دسته‌بندی نشده

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی (این بار این راه رو امتحان کن) !

رفع بوی بد و جرم گیری ماشین ظرفشویی

به گزارش دلگرم : رفع بوی بد ماشین ظرفشویی را برای شما عزیزان در دلگرم شرح داده ایم تا با آگاهی و دانش از شر بوی بد در ظرفشویی خلاص شوید، در نظر داشته باشید که دلیل بوی بد در ظرفشویی متعدد میباشد، که در این مقاله سعی نموده ایم به راهکارها و ترفندهای مهم جهت رهایی از این مشکل بپردازیم.

6 راهکار و ترفند برای خلاص شدن از شر بوی بد ماشین ظرفشویی

1. فیلتر تخلیه ظرفشویی را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک‌کنید

یکی از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن فیلتر تخلیه ظرفشویی میباشد.هیچ بخشی از ماشین ظرفشویی شما احتمالاً مسئول بوهای عجیب‌ و غریب نسبت به فیلتر تخلیه نیست.
ذرات غذایی در اینجا می‌توانند جمع شوند و در طول زمان در محیط گرم و مرطوب؛ بوی بدی را ایجاد کنند.بنابراین توصیه می‌شود که اقدام به تمیز کردن و رفع گرفتگی در فیلتر تخلیه و صافی داخل آن نمایید.احتمالاً یک فیلتر استوانه‌ای، قابل جدا شدن وجود دارد که از طریق آن تمام آب را تخلیه می‌کند.

برای دسترسی به فیلتر، دندانه‌دار کردن پایین را بیرون بیاورید یا بچرخانید تا فیلتر را خارج کنید.فیلتر را با صابون و آب گرم در ظرف‌شویی خود بشویید.ممکن است دشوار باشد که به تمام بخش‌های داخلی آن دسترسی پیدا کنید.بررسی پمپ تخلیه برای رفع گرفتگی غذا، جهت از بین برد بوی بد در ظرفشویی حائز اهمیت است.

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

2. داخل درب و دیواره های داخلی دستگاه را برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید

یکی از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن و تمیز نمودن داخل درب و دیواره های ظرفشویی میباشد.بوی بد ممکن است از چرکی که در داخل ماشین ظرف‌شویی انباشته‌شده است باشد.برای پاک کردن داخل یک ماشین ظرف‌شویی از یک دستمال یا برس و آب‌صابون داغ استفاده کنید.
اگر چرکی که انباشته‌شده قابل‌حذف نیست می‌توانید با استفاده از برخی از پاک‌کننده‌های خانگی ایمن آشپزخانه برای حذف آن‌ها اقدام کنید.

3. واشر (لاستیک) درب را برای برطرف کردن بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید

یکی از راهکارهای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی شستن واشر درب میباشد.جداره های درب ماشین ظرف‌شویی می‌تواند رطوبت را جمع‌آوری کند و بنابراین باید شسته شود.سینی‌های ظرف‌شویی دستگاه خود را پاک‌کنید.اگرچه آن‌ها بعید به نظر می‌رسند بوی نامطبوع از آن‌ها باشد.

4. از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به‌وسیله سرکه و سودا

سرکه و سودا میتواند به برطرف کردن بوی بد و ناخوشایند ماشین ظرفشویی کمک نماید.یک فنجان سرکه سفید مخلوط را در رینگ بالا از ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.باوجود اینکه سرکه بوی بدی دارد، اما اسید سرکه یکی از قوی‌ترین عوامل برداشتن بوی بد است.علاوه بر این، بوی سرکه به‌سرعت خارج می‌شود.

قبل از اینکه این روش را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می‌خواهید انجام دهید اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی شما خالی است و سپس شروع به تمیز کردن آن کنید.ماشین ظرف‌شویی را برای یک چرخه کامل اجرا کنید.سرکه در سراسر داخل ماشین ظرف‌شویی جریان پیدا می‌کند و دقیقاً هدف نیز همین می‌باشد.

اسیدهای سرکه به تخریب هرگونه باقی‌مانده آلودگی که منجر به بوی بد در داخل ماشین ظرف‌شویی شما می‌شود کمک می‌کند.هنگامی‌که از سودا برای رفع بوی بد ظرفشویی استفاده می‌کنید یک چرخه اضافی شستشو را اجرا کنید.این بار ماشین ظرفشویی باید یکی از کوتاه‌ترین چرخه‌های موجود باشد و برای رفع تمام سودا باید آب؛ داغ باشد.پس‌ازاین عمل، ماشین ظرف‌شویی باید بوی خوبی داشته باشد.

5. شیلنگ تخلیه را برای انسداد بررسی کنید تا از شر بوی بد ظرفشویی خلاص شوید

شیلنگ تخلیه اگر جرم گرفته باشد یا مسدود شده باشد هم میتواند مشکل فنی ایجاد کند هم باعث بوی بد ظرفشویی شود.به‌خصوص اگر در انتهای یک چرخه آب در انتهای ماشین ظرف‌شویی شما وجود داشته باشد، این موضوع را بررسی کنید.اگر شلنگ تخلیه خم‌شده باشد، جریان آب می‌تواند محدود شود.اگر ماشین ظرف‌شویی را می‌توان از دیوار جدا کرد، این کار را برای بررسی شیلنگ انجام دهید.نصب اشتباه شیلنگ تخلیه به سینک، باعث میشود که؛ بو و آب کثیف از سینک به ظرفشویی انتقال پیدا کند.

چیکار کنیم بوی بد ماشین ظرفشویی از بین برود

6. پاک کردن بازوهای آبپاش دستگاه ماشین ظرف‌شویی در رفع بوی بد ظرفشویی مؤثر است

یکی دیگر از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن بازوهای آب پاش ظرفشویی میباشد.این احتمال وجود دارد که بازوهای آبپاش دستگاه شما توسط ذرات غذا مسدود شده باشند که این مسئله در شستشو نیز بسیار اهمیت دارد و هرگونه مشکل برای آب‌پاش باعث کاهش کیفیت شستشو می‌شود درنتیجه این مشکل باعث بوی بد در ظرفشویی می‌شود، شما می‌توانید با جدا کردن بازوهای دستگاه خود آن‌ها را تمیز کرده سپس مواد غذایی که در مرزهای دستگیره گیرکرده را بیرون بیاورید، برای اینکه تست کنید آیا بازوهای آبپاش مشکلی ازلحاظ مسدود بودن ندارند می‌توانید با عبور دادن آب از منافذ آن به مسدود بودن آن پی ببرید.

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما بو نگیرد می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنیدظروفی که می‌خواهید در دستگاه قرار دهید ابتدا پاک‌ کنید و سپس در قفسه جای دهید.

دلیل این‌که این کار باعث می‌شود از ایجاد بوی بد جلوگیری کند این است که؛ مواد غذایی که بر روی ظروف وجود دارد در درون دستگاه باقی‌مانده و سپس ایجاد بو می‌کند.بنابراین یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید خالی کردن ماشین ظرف‌شویی خود از باقیمانده مواد غذایی است استفاده از بوگیرها در ماشین ظرف‌شویی بسیار روش خوبی است.اما بدانید که بوگیرها یک ماده شیمیایی است.

حتماً بخوانید:

از بوگیرها می‌توان به جوش‌شیرین اشاره کرد که برای بوگیری روش مناسبی می‌باشد.مورد بعدی استفاده از سرکه سفید است.برای پاک کردن می‌توانید از محلول ریکا وسرکه با یک ظرف بزرگ یا سطل پر از آب گرم استفاده کنید.نگه‌دارنده قفسه‌ها را برداشته و آن‌ها را برای غذای گیرکرده بررسی کنید.با استفاده از یک اسفنجی که به آب‌صابون فرو می‌رود، هرچه را که پیداکرده‌اید پاک‌کنید.درب ماشین ظرفشویی را با یک مسواک قدیمی یا یک برس کوچک که درون محلول درست شده قرار می‌گیرد پاک‌کنید.

ذرات غذایی اغلب در اطراف واشر لاستیکی، لولا و پایین درب قرار می‌گیرند و این ذرات می‌تواند بوی ناخوشایندی را از بین ببرد که این مخلوط می‌تواند این بو را از بین ببرد.محل آلودگی را با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید.گاهی اوقات درب ماشین ظرف‌شویی خود را باز می‌کنید و متوجه بوی بدی خواهد شد باید برای پاک کردن دستگاه خود از مواد فاسد وقت کافی را بگذارید تا بوی نامطبوع از آن حس نشود.

برای از بین بردن بوی بد در ظرفشویی، به نظافت قسمت داخلی و خارجی دستگاه خود اهمیت دهید.فیلتر کف ظرفشویی، صافی داخل آن و پمپ تخلیه را از گرفتگی برطرف نمایید.بررسی نمایید تا واشر دور درب ظرفشویی، جرم نگرفته باشد، برای رفع جرم لاستیک؛ با استفاده از محلول ریکا، آب و سرکه به تمیزی واشر دور درب بپردازید.

بررسی نمایید تا بازوهای آبپاش یا سوراخ های آن مسدود نشده باشد یا جرم نگرفته باشد.شیلنگ تخلیه را بررسی نمایی تا مسدود نشده باشد.با استفاده از جرم گیر های مخصوص ظرفشویی، هر 6 ماه به جرم گیری بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا