learn buy1
learn buy1

راهنمای خرید آبمیوه گیری مناسب

راهنمای خرید آبمیوه گیری مناسب معمولاً افراد دیدگاه‌ های مختلفی در خصوص آبمیوه ‌گیری دارند و هر کدام به ‌دنبال آب‌ میوه‌ گیری مد نظر خود می ‌روند. مطمئنا شمایی که به‌ دنبال راهنمای خرید آبمیوه...

سرفصل های این مقاله

معمولاً افراد دیدگاه‌ های مختلفی در خصوص آبمیوه ‌گیری دارند و هر کدام به ‌دنبال آب‌ میوه‌ گیری مد نظر خود می ‌روند. مطمئنا شمایی که به‌ دنبال راهنمای خرید آبمیوه ‌گیری هستید نظراتی دارید که گاهاً درست و غلط هستند. بسیاری از افراد به‌ دنبال این سوال هستند که چه مدل آبمیوه‌ گیری مناسب است؟ کدام برند ها بهترین آب‌ میوه ‌گیری را دارند؟ و امثال این سوال ‌ها که ذهن هر مصرف‌ کننده‌ای را درگیر می‌ کند. مجموعه صنیع ‌خانی در این مقاله سعی دارد شما را به ‌طور کامل در خصوص خرید آبمیوه ‌گیری راهنمایی کند. پس تا انتها با ما همراه باشید.

راهنمای خرید آبمیوه گیری

آبمیوه‌ گیری خوب چی ویژگی هایی دارد؟

در ابتدا باید بدانید آبمیوه ‌گیری چند مدل وجود دارد؟ به ‌طور کلی آب‌ میوه ‌گیری به ۲ دسته برقی و دستی تقسیم می‌ شود که هرکدام در ۲ حالت تک کاره و چندکاره قرار دارند.

آب‌ میوه ‌گیری ها معمولاً دارای امکاناتی چون مخلوط ‌کن، آسیاب کن و غیره نیز می‌ باشند. بنا بر اطلاعات مذکور پس اولین قدم برای خرید ۱ آ‌بمیوه‌ گیری خوب نیاز شما می‌ باشد.

اگر آبمیوه ‌گیری را برای منزل می ‌خواهید مطمئنا سایز آن و همچنین امکانات زیادی را لازم ندارید، همچنین اگر برای مغازه آبمیوه بستنی لازم دارید مطمئنا امکانات بیشتر و سایز بزرگ‌ تر آب ‌میوه ‌گیری نیاز دارید. بنابراین موضوع، این نیاز شما است که تعیین‌ کننده آب میوه‌ گیر مد نظر شما می ‌باشد. حال بیایید با هم قطعات تشکیل ‌دهنده ۱ آب ‌میوه ‌گیری خوب را بررسی کنیم.

قطعات تشکیل ‌دهنده آبمیوه ‌گیری خوب

 شاید در نگاه اول فکر کنید آب ‌میوه ‌گیری از قطعات کمی تشکیل‌ شده است ولی عکس این قضیه وجود دارد. یک آب‌ میوه ‌گیری خوب از قطعات زیر تشکیل‌ شده است که شامل؛

موتور، اهرم ‌های فشار دهنده، محفظه موتور، صفحه و تیغه برنده، کلاهک صفحه برنده، کلاهک لاستیکی، در پوش ‌ها (مخزن، دهانه)، صافی، مخزن، کلید ها و صفحه کلید ها، دیود، زغال کربنی خازن ‌ها، صفحه پائین آب‌ میوه ‌گیری، صفحه مشخصات، حلقه ‌های بالا رونده، متصل‌کننده ها، برس‌ های تمیز کننده، کابل رابط برق و غیره می‌ باشد که این اجزا با کنار هم قرار گرفتن یک آب‌ میوه ‌گیری را تشکیل می ‌دهند.

بنا بر اطلاعات گفته ‌شده حتما هنگام خرید آبمیوه ‌گیری این نکته را مد نظر داشته باشید.

راهنمای انتخاب آبمیوه ‌گیری براساس کیفیت

 همه افراد هنگام خرید هر وسیله‌ای توجه کافی به بودجه خود دارند. بی ‌شک شما نیز این‌ گونه هستید و جیبتان را مد نظر قرار می ‌دهید. بنابراین اولین گزینه مؤثر بودجه است بعد از اطمینان کامل در خصوص میزان بودجه خود، به سراغ کارایی دستگاه بروید.

 ازآنجایی‌که آبمیوه ‌گیری ها در رنج قیمتی متفاوت در بازار وجود دارند شما باید به‌ دنبال دستگاهی باشید که هم مقرون ‌به ‌صرفه باشد و هم نیاز شما را برآورده کند.

خرید آبمیوه گیری

ویژگی‌های کلی آبمیوه‌گیری مناسب

علاوه ‌بر اطلاعات مذکور نکات دیگری در باید در نظر گرفته شود که شامل؛

  • دهانه آبمیوه‌ گیر: آبمیوه ‌گیر هرچه مقدار دهانه آن بزرگ‌ تر باشد شما دیگر نیازی به ریز کردن میوه ‌ها نخواهید داشت.
  • صدای آبمیوه گیر: آبمیوه گیری هایی را انتخاب کنید که سر و صدا و لرزش کمتری داشته باشند. برای کم شدن صدا و لرزش، هر چه سطح زیر آبمیوه ‌گیر صاف‌ تر باشد نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.
  • سرعت آبمیوه ‌گیر: در واقع سرعت آبمیوه‌ گیر به چرخش سرعت موتور بستگی دارد. پس هر مقدار سرعت موتور بیشتر باشد در نتیجه شما سریع‌ تر روند آبمیوه‌ گیری را انجام خواهید داد.
  • جنس تیغه: در خرید آبمیوه ‌گیری خود حتما به جنس تیغه توجه کافی داشته باشید، معمولاً تیغه ‌ها از جنس ‌های فولادی، پلاستیکی و تیتانیوم تولید می ‌شوند که بنابراین موضوع آبمیوه ‌گیری هایی که از تیغه‌ های فولادی و تیتانیوم برخوردار هستند کیفیت و دوام بالاتری دارند.
  • میزان مصرف انرژی: آبمیوه ‌گیری هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی پایین‌ تری دارند. برای فهم این‌ موضوع می ‌توانید از برچسب مصرف انرژی که بر روی خود دستگاه وجود دارد استفاده کنید.
  • ظرفیت: با توجه به نوع کار شما اگر آبمیوه ‌گیری را برای منزل می‌ خواهید، بی شک میزان آ‌بمیوه‌ گیری در هفته و همچنین تعداد افراد خانواده در انتخاب ظرفیت یک آبمیوه ‌گیر مؤثر می ‌باشد. بنابراین اگر در خانواده‌ های کم‌ جمعیت هستید و معمولاً در هفته ۱ الی ۲ بار از دستگاه آبمیوه ‌گیر استفاده می‌ کنید، آبمیوه ‌گیر  هایی که ظرفیت آن‌ ها بین ۱ تا ۵ لیتر می ‌باشد مناسب شما است و اگر به شما به ‌صورت روزانه و در حجم زیاد از آبمیوه‌ گیر استفاده می ‌کنید از آب‌ میوه گیر های استفاده کنید که ظرفیت آن ‌ها ۲ تا ۵ لیتر می‌ باشد.
  • جنس بدنه: یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید آبمیوه گیر باید به آن توجه داشته باشید جنس بدنه می ‌باشد که معمولاً بدنه این دستگاه‌ ها از پلاستیک، استیل یا ترکیبی از هر ۲ تولید می‌ شود. آبمیوه ‌گیری هایی که از بدنه استیل ساخته شده‌اند معمولاً مقاومت و دوام بیشتری نسبت‌ به نمونه ‌های پلاستیکی دارند. پس هنگام خرید به این نکته نیز توجه کافی داشته باشید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید در خصوص ظاهر آبمیوه‌ گیر می ‌باشد و معمولاً کیفیت آب‌ میوه گیر ها به شکل و ظاهر زیبای آن‌ ها نمی‌ باشد ولی ظاهر آبمیوه ‌گیر نیز تاثیر بسزایی در آشپزخانه شما خواهد داشت.

بهترین برند آب میوه گیری

با توجه به موارد گفته‌ شده ما تمامی شرایطی که باید در خرید آبمیوه ‌گیر بدانید راه برای شما مطرح کردیم. حال بسیاری از افراد به این سوال می‌ رسند که آب‌ میوه گیر های چند کاره بخریم یا تک کاره؟ از چه برند هایی استفاده کنیم؟ آیا آب ‌میوه گیر های داخلی بهتر هستند یا خارجی؟ کدام برند ها بهترین آب ‌میوه ‌گیری ها را تولید می‌ کنند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا نیاز های شما هستند که تعیین‌کننده آب‌ میوه‌ گیری های چندکاره یا تک کاره می ‌باشد. در خصوص برند های ایرانی و خارجی باید به این نکته توجه کنید که آب‌ میوه گیر های داخلی بسیار خوبی وجود دارد که از جمله آن‌ ها می ‌توان به برند پارس ‌خزر اشاره کرد، در خصوص آبمیوه‌ گیر های خارجی نیز می ‌توان به برند های بوش، پاناسونیک، فیلیپس، مولینکس، کنوود، تِفال و فِلِر اشاره کرد که از جمله برند های خوش‌ نام و با کیفیتی هستند که در بازار ما نیز وجود دارند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا راهنمای خرید آبمیوه گیری را برای شما ارائه دهیم تا شما بدانید که هنگام خرید یک آبمیوه ‌گیری خوب باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. اگر قصد خرید آبمیوه ‌گیری دارید و نمی‌ دانید که هر کدام دارای چه ویژگی ‌هایی می‌ باشند می‌ توانید از طریق سایت مجموعه صنیع خانی تمامی آبمیوه ‌گیری ها را با یکدیگر مقایسه کرده و آبمیوه ‌گیر مدنظر خود را با توجه به نیاز خود انتخاب کرده و خرید خود را نهایی کنید. همچنین اگر سوالی نیز برای شما به وجود آمده‌ است که در این مقاله نتوانسته‌اید پاسخ آن را بیابید، می‌ توانید با مشاورین صنیع‌ خانی ارتباط برقرار کنید.

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: