دسته‌بندی نشده

راه و چاه منت کشی موثر از همسر بعد از قهر کردن

راه و روش منت کشی کردن و آشتی کردن پس از دعوا کردن

در زندگی های مشترک هر زن و شوهری ممکن است دعوا و بحث وجود داشته باشد و از دقیدم گفته اند که نمک زندگی است. اگر بعد از دعوا و بحث دو طرف روش منت کشی و آشتی را بلد باشند زندگی آنها با مشکلات زیادی روبرو نمی شود و نمک زندگی آنها تبدیل به شوری نمی شود و دل را نمی زند، پس بهتر است روش های درست منت کشی پس از دعوا را بدانید.

پس از دعوا و قهر چطور منت کشی کنیم؟

شما برای دلجویی پیشقدم شوید

برای نشان دادن مهارت لازم برای ترمیم آسیب احساسی ایجاد شده در زندگی مشترک خود قبل از همسر برای دلجویی پیشقدم شوید. دلجویی نکردن همسران پس از دعوا به مرور زمان، باعث کمرنگ شدن علاقه آنها خواهد شد.

منت کشی کردن

باید قبول کنید که اشتباه کرده اید

اگر شما مقصر دعوا و جنجال بوده اید و شما اشتباه کرده اید، باید گناه خود را بپذیرید ولی هیچ گاه برای جبران خرابکاری که کرده اید متوسل به دروغ نشوید، زیرا اگر او حس کند با او صادق نیستید، جر و بحث شما بیشتر خواهد شد و گاهی هم تا طلاق پیش می روید. پس باید رو راست و یک دل باشید و تمام تلاش خود را برای پاک کردن ذهن او به کار ببرید.

پس از دعوا کردن به فکر ریشه ها و اشتباهات و مشکلات هستید؟ در بیشتر موارد زن و شوهر به دلیل به وجود آمدن دعوا روی مشکلات ممکن است سرپوش بگذارند و هیچ وقت هم سعی نمی کنند ریشه اشتباهات و مشکلات را پیدا کنند پس گاهی مشکلات حل نشده باقی می ماند و دوباره خود را نشان می دهد.

بهتر است احساسات را با همسر خود مطرح کنید، به احساسات همسر خود گوش دهید و سعی کنید همدیگر را بفهمید.
سعی کنید دیگر گذشته را یاداوری نکنید. مدام گذشته و اشتباهات طرف مقابل را بازگو نکنید و بگذارید گذشته فراموش شود. باید توجه کنید با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.

آشتی کردن با همسر

به همسرتان بگویید که شما دشمن اش نیستید

اگر در مورد موضوعی با همسر خود به آرامی صحبت کنید ولی یکباره از کوره در می رود و صدایش را بلند می کند به سمتش بروید، دست خود را خیلی آرام روی دستش قرار دهید و به او محبت کنید تا دریابد که بحث بی فایده می باشد.

فضای اطرافتون رو آراسته و زیبا کنید

محیط می تواند بر روی احساسات ما تاثیر گذار باشد . عصبانیت ، احساس خشنی است که با مراقبت و توجه می توان آن را کنترل نمود.

نترسید و مشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید

مشکل ترین کلمه برای برخی از زوجین بعد از دعوا و بحث ، عذر خواهی کردن و بیان کلمه معذرت می خواهم است . از بیان این کلمه نترسید زیرا همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.

انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید چون همیشه حق با شما نیست

در همه بحث های زن و شوهری ، هر دو نفر تصور می کنند طرف مقابل مقصر است و حق با آنهاست . اگر می خواهید بحث های مکرر شما زودتر به نتیجه بنشیند انتقاد همسر گوش کنید و با روی باز آن را بپذیرید.

راه و چاه عذرخواهی موثر از همسر

برای مدت کوتاهی به جای خلوتی بروید

در هنگام بحث و دعوا به علت بالا رفتن فشار خون و تپش قلبتان ممکن است چیزهایی بیان کنید که کاملا بی منظورند اما برای طرف مقابل بسیار ناراحت کننده باشد . پس در این هنگام برای مدت زمان کوتاهی به جای خلوتی بروید تا در آنجا بتوانید به خود و افکارتان مسلط شوید .

حتما به او بگویید که دوستش دارید

در هنگام آشتی و صلح همیشه به همسرتان بگویید که دوستش دارید و او را مطمئن کنید که این احساستان در هیچ شرایطی تغییر نمی کند.

شما هم ببخشید و فراموش کنید

عذرخواهی به این معنی نیست که آن را بیان کنید بلکه باید برای همیشه این اتفاق را از ذهن خود پاک کنید. فراموش کردن اشتباهات قابل بخشش طرف مقابل باعث بازگشت دوباره به رابطه و گرم شدن آن می شود.

بهترین راه منت کشی بعد از قهر

یک و یا چند جمله ای دل پذیر به او بگویید

بیان بعضی از حرف های آزاردهنده از طرف همسر برای ما خیلی آزاردهنده است و گاهی نمی توانیم این حرف ها را فراموش کنیم ولی اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل ساده تر خواهد شد.

حتماً بخوانید:

منبع : تاپ ناز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا