دسته‌بندی نشده

راه و روش ایجاد انگیزه و بالا بردن راندمان کاری کارمندان در محیط کار

افزایش بهره وری و کیفیت کاری به مراتب می تواند مقام شما را در جایگاهی که هستید، ارتقا ببخشد. در ادامه این مطلب از دلگرم با روش های افزایش راندمان کاری آشنا خواهید شد.
گفتنی می باشد که هر هنگام پای بهره وری و افزایش راندمان کاری به میان می آید، مسائل کوچک هستند که به مراتب می توانند باعث ایجاد تفاوت هایی در این رابطه شوند. به طور کلی در زمینه بهره وری و افزایش فعالیت کارمندان، همه افراد با این چالش در زندگی روبرو هستند که تنها یک روز یا در اصطلاحی ۲۴ ساعت برای سر و سامان دادن به این امور نیاز دارند. این در حالی است که برخی افراد فکر می کنند که به دو برابر این زمان برای مدیریت امور نیاز دارند.

شاید شما نیز جمله معروف توماس ادیسون را شنیده باشید که چنین می گوید؛ زمان به تنهایی، تنها سرمایه ای است که هر انسان از آن برخوردار است و تنها چیزی است که نمی تواند از پس جبران آن بر بربیاید.

برای افزایش راندمان کاری چه باید بکنید؟

این طبیعی است که همه ما در پی بهترین استفاده از فرصت های زندگی هستیم و شاید برای انجام این کار هیچ چیز بهتر از این نباشد که به دنبال راه هایی برای انجام فعالیت و کار های بیشتر در مدت زمان کمتری باشیم.
تا به حال برای شما نیز پیش آمده است که بعد از یک روز فوق العاده کاری و مفید از دفتر کار خود بیرون بروید و پس از خستگی بسیار احساس باورنکردنی و وصف ناپذیری داشته باشید. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم که به شما چنین نشان دهیم که با روش هایی منحصر به فرد می توانید این احساس را به یک اتفاق هر روزه تبدیل کنید. همچنین نیازی نیست مدت زمان بیشتری کار کنید یا خود را تحت فشار قرار دهید، بلکه به تنهایی کافی می باشد که کمی هوشمندانه تر عمل نمایید.
به طور کلی بهترین چیز در مورد این ترفندها، انجام دادن آن ها در طی فعالیت های روزانه می باشد. این ترفندها به قدری ساده می باشند که از همین امروز می‌توانید آن ها را انجام دهید.

 افزایش راندمان کاری

استراحت کنید

استراحت در حین کار بر روی کارها می تواند به ذهن شما اجازه استراحت و تنظیم مجدد را بدهد. اگر تخمین می زنید که انجام یک کار دو ساعت طول می شد، یک استراحت ۱۵ دقیقه ای بین ساعت ها برای خوردن یک میان وعده یا پیاده روی در نظر بگیرید. استراحت ها به مراتب می توانند کارایی را افزایش دهند زیرا به شما کمک می کنند با ذهنی تازه و انرژی تازه به کار بازگردید.

اهداف واقع بینانه را تعیین کنید

هدف گذاری می تواند ابزار موثری برای مدیریت مراحل رسیدن به هدف و اندازه گیری پیشرفت شما باشد. مهم است که مطمئن شوید هدف شما قابل دستیابی و واقع بینانه است تا بتوانید به آن دست پیدا کنید. این می تواند انگیزه و مدیریت عالی زمان را افزایش دهد و پس از دستیابی به هدف، احساس موفقیت را ایجاد کند.

زمان خود را اندازه گیری کنید

برای ارزیابی سطوح بهره وری خود، میزان زمانی را که در حین انجام هر کار استفاده می کنید، اندازه گیری نمایید. این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه وظایفی زمان بیشتری می برند و به شما این فرصت را خواهند داد که چرایی آن را ارزیابی کنید. سپس می توانید روی بهبود کارایی آن وظایف خاص، همراه با استفاده از مهارت های مدیریت زمان برای مدیریت لیست وظایف روزانه خود کار کنید.

روی کار خود تمرکز کنید

تمرکز روی یک کار در یک زمان می تواند به شما کمک کند تا پیشرفت خود را در حین انجام هر یک اندازه گیری کنید و از اتمام هر یک جشن بگیرید. برخی از نقش های شغلی ممکن است نیاز به چندین تکالیف یا وظایف برای تکمیل هر روز داشته باشند. این ممکن است تمایل شما به انجام چند کار را در تلاش برای رسیدگی بیشتر به چک لیست خود افزایش دهد.
با این حال، اغلب مفیدتر است که روی هر کار تمرکز داشته باشید و در جهت تکمیل ثابت کار کنید، زیرا تمرکز شما ممکن است به شما کمک کند کیفیت کارتان و همچنین کمیت کارها را افزایش دهید.

افزایش راندمان کاری به چه صورت است؟

یک فعالیت جدید ایجاد کنید

برنامه روزانه خود را به عنوان یک لیست کار در نظر بگیرید و متعهد شوید که هر کار را تکمیل کنید. این می تواند به شما کمک کند انتظارات و اهدافی را برای روز خود تعیین کنید و هر گونه استراتژی لازم برای مدیریت زمان را توسعه دهید. وظایف کاری و زمانی را برای مراقبت از خود در نظر بگیرید.
این مفید است، بخش هایی که یا تمام برنامه های روزانه خود را به عادت تبدیل کنید، زیرا مغز و بدن شما انتظار این تعهدات را دارند. ایجاد این عادات می تواند شانس شما را برای رسیدن به اهداف کاری خود افزایش دهد و به شما این امکان را می دهد که در محیط کار و خارج از آن از خود مراقبت کنید.

یک محیط کاری آرامش بخش طراحی کنید

محیط کاری را انتخاب کنید که در نهایت سبب افزایش راندمان کاری شود. اگر در دفتر کار می کنید، به اضافه کردن وسایل شخصی مانند عکس های خانوادگی یا گیاهانی که به شما کمک می کنند تا آرامش پیدا کنید، فکر کنید. برخی از افراد ممکن است در محیط های کاری تمیز، منزوی و سازمان یافته رشد کنند، در حالی که برخی دیگر از محیط های کاری اجتماعی لذت می برند و انگیزه پیدا می کنند.
حتی اگر یک فضای کاری مشترک دارید، باز هم می توانید محیطی سالم و آرامش بخش طراحی کنید که کارایی شما را بهبود می بخشد.

موفقیت کاری

ایجاد تعادل سالم بین کار و زندگی شخصی

برنامه ای ایجاد کنید که به شما این امکان را می دهد، وظایف خود را در ساعات کاری انجام دهید تا اوقات فراغت خود را برای خانواده، دوستان یا اوقات فراغت خود اختصاص دهید. داشتن زمان مشخص برای استراحت و اهداف شخصی می تواند به شما کمک کند تا رفاه خود را حفظ کنید، که به نوبه خود به شما کمک می کند وظایف شغلی خود را انجام دهید.
همچنین تعادل سالم می تواند رضایت شخصی را افزایش دهد، زیرا ممکن است شما را قادر سازد تا نیازهای حرفه ای و شخصی خود را در زندگی برآورده کنید.

فهرستی از کارها را سازماندهی کنید

نوشتن و ارزیابی لیست وظایف می تواند به شما در اولویت بندی تعهدات و ایجاد یک برنامه اقدام با مراحل در یک جدول زمانی خاص کمک کند. فهرست کارهای مکتوب همچنین ممکن است انگیزه شما را برای انجام وظایف و ترویج احساسات پاداش دهنده افزایش دهد. خط زدن یک کار پس از اتمام آن می تواند، نمایش تصویری از پیشرفت شما باشد.

زمان را مدیریت کنید

یک فضای کاری آرام با حداقل وقفه و حواس پرتی پیدا کنید که به افزایش راندمان کاری شما منجر گردد. وقتی بتوانید تمرکز خود را روی کار افزایش دهید، کارایی و بهره وری شما نیز به مرتب افزایش می یابد. برخی روش ها برای به حداقل رساندن زمان در محل کار ممکن است شامل برنامه ریزی قرارها یا جلسات با همکاران، تنظیم پیام دور از دسترس در یک سیستم چت و بستن فناوری شخصی برای جلوگیری از حواس پرتی باشد.
اگر در محیطی کار می کنید که حواس پرتی ها دوری ناپذیر هستند، سعی کنید یک بخش کوچک از زمان آرام روزانه را برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید حداکثر کار را انجام دهید.

به دنبال پاسخ ها باشید

برای بالا بردن راندمان کاری باید به دنبال نظرات و ارزیابی مستمر اعضای تیم و مدیران خود باشید. به طور کلی بازخوردها می توانند بینشی در مورد پیشرفت هایی که می توانید انجام دهید را ارائه کنید و به شما در ایجاد روش های جدید برای بهبود کمک کنید.
مدیران شما همچنین ممکن است مهارت ها و استراتژی های جدیدی را برای کارایی کار به شما آموزش دهند. ملاقات انفرادی با مدیران اغلب بهترین روش است، زیرا حریم خصوصی را برای صحبت آزادانه در مورد عادات محل کار، ابراز نگرانی ها و پرسیدن سوالات فراهم می نمایند.

رسیدن به راندمان کاری بالا

انگیزه ایجاد کنید و دستاوردها را جشن بگیرید

تجلیل از دستاورد های کاری به مراتب می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و شما را تشویق کند تا کارهای چالش برانگیز تر را انجام دهید. ایجاد انگیزه برای دستیابی به یک هدف کاری یا تکمیل یک کار با اولویت بالا نیز می تواند به شما در به دست آوردن انگیزه کمک کند.
همچنین دادن جوایز شخصی به خود می تواند به افزایش راندمان کاری منجر شود، زیرا این پاداش ها به شما چنین انگیزه ای می دهند تا به سرعت کارهای خود را سامان ببخشید.

محبت کردن به حیوان خانگی

طبق مطالعات انجام شه در نهایت چنین مشخص شد که برخورداری از حیوانات خانگی به مراتب می تواند باعث تامین سلامت جسمی و روانی گردد. گفتنی است که چیزی به مانند نوازش یک دوست پشمالو خوب نیست، چرا که می تواند برخی از استرس های مضر را کاهش دهد.

توصیه هایی برای افزایش راندمان کاری

سبزیجات بخورید

کلم از دیگر سبزیجات بسیار خوب و تاثیر است که برای افزایش راندمان کاری نیز موثر شناخته شده است. همچنین کلم را در گذشته جزئی از سبزیجات مخصوص کودکان معرفی می کردند که در عصر امروز با برشته کردن آن بیش از گذشته در برنامه غذایی های جا گرفته است.
همچنین آن را می توان به عنوان پیش غذا معرفی کرد که اگر پس از آن به مصرف غذای خوشمزه تری بپردازید متوجه خواهید شد که اگر طعم آن را نپسندید ولی برای خوردن غذای خوشمزه دیگری چندان بد هم نبود.

حتماً بخوانید:

صبحانه بخورید

صبحانه را می توان در طی روز از مهم ترین وعده های غذایی به شمار آورد. به طوری که خوردن غذای کامل در صبح به شما قدرت کافی برای آماد‌گی و افزایش راندمان کاری را می دهد.

پیروی از قوانین ۲ دقیقه ای

به طور کلی قانون عمومی بهره وری به این صورت است که اگر کاری کمتر از دو دقیقه زمان بر خواهد بود، بلافاصله به انجام آن بپردازید. جواب دادن به ایمیل یا تایید نوبت دکتر و بسیاری از کارهای کوچک را زودتر انجام دهید و اجازه تلنبار شدن مسئولیت آن ها را بر دوش خود ندهید.

در افکار خود غرق نشوید

وقتی صد ها کار کوچک ذهن شما را به خود مشغول کرده است، به راحتی احساس کم‌ توانی و گم‌ شدگی به شما القا خواهد شد. این در حالی است که باید دید بهتر و مناسب تری نسبت به قضیه داشته باشید؛ باید این نکته را به یاد داشته باشید که نگرانی برای مسائل کوچک، بسیار پیش پا افتاده می باشند.
در صورتی که می خواهید نگران باشید، بهتر است نگران امور بزرگ و مهم تر باشید و بی فایده به دنبال مسائل پیش پا افتاده و کوچک نباشید.

به پای قول های خود بمانید

به طور کلی شکستن قولی که به خود داده اید، کار چندان ساده می باشد اما شکستن قولی که به فرد دیگری داده اید چندان ساده و آسان نمی باشد. به طور کلی کلمات قدرت و وزن دارند؛ قول دادن به دوستان باعث ساده تر شدن روند رسیدن به هدف به شمار می آید و این در حالی است که به پای حرف هایی که زده اید، بمانید.
توجه داشته باشید که اهمیت به حرف و قول هایی که می دهید به مراتب می تواند افزایش راندمان کاری را برای شما در پی داشته باشد و بتواند وجب بروز موفقیت هایی از این قبیل گردد.

راههای افزایش راندمان کاری

چند کار به طور همزمان انجام ندهید

بدون شک شنیده اید که انجام چند وظیفه ای برای افزایش بهره وری در کار مضر است. بسیاری از مردم قربانی تله انجام چندین کار به طور همزمان می شوند. گفتنی است که چند وظیفه ای به مراتب ضریب هوشی را کاهش داده و از افزایش راندمان کاری را نیز پیشگیری می کند. به این موضوع توجه داشته باشید که آیا ترجیح می دهید ۳ کار با نتایج متوسط ​​انجام دهید یا ۱ کار با نتایج عالی در پی داشته باشید.
زمان کافی به خود بدهید.
هر چقدر هم که فکر می کنید تکمیل یک پروژه یا کار به زمان نسبتا طولانی به طول می انجامد، از این رو زمان های کمتری برای تکمیل آن ها برای خود قائل نشوید. توجه داشته باشید که مهلت دادن به خود باعث می شود تمرکز بیشتری برای انجام کار داشته باشید و به مراتب از فرصت هایی که برای خود ایجاد کرده اید در جهت افزایش راندمان کاری استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا