دسته‌بندی نشده

دلایل خیانت کردن مردها

وقتی از مرد هایی که خیانت کرده و از این طریق زندگی مشترک خود را از بین برده اند در مورد علت این امر سوال می شود، اغلب آن ها پاسخ هایی می دهند که در بین اکثر مرد ها مشترک بوده و می توان تشابهات زیادی بین آن ها یافت. بعضی از آن ها هم ممکن است ادعا کنند که خیانتی صورت نگرفته و صرفا یک رابطه کاری یا دوستانه و صمیمی در میان بوده است و این حقیقت که خیانتی در این میان صورت گرفته را انکار می کنند. گروهی دیگر نیز ممکن است طوری رفتار کنند که سایرین را مقصر جلوه داده و گناه خود را از این راه تبرئه کنند. از این رو بسیاری از زنانی که تحت خیانت توسط مردان قرار می گیرند اغلب به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستند که دلیل خیانت مردان چه بود و از کجا منشا می گیرد. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به دنبال پاسخی برای این پرسش خود هستید به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

میزان شیوع خیانت در مردان

متاسفانه امروزه خیانت در بین زوج های مختلف به فراوانی دیده می شود و تا کنون به یک امر کاملا رایج و همه گیر تبدیل شده است. این پدیده می تواند به محض آشکار شدن با سرعت بالایی روابط میان زوجین را زیر سوال برده و زندگی مشترک آن ها را به ورطه زوال و نابودی بکشاند. این آسیب ها در بین زوجین متاهل و دارای فرزند چندین برابر مخرب تر و ویران گر تر از سایرین بوده و می تواند بنیان خانواده را به کلی نابود سازد.
بر اساس آن چه که از آمار و ارقام مختلف به دست آمده است، خیانت در میان مردان در مقایسه با زنان رایج تر بوده که بیش ترین میزان این خیانت ها در مردان در بازه سنی بین 25 الی 45 سالگی مشاهده می شود. آن چه که عموم تصور می کنند این است که تعداد زیادی از خیانت هایی که از جانب مرد ها صورت می گیرد به دنبال برقراری روابط جنسی بوده و از دلایل اصلی خیانت توسط مردان هم همین عامل می باشد. تحقیقات نشان داده اند که این تصور همیشه صادق نبوده و گرایش جنسی به شخص دیگر تنها علت 8 درصد از خیانت های انجام گرفته از جانب مردان را شامل می شود. برای اطلاع از علل دیگر خیانت می توانید به وبسایت moshaverkade.com مراجعه کنید. گروه قابل توجهی از این مردان دلیل خیانت خود را کاهش توجه و علاقه و رسیدگی از جانب همسر خود عنوان می کنند و ادعا دارند که در زندگی مشترک شان به آن اندازه مه باید از جانب همسر خود حمایت نشده و عشق و علاقه دریافت نمی کنند. این قبیل ادعا ها در میان زوجین متاهل بیش تر رواج دارد.
زن ها و مرد ها از نظر غریزی تفاوت های عمده ای با یکدیگر دارند و همین تمایز های زیستی و فطری منجر به این شده است که خیانت نیز در میان مردان و زنان متفاوت از دیگری باشد. مسئله خیانت برای مردان چیزی مثل عوض شدن ذائقه در آن هاست. آن ها راحت تر از زنان می توانند از شریک زندگی خود و تجربه های مختلفی که با یکدیگر داشتند گذر کرده و آن ها را پشت سر بگذارند. البته لازم به ذکر است که جامعه نیز در چنین مواردی حمایت بیش تری از مردان به عمل می آورد. اگر خیانت در یک مرد دیده شود توجیهات متفاوتی جهت تبرئه وی ارائه شده اما اگر خیانت از ناحیه یک زن اتفاق بیفتد، وی را مایه ننگ تلقی کرده و از جامعه رانده خواهد شد.

دلایل خیانت کردن مردها

دلایل خیانت در مردان

ریشه خیانت در مردان به دلایل مختلفی وابسته است که در ادامه به مهم ترین و رایج ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های فردی در مردان

گروهی از مردان ممکن است دارای یک سری از ویژگی های شخصیتی و مشخصاتی باشند که آن ها را مستعد خیانت به شریک زندگیشان سازد. در ادامه به این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد:
1.عزت نفس پایین: این ویژگی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله یک تجربه ناگوار در زندگی شخصی فرد ایجاد شده باشد که به دنبال آن فرد در صدد آن بر می آید تا این کمبود خود را از راه خیانت جبران کند.
2. وابستگی بیش از حد به شریک زندگی: مردی که بیش از اندازه به همسر خود وابسته بوده و گمان کند که همسرش هیچ گاه از او جدا نخواهد شد ممکن است با اندکی گذشت زمان در رابطه خود دست به خیانت بزند.

3. روابط قوی اجتماعی: این ویژگی بیش تر در مردان برونگرایی دیده می شود که از مهارت های ارتباطی قوی در برقراری رابطه با سایر افراد و به خصوص جنس مخالف برخوردارند و بدین ترتیب در صورت قرار گیری در موقعیت مربوطه ممکن است دست به خیانت به همسر خود بزنند.
4. نرسیدن به بلوغ فکری و عاطفی: مردی که هنوز به آن حد از بلوغ نرسیده که بداند تعهد در هر رابطه ای یکی از اصلی ترین ستون های آن رابطه می باشد نخواهد توانست تا عواقب ناگوار خیانت را درک کرده و از این رو مستعد خیانت به شریک زندگی اش می باشد.
5. ناکامی ها: ممکن است ناکامی هایی که فرد در دستیابی به نیاز های خود با آن ها مواجه بوده و یا مشکلات متعدد در دوران کودکی اعم از مورد سو استفاده قرار گرفتن، نادیده گرفته شدن از جانب خانواده، آزار های جنسی و یا سایر ناکامی های فرد باعث شوند تا وی در دوران بزرگسالی خود با مشکلاتی در حفظ تعهد در رابطه مواجه شده و نتواند یک رابطه سالم و متعهدانه را برقرار و حفظ کند.
6. سابقه سو مصرف و اعتیاد به مواد مخدر
7. ازدواج کردن از روی زور و اجبار و نه با علاقه و خواست شخصی و رضایت

دلایل خیانت کردن مردها

ویژگی های فردی در زنان

علاوه بر صفات شخصیتی و خصوصیاتی که در مورد مردان به آن ها اشاره کردیم، یک سری از ویژگی ها در زنان هم وجود دارد که ممکن است مردان را به سوی خیانت به شریک زندگی شان سوق دهد و این فکر را در ذهن آن ها ایجاد نماید. از این رو لازم است تا زنان این اشتباهات در رابطه را شناخته و از آن ها دوری نمایند تا بتوانند سلامت و استحکام رابطه خود با همسرانشان را تضمین کنند. در ادامه به بررسی این رفتار های مخرب و نادرست در زنان پرداخته ایم:

1. رفتارهای تحقیر آمیز و سرزنش کننده

خیانت مردان در زوجینی که زنان مدام به همسرشان امر و نهی کرده و او را محکوم می کنند و به هر صورتی قصد کنترل و محدود کردن وی را دارند بیش تر از سایر خانواده ها دیده می شود. در این صورت مردان نسبت به رابطه زناشویی خود با همسرشان بی تفاوت شده و دیگر مانند سابق به زندگی مشترکشان اهمیت نمی دهند و ممکن است در صورت ادامه داشتن این قضیه دست به خیانت به همسرشان بزنند. همچنین زنانی که مدام همسر خود را مورد سرزنش قرار داده و عیب های او را یاد آور می شوند، باعث خرد شدن احساس غرور و اعتماد به نفس در همسر خود شده و او را نسبت به رابطه با زن سرد خواهد کرد. بنابراین به زنان توصیه می شود که به جای این رفتار های مخرب، همواره از نکات مثبت رابطه خود با همسرشان یاد کنند تا این احساس مثبت به صورت دو طرفه تقویت شده و بنیان خانواده مستحکم تر گردد.

دلایل خیانت کردن مردها

2. بی توجهی به همسر

بعضی از زنان بیش تر اوقات خود را با دوستان و یا خانواده خود سپری کرده و اکثر مواقع در کنار همسر خود حضور ندارند. این بی توجهی باعث می شود که مردان احساس دلسردی و بی محبتی و بی ارزش بودن کرده و در صورت برخورداری از روحیه پایین، دست به خیانت به همسر خود بزنند.

3. زنان شکاک

زنانی که بیش از حد و به طور کاملا بیجا نسبت به همسر خود مشکوک بوده و به او اعتماد ندارند، ممکن است در صورت تداوم چنین رفتاری زمینه را برای خیانت همسرشان مهیا سازند. این زنان چون از ترک شدن توسط همسر هراسانند، با کوچک ترین رفتار به همسرشان مظنون شده و با این رفتارهای افراطی خود در نهایت بستر خیانت را در همسر آماده می کنند.
مشاور خیانت می تواند برای بهتر شدن روابط زوجین بعد از خیانت کمک زیادی کند. به همین جهت افرادی که با این معضل رو به رو هستند برای رفع مشکلات خود باید با یک مشاور خبره و متخصص در ارتباط باشند و تا از نظر جسمی و روحی دچار تنش و مشکلات روحی مثل افسردگی نشوند. برای ارتباط با مشاورہ خیانت می توانید به مشاور کدہ مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا