دسته‌بندی نشده

رفتار درست و طرز صحبت کردن صحیح با همسر در جمع خانواده یا دوستان

بعضی رفتارهای زوجین در بین جمع باید مدیریت و کنترل شود تا سبب ناراحتی همسرشان نشوند، پذیرایی از همسر و اهمیت دادن به وی در اولویت باید باشد، همچنین این اشخاص از بدگویی و نقص و ایرادگیری از همسر باید خودداری کنند. بیان مشکلات زندگی و انتقادهای نابه جا هم میتواند سبب دلخوری همسرتان از شما شود.

ازدواج موفق مبتنی بر احترام متقابل است. متأسفانه بسیاری از اشخاص، احترام به همسر خود در بین جمع را فراموش میکنند . آنها با رفتار نامناسب خود هم شأن خود و هم شأن همسرشان را پائین آورده و همین امر میتواند زمینه ساز بسیاری از اختلافات زناشویی شود.
درست است که هیچ کس کامل و بی عیب نیست و حتی اگر تلاش کنید همیشه به همسر خود احترام بگذارید باز امکان دارد در مواردی یک حرف کنایه آمیز از دهانتان خارج شود که همسرتان را ازرده کند. ولی اگر می خواهید ازدواجی سالم و زندگی مشترک شادی داشته باشید لازم است بدانید که چطور با همسر خود در جمع رفتار کنید.

همیشه در تمام شرایط رعایت نزاکت و احترام طرف مقابل را داشته باشید و طوری صحبت نمایید که اگر همانطور با شما -صحبت شد ناراحت نشوید.
مدام در تکلم برای خود چارچوب بگذارید وهر حرفی را در جمع بیان نکنید حتی اگر اشخاص آن جمع خودمانی باشند از همسر خود انتقاد نکنید و در جمع به وی تذکر ندهید.

بعضی رفتارهای زوجین در بین جمع باید مدیریت و کنترل شود تا سبب ناراحتی همسرشان نشوند، پذیرایی از همسر و اهمیت دادن به وی در اولویت باید باشد، همچنین این اشخاص از بدگویی و نقص و عیب گیری از همسر باید خودداری کنند. بیان مشکلات زندگی و انتقادهای نابه جا هم میتواند سبب دلخوری همسرتان از شما شود.

بهترین و مناسب ترین طرز برخورد با همسر در جمع

بهترین رفتار با همسر در جمع

همسر خود را در هنگام پذیرایی فراموش نکنید

درصورتی که سینی نوشیدنی را در در برابر شما می گیرند، بهتر است اگر کنار هم نشسته اید اول یک نوشیدنی برای همسرتان بردارید و برای وی بگذارید ، موقع خوردن میوه بهتر است برای همسرتان هم پوست پرتقال یا خیار را کنده و به وی تعارف کنید.

شوخی زننده نکنید

بین یک شوخی بی ضرر و یک شوخی ازار دهنده یک خط باریک وجود دارد . حتی اگر شوخی شما به نظر خودتان بی ضرر و صرفا خنده‌دار باشد، این بدان معنی نیست که نظر همسرتان هم همین است؛ بنابراین هیچوقت چیزی نگویید که احتمال می دهید همسرتان را شرمنده و تحقیر کند. اشکالی ندارد که با نیت و خلق خوب شوخی کنید، ولی اگر متوجه شدید که شوخی شما همسرتان را ناراحت کرده است ، به سرعت اشتباه خود را پذیرفته و در مقابل افرادی که آن را شنیده اند، از همسرتان معذرت خواهی کنید.

موقع صحبت کردن دیگران این گونه باشید

فرقی ندارد به خانه آشنایان خودتان رفته باشید یا آشنایان همسرتان سعی کنید اجتماعی باشید و شبیه یک مجسمه یا یک ربات تنها بیننده و شنونده نباشید. لبخند بزنید، سرتان را تکان دهید، سؤال کنید و آرام نباشید. در نظر بگیرید در عین رفتار اجتماعی نباید زیاد صحبت کنید .

 برخورد و رفتار صحیح با همسر را بشناسید

از او در جمع شکایت نکنید

هر زن و شوهر گاهی اختلاف نظر دارند، هیچ شخصی کامل نیست و امکان دارد هرکس نواقصی داشته باشد، ولی این بدان معنی نیست که شما حق دارید از همسرتان و عیب های وی بطور علنی شکایت کنید. شکایات خود را بین خودتان خصوصی مطرح کنید. با انتقاد اشکار از همسرتان، چهره وی را بین جمع خراب خواهید کرد و سبب میشود احترام خود بین دیگران را از دست بدهد. اگر می خواهید سایرین به شریک زندگی شما احترام بگذارند، پیش از همه شما باید این کار را بکنید.

صحبت همسرتان را قطع نکنید

برخی از زوج ها آن قدر به هم نزدیک هستند و یکدیگر را به خوبی می شناسند که میتوانند جملات هم را تمام کنند؛ خیلی هم خوب است، ولی این که بتوانید جملات یکدیگر را بخاطر این که در یک فضای مشترک ذهنی هستید تمام کنید با پریدن بین حرف همسرتان و قطع کردن حرف وی در جمع متفاوت است. هنگامی که شریک زندگی شما در حال صحبت است، بگذارید صحبتش تمام شود. اگر حرفی برای گفتن دارید، صبر کنید و پس از پایان حرف وی، شروع به گفتن کنید.

همه چیز را در جمع مطرح نکنید

همسر شما مطمئنا در کنار شما مغایر با جمع رفتار می کند، پس لزومی ندارد شما خصوصیات رفتاری پنهان او را مطرح کنید و درباره مسائل خصوصی جنسی و اندام شریک احساسی خود در جمع صحبت نمایید زیرا این رفتار نتیجه ای جز ناراحتی و دلخوری نخواهد داشت.

 تو جمع، اینطوری با همسرت رفتار کن

همسرتان را با بقیه مقایسه نکنید

یکی از کارهایی که سبب تحقیر همسر در جمع می شود، مقایسه او با دیگر افراد است. همسرتان را حتی به شوخی با بقیه مقایسه نکنید و رفتار و اندام همسرتان را مسخره نکنید زیرا این مسئله باعث بی احترامی به همسرتان می شود.

حریم خصوصی را حفظ کنید

مطمئنا شما و همسرتان صحبت هایی را با یکدیگر در خانه دارید، که مایل نیستید بقیه افراد مانند خانواده یا دوستانتان از آن مطلع شوند. در جمع صحبت های خصوصیتان را مطرح نکنید و حریم خصوصی را حفظ کنید زیرا اگر شما آن سخنان را بگویید موجب شرم زدگی همسرتان در جمع می شود.ممکن است تعریف شما از حریم خصوصی با دیگران متفاوت باشد.

حتماً بخوانید:

همسرتان را در جمع خانوادگی نادیده نگیرید

بسیاری از زوجین زمانی که به جمع خانوادگی خود وارد می شوند، همسرشان را نادیده می گیرند و دیگر توجه ای به او نمی کنند و توجیه شان این است که ما در خانه به همسر خود توجه می کنیم، چه اشکالی دارد در جمع خانوادگی فقط به والدین و خانواده اهمینت بدهیم.
بی توجهی و نادیده گرفتن همسر در جمع نوعی بی احترامی به او است و شاید بسیار ساده و مسخره به نظر بیاید اما از نظر روانشناسی اگر آن را رعایت نکنید دچار مشکلات زیادی خواهید شد پس در مهمانی ها طوری رفتار کنید که همسرتان برای داشتنتان افتخار کند.

مانند کودک با همسرتان رفتار نکنید

بیشتر منظورمان در این بخش با خانم ها است، توجه کنید شما با یک فرد عاقل و بالغ ازدواج کرده اید، پس در جمع به همسرتان امر و نهی نکنید و با او مانند یک کودک رفتار نکنید، باید بدانید همسر شما فرزندتان نیست و نمی توانید برای او تعیین و تکلیف کنید. توجه داشته باشید که رابطه شما با همسر باید تفاوتی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا