در دهه تولدتان کدام سلبریتی ها در زمینه مد و فشن جریان ساز و الگو بودند؟_62e26dffd8e3a.jpeg
در دهه تولدتان کدام سلبریتی ها در زمینه مد و فشن جریان ساز و الگو بودند؟_62e26dffd8e3a.jpeg

در دهه تولدتان کدام سلبریتی ها در زمینه مد و فشن جریان ساز و الگو بودند؟

ترندهای دنیای مد شاید پایدار نباشند اما نمی توان تأثیر ماندگار سلبریتی هایی را انکار کرد که در این زمینه جریان ساز و الگو بودند و زیبایی و درک صحیح شان از مد هنوز هم ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

در ادامه می خواهیم ببینیم از دهه ی ۳۰ میلادی تاکنون کدام سلبریتی ها در زمینه ی مد و فشن جریان ساز و الهام بخش بودند.

دهه ۳۰ میلادی

در این دوره بازیگرانی همچون مارلنه دیتریش، جین هارلو و کاترین هپبورن منبع الهام ترندهای دنیای مد بودند.

دهه ۴۰ میلادی

ریتا هیورث، اوا گاردنر و بتی دیویس نه تنها مشهورترین بازیگران هالیوود در این دهه، بلکه در زمینه ی مد و فشن هم از الگوهای بزرگ آن زمان بودند.

دهه ۵۰ میلادی

در این دهه تمرکز بر استایل زنانه و ظریفی بود که توسط چهره هایی همچون الیزابت تیلور، سوفیا لورن و گریس کلی تجسم می یافت.

دهه ۶۰ میلادی

دهه ی ۶۰ میلادی، دهه ی استایل دخترانه و راحت و بی دردسری بود که بازیگران اسطوره ای همچون آدری هپبورن، تیپی هدرن و بریژیت باردو نمادهای آن بودند.

دهه ۷۰ میلادی

زندگی در دهه ی ۷۰ میلادی باید جالب و مفرح بوده باشد، دست کم از جهت مد و فشن. مد در این دوره متنوع بود، از استایل پسرانه گرفته تا استایل بوهمین که توسط ستاره هایی مانند میا فارو، دایانا راس و شِر تصویر می شد.

دهه ۸۰ میلادی

مد دهه ی ۸۰ میلادی، جسورانه و مملوء از رنگ و تضاد بود: از فریبندگی جاودانه ی پرنسس دایانا گرفته تا استایل های خلاقانه ی گریس جونز و نگرش ویژه ی مدونا به مد و فشن.

دهه ۹۰ میلادی

مد دهه ی ۹۰ میلادی اسپورت، مفرح و نامتعارف بود و بعضی چهره های مشهور مانند وینونا رایدر، گوئن استفانی و گوئینت پالترو هم آن را به یادماندنی تر کردند.

دهه ۲۰۰۰ میلادی

یک شیک پوشی راحت و بی دردسر با چاشنی راک اند رول، مد این دهه بود. سارا جسیکا پارکر، مری – کیت و اشلی اولسن و آوریل لوین برخی از سلبریتی هایی هستند که در مد دهه ی ۲۰۰۰ میلادی تأثیرگذار بودند.

دهه ۲۰۱۰ میلادی

از دهه ی ۲۰۱۰ میلادی به این طرف، شاید بازگشت ترندهایی از گذشته و همینطور ظهور ترندهایی کاملاً جدید و منحصر به فرد بوده ایم. برخی از سلبریتی هایی که می توان آن ها را از جهت مد و فشن در این دهه جریان ساز دانست، عبارتند از لیدی گاگا، ریانا و بیلی آیلیش.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.