اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
در مورد کاربرد بوتاکس در زیبایی چه می دانید؟_60b53648cd706.jpeg
در مورد کاربرد بوتاکس در زیبایی چه می دانید؟_60b53648cd706.jpeg

در مورد کاربرد بوتاکس در زیبایی چه می دانید؟

ولین علائم بالا رفتن سن در اوایل سی سالگی شروع به بروز می کند و به صورت چین و چروک دور چشم، خط اخم و چین و چروک گوشه خارجی چشم ممکن است دیده شوند که بوتاکس ابرو این موارد را به خوبی اصلاح می کند و از افتادگی پلک و ابرو ها در سنین بالاتر نوعی جلوگیری به عمل می آورد.

ابروهای کمانی نشانه زیبایی و شادابی است و هرچه این ابرو پایین کشیده شود پوست پلک بالایی را می پوشاند و چشم ها خسته به نظر می رسند.در سنین خیلی بالا که افتادگی قابل درمان با بوتاکس نیست و شدت آن بالا می رود از روش های دیگری مثل بالا کشیدن ابرو استفاده می شود که بر خلاف تزریق بوتاکس این روش پیچیده تر است. همچنین عوارض و دوران ریکاوری آن نسبت به بوتاکس ابرو طولانی تر است.

با افزیش سن میزان کلاژن در لایه های عمیق پوست به شدت کم می شود. کلاژن سبب استحکام و جوانسازی پوست می شود و با از دست دادن آن پوست شروع به شل شدن می کند.وقتی اخم می کنیم پیشانی و ابرو ها با فعالیت ماهیچه های دور چشم به پایین کشیده می شوند.به این ماهیچه ها عضلات اخم یا دقت گفته می شود که در افتادگی ابرو نقش دارند.به این ترتیب از دست دادن کلاژن و کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم در طول یک دوره زمانی، باعث می شوند که ابرو و پیشانی روی پلک حالت افتادگی به وجود بیاورند و سن بالاتر به نظر برسد.

علت افتادگی پوست

با افزایش سن کلاژن در لایه های عمیق پوست از بین می رود. کلاژن از پوست ما حمایت می کند و باعث می شود که پوست سفت به صورت بچسبد. با از دست دادن کلاژن، پوست شل و افتاده می شود.با این حال، پیشانی و ابروی ما با فعالیت عضلات دور چشم به پایین کشیده می شوند. وقتی اخم می کنیم، عضلات اخم پوست را به سمت پایین بینی می برند. به این عضلات، عضلات اخم و دقت گفته می شود و در افتادگی ابرو نقش دارند.علاوه براین، عضلات پیشانی که دور چشم قرار دارند نیز وقتی می خندیم یا شکلک درمی آوریم، پیشانی را به سمت پایین می کشد. این عضلات که عضلات حلقوی چشم نام دارند باعث چین و چروک پیشانی و افتادگی دور چشم می شوند.

ترکیب پیرشدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم، در طول یک دوره زمانی باعث می شود که ابرو و پیشانی روی پلک پایینی دچار افتادگی شوند. این مساله باعث می شود که ظاهر صورت پیرتر به نظر برسد.

موارد کاربرد بوتاکس در زیبایی

  • اثربخشی بوتاکس موقت بوده و در افراد مختلف بین سه تا شش ماه طول خواهد کشید.
  • تزریق بوتاکس ابرو و صورت برای بیمار اقدام ساده ای می باشد و به بی حسی و یا بی هوشی نیاز ندارد.
  • اثرات بوتاکس صورت بلافاصله پس از تزریق ظاهر نمی شوند و معمولا از روز سوم به بعد به تدریج بیمار متوجه اثرات آن خواهد شد.
  • اثرات بوتاکس تا دو هفته تشدید خواهد شد و پس از آن با سرعت بسیار کم این اثرات در مدت سه تا شش ماه تضعیف خواهد شد.
  • لیفت ابرو در بهبود چروک های دینامیک صورت (چین هایی که فقط در حالت هایی مثل اخم کردن، خندیدن و گریه کردن ایجاد می شوند) بسیار چشمگیر است ولی در مورد چروک های استاتیک صورت (چین هایی که بصورت پایدار در صورت ایجاد شده اند) تاثیر محدودی داشته و البته از تشدید آنها پشگیری خواهد کرد.
  • استفاده زود هنگام از بوتاکس باعث پیشگیری از ایجاد این چین و چروک های پایدار خواهد شد.
  • بهترین زمان برای استفاده مجدد از بوتاکس پس از ،از بین رفتن کامل اثر آن و معمولا هر سه تا شش ماه می باشد ولی در بسیاری از مواقع استفاده با فواصل بسیار طولانی تر هم بسیار سود مند می باشد. (از استفاده مجدد بوتاکس در زمانیکه هنوز اثرات تزریق قبلی باقی مانده باید پرهیز کرد.
حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *