اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
در مورد آرایش مونوکروم چه میدانید؟_60b8fc02c4606.jpeg
در مورد آرایش مونوکروم چه میدانید؟_60b8fc02c4606.jpeg

در مورد آرایش مونوکروم چه میدانید؟

اگر تا به حال اسم آرایش مونوکروم به گوش شما نخورده، ما ابتدا یک توضیح کوتاهی درباره این نوع آرایش یه شما می دهیم. در ترند آرایش مونوکروم سعی بر این است که رنگ های به کار رفته بر روی لب و یا پلک و گونه با هم هماهنگی داشته باشند و از یک خانواده رنگی باشند و حتی در بعضی موارد کاملا یک رنگ باشند. این ترند اخیرا بسیار در فرش قرمز مراسم های مهم هالیوودی رواج پیدا کرده است و این هم بیشتر به این خاطر است که سلبریتی ها علاقه دارند لباس و آرایش آن ها با هم هماهنگی داشته باشد. همچنین یکی دیگر از دلایل محبوبیت این ترند می توان به افزایش توجه و تقاضا برای محصولات چندکاربرده اشاره کرد. اگرچه قبلا بیشتر مد بود که تمرکز آرایش تنها بر روی لب و یا تنها روی چشم باشد ولی الان با این ترند می توان برای هر دو آرایش بولد داشته باشیم.

نکات اصلی در آرایش مونوکروم

میکاپ مونوکروم نوعی از میکاپ تخصصی است که برای صحبت کردن درباره این نوع از آرایش باید چگونگی پیاده سازی صحیح و اصولی میکاپ مونوکروم را بازگو نماییم.

انتخاب رنگ پایه در میکاپ مونوکروم

رنگ پایه ای که برای آرایش استفاده میشود باید در درجه اول متناسب با رنگ مو، رنگ چشم و رنگ پوست شخص انتخاب شود . در مورد انتخاب رنگ پایه باید نهایت سلیقه و هنرمندی را به خرج داد تا صورت از حالت طبیعی خارج نشود. سپس در درجات تکمیلی می توان رنگ لاک ناخن و یا رنگ لباس را در موضوع آراستگی استایل با رنگ پایه، هماهنگ کرد.

مانور رنگی در میکاپ مونوکروم

یعنی استفاده از تیرگی و روشنی رنگ پایه بدون مانع است و حتی میتوان از ترکیباتی مشابه با رنگ اصلی استفاده کرد و در ضمن استفاده از رنگ های سفید، مشکی و خاکستری مجاز است و برای افزایش زیبایی بصری آرایش می توان استفاده نمود. به عنوان مثال اگر رنگ اصلی خود را قرمز انتخاب کنیم. می توانیم از رنگ قرمز اناری برای رژلب، قرمز لایت برای سایه چشم، قرمز قهوه ای برای رژگونه و قرمز تیره برای اصلاح فرم لب استفاده کنیم.

نقطه مرکزی در میکاپ مونوکروم

بیشترین تمرکز در آرایش مونوکروم روی لب هاست و پس از آن روی چشم ها. بنابراین، ملاک انتخاب رنگ باید رنگ رژلب بوده و در حالتی معکوس، رنگ سایه چشم باشد. بدین ترتیب توازن میکاپ در آرایش حفظ شده و حالتی یکدست و برازنده در میکاپ مونوکروم به وجود می آیدبنابراین یا باید رنگ رژلب را ملاک میکاپ مونوکروم قرار داد و رنگ سایر نواحی را با توجه به آن و لایت تر انتخاب نمود و یا باید برعکس عمل کرده و معیار اصلی را رنگ سایه چشم قرار داده و بقیه نواحی صورت را با آن هماهنگ سازی کرد.

رژ گونه در میکاپ مونوکروم

با توجه به اهمیت تمرکز میکاپ مونوکروم بر لب ها و چشم ها، شدت رنگ در ناحیه گونه ها باید بسیار لایت و ملایم بوده و توجه را تا حد زیادی از این ناحیه منحرف کند، بنابراین رنگ اصلی ما هر چه که باشد باید ناحیه گونه ها را با لایت ترین رنگ از رنگ اصلی، آرایش کنیم.

اهمیت ترتیب و سلیقه در میکاپ مونوکروم

بیشترین تمرکز نگاه در میکاپ مونوکروم در ناحیه لب ها اتقاف می افتد و پس از آن دومین تمرکز در ناحیه چشم هاست. بنابراین، ملاک انتخاب رنگ باید رنگ رژلب بوده و در حالتی معکوس، رنگ سایه چشم باشد. بدین ترتیب توازن میکاپ در آرایش چهره برقرار شده و حالتی قانونمند در میکاپ مونوکروم به وجود خواهد آمد. به همین منظور یا باید رنگ رژلب را ملاک میکاپ مونوکروم قرار داد و رنگ سایر نواحی را با توجه به آن و لایت تر انتخاب نمود و یا باید برعکس عمل کرده و معیار اصلی را رنگ سایه چشم قرار داده و بقیه نواحی صورت را با آن هماهنگ سازی کرد. از طرفی در مورد انتخاب رنگ اصلی باید نهایت سلیقه و هنرمندی را به خرج داده تا صورت از حالت طبیعی خارج نشود.

میکاپ مونوکروم

نوشته های مشابه

زیرسازی آرایش در میکاپ مونوکروم

برای زیرسازی در میکاپ مونوکروم، نیازی به استفاده بیش از حد از فون هایی سنگین و چرب نیست. بنابراین به یک زیرسازی اصولی بسنده کرده و از دستکاریهای غیر لازم پرهیز نمائید. اگر به هر دلیلی علاقمند به یک زیرسازی سنگین هستید می توانید از تکنیک گریم زیبایی صورت استفاده کرده و ایرادهای ظاهری را در چهره تا حد قابل قبولی اصلاح نمائید. بدین ترتیب بستر مناسبی برای یک میکاپ مونوکروم زیبا فراهم خواهد شد.

آرایش چشم ها در میکاپ مونوکروم

اگر ملاک انتخاب رنگ، سایه چشم می باشد باید از بیشترین عمق و همچنین شدت رنگ در این ناحیه استفاده نمود. به عنوان یک مثال واضح در این باره می توانیم به میکاپ مونوکروم قهوه ای اشاره کنیم که به عناون سایه چشم از رنگ قهوه ای تیره خالص استفاده شده و رنگ رژلب می تواند شکلاتی روشن و یا گوشتی لایت انتخاب شود. همچنین رژگونه با رنگ قهوه ای بسیار روشن می تواند میکاپ مونوکروم ما را تا حد نهایت زیبا سازد. در نهایت استفاده از خط چشم مشکی، ریمل ، و انواع مژه مصنوعی در میکاپ مونوکروم به زیبایی آرایش کمک شایانی می نماید.

آرایش لب ها در میکاپ مونوکروم

اگر ملاک و معیار ما در میکاپ مونوکروم، انتخاب رنگ برای رژلب باشد باید بیشترین شدت و عمق رنگ در این ناحیه اعمال شود و بقیه نواحی چهره حالتی لایت و ملایم از رنگ اصلی داشته باشد. مثلا اگر رنگ انتخابی ما یاسمنی باشد، باید در ناحیه لب ها از این رنگ به صورت خالص و غلیظ استفاده نموده و سایه چشم را به رنگ صورتی روشن انتخاب نمود. همچنین رژگونه می تواند تناژی از صورتی لایت داشته و از مداد لب کالباسی سیر استفاده نمود، در نهایت استفاده از برق لب برای تکمیل آرایش بلامانع می باشد.

به یاد داشته باشید با توجه به اهمیت تمرکز در دو نقطه مذکور، شدت رنگ در ناحیه گونه ها باید بسیار لایت و ملایم بوده و توجهات را تا حد زیادی از این ناحیه منحرف گرداند، بنابراین رنگ اصلی ما هر چه که باشد باید ناحیه گونه ها را به وسیله لایت ترین رنگ از رنگ اصلی، آرایش کنیم.

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *