دسته‌بندی نشده

رفع بوی نم از لباس با ترفندهای ساده

علت بوی نم لباس چیست؟

بوی بد لباس دلایل زیادی دارد که رایج ترین آن بوی نم زدگی بعد از شستشوی آن‌ها است. در واقع بیشتر اوقات شاهد آن هستیم که لباس‌هایمان حتی بعد از شستشو بوی نامطبوعی گرفته، تا آن حد که ترجیح می‌دهیم دوباره به شستشوی لباس بپردازیم.
در واقع عمده‌ترین دلیل بوی ناخوشایند لباس وجود رطوبت در الیاف لباس است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که رطوبت اضافی در الیاف نمی‌تواند تبخیر شود و به دلیل تبخیر لباس بوی ناخوشایند کهنگی و رطوبت به خود می‌گیرد.
همچنین علت بو گرفتن لباس ممکن است قارچ‌ها و میکروب‌هایی باشد که در تار و پود لباس نفوذ کرده‌اند. مخصوصاً این اتفاق ممکن است بعد از نگهداری طولانی مدت در کمد و چمدان و ماندن لباس‌ها برای چند روز در لباسشویی رخ دهد. پس با هم سراغ روش های از بین بردن بوی بد لباس برویم.
همچننی دقت داشته باشید که لباس هایی که در زیر باران خیس شده و یا لباس های ورزشی که عرق و رطوبت در بافت لباس وجود دارد، اگر این لباس‌ها را بلافاصله شسته نشوند و به همان حالت خیس در ماشین لباسشویی و یا سطل لباسی رها شوند، حتی بعد از شستشو نیز بوی نامطبوعی دارند.

خیلی از افراد به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن بوی بد لباس داخل کمد، از بین بردن بوی نم پتو و لباس، از بین بردن بوی رطوبت از لباس و … هستند؛ حال این روش هایی که در ادامه ذکر کرده ایم برای از بین بردن بوی بد لباس در هر ویژگی که داشته باشید موثر است. بوی بد نم گرفتگی لباس، بوی بد بعد از شسشتو لباس و… را با این روش ها از بین ببرید.

بوی رطوبت و نم‌زدگی لباس

6 ترفند ساده برای از بین بردن بوی نم لباس

قبل از اینکه به سراغ استفاده روش‌هایی برای از بین بردن بوی بد لباس بروید باید از تمیز بودن ماشین لباسشویی اطمینان یابید. در واقع اگر می‌بینید مدام لباس‌هایتان بوی بدی می‌گیرند، اولین کاری که باید بکنید چک کردن لباسشویی است. ماشین‌های لباسشویی در قسمت محفظه لباس، محفظه پودر و مایع شستشو و لاستیک ها و سوراخ ها م‌یتوانند محل تجمع میکروب‌ها باشند.
پس از تمیز کردن ماشین لباسشویی، با انتخاب یکی از ترفند های از بین بردن بوی بد لباس، می‌توانید از این اتفاق ناخوشایند رها شوید.

1. استفاده از سرکه سفید

لباس‌ها را که مثل همیشه با آب ولرم و پودر لباسشویی و یا دستی مناسب با قدرت پاک کنندگی کافی، می‌شویید؛ یک پیمانه سرکه سفید در حین شستشو نیز برای از بین بردن بوی بد لباس و ماشین لباسشویی استفاده کنید.

2. استفاده آب اکسیژنه

برای از بین بردن بوی بد لباس می‌توانید از اکسیژنه استفاده نمایید. بدین منظور لباس خود را با آب داغ و آب اکسیژنه بشویید. البته اگر لباستان حساس است و پارچه نرمی دارد؛ درجه داغی آب را کمتر کنید.

رفع بوی نم زدگی از لباس

3. استفاده از جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین از رایج ترین روش های خانگی برای از بین بردن بوی بد لباس است. پس به هنگام شستن لباس‌ها، کمی هم جوش شیرین به پورد لباسشویی استفاده کنید؛ تا هم لباس‌ها تمیزتر شوند و هم بوی بد کاملا از بین برود.

4. آبلیمو و نمک دریا

می‌توانید آب یک عدد لیمو ترش را با نمک دریا مخلوط کنید و داخل ماشین لباسشویی بریزید تا بوی بد لباس را از بین ببرید. ترکیب این دو ماده برای از بین بردن لکه های لباس و از بین بردن بوی روغن از لباس، از بین بردن بوی ماهی از لباس و از بین بردن بوی عرق لباس بسیار موثر است.

حتماً بخوانید:

5. سرکه سیب و لیمو

با ترکیب سرکه سیب و آب لیمو یک ماده کامل برای شست و شوی لباس‌ها و از بین بردن بوی بد نم لباس، از بین بردن بوی عرق لباس و … به دست می‌آوریم. این دو ماده بوی نم را بدون ایجاد تغییر در پارچه از بین می‌بردند و لکه های عرق، روغن و گرد و خاک را نیز از روی لباس پاک می‌کنند.

6. فریز کردن لباس

جالب است بدانید، فریز کردن برای لباس‌ها هم نیز کاربرد دارد. این روش می‌تواند بوی نم لباس‌ها به ویژه شلوار‌های جین را به طور کامل از بین ببرد. برای این منظور لباس موردنظر را پس از قرار دادن در کیسه به مدت چند ساعت در فریزر قرار دهید.

از بین بردن بوی بد لباس

نکته‌ای در رابطه با از بین بردن بوی عرق از لباس

دقت داشته باشید که لباس‌هایی را که به میزان زیادی عرق دارند؛ سریع پس از آمدن به منزل برای مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در سرکه سفید، لباس ها را خیس کنید و سپس به خوبی آن را شست و شو دهید. به این ترتیب می‌توانید با بوی بد عرق این لباس‌ها خداحافظی کنید.

رفع بوی بد کمد با روش‌های خانگی

ممکن است بوی بد لباس و پتو به خاطر بوی بد کمد باشد. حال در ادامه این روش‌ها را تست کنید و بوی بد کمد را از بین ببرید.

رفع بوی بد کمد با دانه‌های برنج:

رایج ترین روش برای رفع بوی بد کمد استفاده از دانه های برنج است. قراردادن برنج داخل کابینت یکی از حیله‌های قدیمی است که مدت هاست برای جذب رطوبت استفاده می‌شود؛ از رشد کپک و بوی نامطبوع داخل کابینت جلوگیری می‌کند.

علت بو گرفتن لباس

سرکه سیب راهی برای رفع بوی بد کمد:

خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی سرکه در خنثی کردن بوی نامطبوع کشوها و کمدهای لباسی بسیار موثر است. چرا که سرکه سیب نه تنها قارچ هارا از بین می‌برد بلکه کثیفی روی چوب‌ها را هم رفع می‌کند و بوی مطبوعی ایجاد می‌کند.

رفع بوی بد کمد و کشوی لباس با جوش شیرین:

جوش شیرین واقعا کاربرد زیادی دارد؛ یکی از کاربردهای آن برای رفع بوی بد کمد و کشو است. در واقع خاصیت ضدباکتریایی جوش شیرین به ازبین رفتن بوی نامطبوع کمک می‌کند. به طور منظم جوش شیرین راداخل کابینت ها بمالید که از رشد کپک و بوی نامطبوع جلوگیری کنید.

قهوه پودری مناسب رفع بوی بد کمد:

آویزان کردن این قهوه پودری از پخش شدن کپک در وسایل جلوگیری می‌کند و باعث از بین بردن بوی بد کمد می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا