روش اصلی برای تهیه یخنی عدس کلم_63034cbb9c5db.jpeg
روش اصلی برای تهیه یخنی عدس کلم_63034cbb9c5db.jpeg

روش اصلی برای تهیه یخنی عدس کلم

اگر می خواهید یک غذای ایرانی اصیل تهیه کنید، در این بخش طرز تهیه یخنی عدس کلم شیرازی را آموزش می دهیم. این غذا بسیار پر خاصیت بوده و با ترکیبی از گوشت گوسفندی و عدس تهیه می شود. شما می توانید این غذا را به راحتی در خانه تهیه کنید.

طرز تهیه یخنی عدس کلم

غذاهای اصیل ایرانی تنوع زیادی دارند. شما می توانید با پخت انواعی از این غذاها مزه های متنوعی را بچشید. شما در این مطلب می توانید با تهیه برخی از غذاهای سنتی همچون آبگوشت بختیاری، خورش کتلت و آموزش یخنی عدس کلم آشنا شوید.

یخنی عدس و کلم

مواد لازم

گوشت: نیم کیلو
کلم: سه عدد
عدس: نیم کیلو
لیمو عمانی: بک عدد
پیاز: یک عدد درشت
فلفل، نمک: به میزان لازم

دستور پخت یخنی عدس کلم

برای داشتن این غذای شیرازی پر خاصیت باید، کلم ها را به خوبی شسته و پوست کنید. کلم ها را تکه کرده و به همراه گوشت و عدس درون قابلمه ای بریزید. توجه داشته باشید، عدس ها از قبل پاک شود و شسته شده باشند.
مقداری آب روی مواد بریزید تا سطح آن را بپوشاند. بعد از جوشیده شدن آب ها کف روی مواد را بردارید. حالا پیازهای نگینی شده را به همراه فلفل و زردچوبه به مواد اضافه کنید. در صورت دلخواه می توانید از مقداری چوب دارچین استفاده نمایید. در صورتی که می خواهید، خورشت شما طعم بهتری داشته باشد، باید از قبل مواد گوشت را به همراه پیاز و ادویه به خوبی تفت دهید.
این مواد باید روی حرارت ملایم پخته شوند. بعد از اینکه مواد پخته شد، لیمو عمانی را از وسط برش زده و دانه های آن را خارج کنید. دانه های لیمو عمانی موجب تلخ شدن غذا خواهد شد. زمان مناسب برای استفاده از لیمو عمانی ۴۵ دقیقه آخر پخت است.

طرز تهیه یخنی عدس و کلم

نوشته های مشابه

مقداری از آب مواد را برای ریز کردن نان کنار بگذارید.
در این مرحله از طرز تهیه یخنی عدس کلم بعد از نرم شدن گوشت و عدس این غذا قابل سرو می باشد. این غذا یک نوع آبگوشت سنتی ایرانی است که طعم و مزه ای عالی دارد. شما می توانید آب این غذا را با نان نوش جان کنید. مواد عدس و گوشت را نیز کوبیده و در کنار سبزی و پیاز نوش جان نمایید.
برای مزه دار کردن این غذا می توانید از مقداری آبلیموی تازه نیز استفاده کنید. ان غذا خواص زیادی برای بدن نیز دارد. این غذای سنتی طعمی عالی داشته و شما می توانید، مزه ای عالی از آن را تجربه کنید. استفاده از ادویه های دلخواه در این غذا نیز طعم و عطری بهتر به آن می بخشد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.