دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مناسب و باکیفیت

چگونه بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب کنیم ؟

ماشین ظرفشویی یکی از وسایلی است که برای خرید آن باید به بسیاری از موارد توجه کرد، تا آن را مناسب با شرایط انتخاب نمود. امروزه مدل های زیادی از ماشین ظرفشویی به بازار آمده و انتخاب را سخت کرده است.

اما در این مطلب از مجله اینترنتی دلگرم، ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین و مناسب ترین ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید.

بهترین ماشین ظرفشویی

چه نوع ماشین ظرفشویی خوب است ؟

مهم ترین عوامل در انتخاب ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین مسائلی که در انتخاب ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنید، این است که ماشین ظرفشویی را با توجه محل نصب و تعداد نفرات خانواده انتخاب کنید. اگر جای کافی برای نصب ماشین ظرفشویی ندارید، بهتر است ماشین ظرفشویی های کوچک و رومیزی را انتخاب کنید.

البته این موضوع بستگی به تعداد نفرات خانواده نیز دارد. اگر خانواده کم جمعیتی هستید، ماشین ظرفشویی رومیزی بهترین انتخاب است. البته انتخاب ماشین ظرفشویی به سلیقه شما نیز بستگی دارد.

نکاتی که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

1. راهنمای خرید ماشین ظرفشویی: مخزن

مخزن ماشین ظرفشویی دو نوع دارد:

  1. مخزن پلاستیکی
  2. مخزن فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل)

ماشین ظرفشویی هایی که مخزن استیل دارند، دچار زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی نمی شوند. قیمت ماشین ظرفشویی دارای مخزن پلاستیکی ارزان تر از نوع استیل آن است. البته باید به این نکته توجه کنید که اگر نوع استیل آن را خریداری می کنید، به هیچ عنوان از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

2. ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب: قفسه ها

موضوع دیگری که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنید، قفسه آن است. به خوبی قفسه ها را بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه آن ها با بشقاب ها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید.

اگر پس از بررسی متوجه شدید که فقط چند تکه از ظروفتان در ماشین ظرفشویی جا نمی شوند، می توانید آن ها را دستی بشویید. چون ممکن است آن ظروف در هیچ نوع ماشین ظرفشویی جا نشوند.

به طور کلی بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای سه قفسه و برخی دارای دو قفسه هستند. آن دسته از ماشین های ظرفشویی که دو قفسه دارند، قابلیت قرار دادن ظرف های گود مثل قابلمه ها و بشقاب های بزرگ را داشته و حالت شیب دار نیز قرار می گیرند.

3. مصرف آب عاملی مهم در خرید ماشین ظرفشویی

معمولا ماشین ظرفشویی آب زیادی مصرف می کند. اما در مقایسه با شستن دستی ظرف ها، اگر ماشین ظرفشویی پر از ظرف باشد، میزان آب مصرفی تفاوت چندانی ندارد.

اما در هر حال، هنگام خرید ماشین ظرفشویی، به میزان آب مصرفی آن توجه کنید چون مقدار مصرف آب در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت است.

مدل های ماشین ظرفشویی

ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب

4. فیلتر غذا مسئله ای مهم در خرید ماشین ظرفشویی

فیلتر غذا یکی از قابلیت هایی است که تنها بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی آن را دارند. فیلتر غذا یک آسیاب مخصوصی است که وقتی ظروف را داخل ماشین قرار می دهید، غذاهای باقی مانده روی ظروف را آسیاب نموده و به همراه آب به بیرون می فرستد.

اما در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی چنین قابلیتی وجود نداشته و شما قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین باید باقی مانده غذاها را با یک دستمال مرطوب از روی ظروف پاک کنید.

5. ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب: شستشوی هوشمند

برخی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای قابلیت شستشوی هوشمند هستند. این قابلیت به این معناست که در هنگام شستشوی ظرف ها، حسگرهای داخل ماشین ظرفشویی، یک شعاع نور از میان آب رد می کنند و این نور نشان می دهد که آب داخل ماشین تا چه اندازه کثیف است.

سپس بر اساس کثیف بودن آب، زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص می‌کند.

6. قابلیت آب گرمکن در ماشین ظرفشویی

تقریبا می توان گفت که تمام ماشین های ظرفشویی به آب گرم متصل می‌شوند. آب گرم منازل معمولا در درجه ۴۸ تا ۵۵ درجه سانتیگراد تنظیم می‌شود. اما ماشین های ظرفشویی گرانتر دارای سیستمی هستند که از این درجه آب هم بالاتر رفته و می توانند تا 60 درجه سانتی گراد آب را گرم کنند.

اما ماشین های ظرفشویی ارزانتر تا همان میزان آب گرم منازل، به شستشو می پردازند. قابلیت آبگرمکن باعث می شود که در مصرف آب و برق صرفه جویی شود.

چون با آب داغ، چربی ها زودتر پاک شده و نیازی به آبکشی مکرر نیست، همچنین این ماشین ها ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی می‌کند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

7. برنامه های شستشو قابلیتی در ماشین های ظرفشویی گران قیمت

تمام ماشین های ظرفشویی دارای سه برنامه: شستشوی سبک، معمولی و سنگین هستند. اما برخی از ماشن های ظرفشویی گرانتر، دارای برنامه هایی برای شستشوی ظروف چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه می باشند.

اگر نیازی به این برنامه های پیشرفته ندارید، می توانید مدل های ارزانتر ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید که از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند.

خصوصیات بهترین ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

8. راهنمای خرید ماشین ظرفشویی: سوراخ های آب فشان

درون ماشین های ظرفشویی، بازوهایی قرار دارد که ظروف را می شویند. این بازوها دارای سوراخ هایی هستند که آب را با فشار به سمت ظروف هدایت می کنند. اگر هنگام خرید ماشین ظرفشویی مدل هایی را انتخاب کنید که سوراخ های آب فشان ریزتری دارند بهتر است.

9. خشک کن در ماشین ظرفشویی

اگر می خواهید در مصرف برق صرفه جویی کنید، ماشین های ظرفشویی را انتخاب کنید که خشک کن نداشته باشند. بهترین انتخاب برای ماشین ظرفشویی، نوع استیل است چون مخازن استیل حرارت را نگه داشته و موجب خشک شدن عادی ظروف می شوند.

10. مقدار صدای ماشین ظرفشویی

معمولا ماشین های ظرفشویی صدای زیادی دارند. این صداها ناشی از گردش موتور، فشار آب و… است. اگر می خواهید نوع کم صدای آن را انتخاب کنید، بهتر است ماشین ظرفشویی دارای دیواره های عایق کاری شده را انتخاب کنید که تا حدی از صدای آن کم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا