یک دور دستمال را پشت و رو کنید و دوباره همین کار را در تمام طول تخته تکرار کنید. دستمال‌های میکروفیبر در این مرحله خیلی بهتر عمل می‌کنند.

نکته: ابتدا از دستمال کاغذی برای خشک کردن اسکیت برد استفاده نکنید؛ زیرا تکه‌تکه می‌شود و کندن آن از سطح اسکیت برد، به یک دردسر دیگر تبدیل می‌شود.

مرحله پنجم: زمان خشک شدن تخته اسکیت برد

پس از تمیز کردن اسکیت برد اجازه دهید تا تخته به مدت 3 ساعت در هوای آزاد خشک شود. استفاده‌کردن از تخته‌ی خیس اصلا توصیه نمی‌شود و نتایج بدی به دنبال دارد. بهتر است عجله نکنید تا اسکیت‌برد سواری ایمنی داشته باشید.

حتماً بخوانید:

مرحله ششم: استفاده از گریپ گام

انجام این مرحله اختیاری است؛ اگر گریپ گام دارید، بهتر است در نهایت یک دور روی تخته بکشید تا کاملا از هر نوع آلودگی پاک شود. این مرحله برای محکم‌کاری است؛ هرچند که بهتر است دیر یا زود یک گریپ گام تهیه کنید و کار خود را راحت کنید.

سخن پایانی در آموزش تمیز کردن تخته اسکیت برد

تمیز کردن اسکیت برد، یک امر ضروری است و علاوه بر اینکه به اجرای صحیح و بی‌نقص ترفندها و سواری شما کمک می‌کند، باعث می‌شود تخته اسکیت‌بردتان بیشتر عمر کند. بنابراین در بالا دو روش ساده برای تمیز کردن اسکیت برد آوردیم، به امید اینکه برایتان مفید واقع شود.

منبع : لوزی مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا