اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
دانستنی های جالب درباره کشور لوکزامبورگ_۵fd897e21cf0b.jpeg

دانستنی های جالب درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ از دیگر کشورهای اروپایی می باشد، که به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیایی مناسب و همسایگی با کشورهایی همچون آلمان، فرانسه و بلژیک در بالا و پایینی های بسیار اقتصاد و فرهنگ قرار گرفته است.

قابل به ذکر می باشد که کشور لوکزامبورگ در طی ۳۰ سال به جنگ و نبرد های برای دفاع از کشور و مردمانش می پرداخته است، تا زمانی که دژ لوکزامبورگ به اتریش ملحق و بعد از آن بر اساس صلح نامه کامپفر میو به ارتش فرانسه وارد شد. همچنین بعد از کنگره ای به نام  وین این کشور به عنوان ملک شخصی به پادشاه هلند هدیه شد. در سال ۱۸۳۹ نیز این کشور  استقلال خود را به دست آورد و در عهدنامه سال ۱۸۶۸ بی‌طرفی کامل خود را نسبت به هر نوع جنگ اعلام کرد.

کشور لوکزامبورگ

 

آشنایی با تاریخچه کشور لوکزامبورگ

موقعیت جغرافیایی لوکزامبورگ، واقع شده در شمال است. این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیاری می باشد، که برخی از دیدنی های لوکزامبورگ در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است . در این کشور هیچ اهمیتی ندارد که شما از طرفداران کدام جاذبه تاریخی می باشید، اهل ورزش هستید یا خیر، یا از طبیعت خوشتان و یا بدتان می آید، همچنین اهل فضای مدرن و یا سنتی هستید. قابل به ذکر است تنها چیزی که دارای اهمیت است، می توان به این اشاره کرد که در هر شرایط و موقعیت مکانی می‌توانید لحظات خوشی را سپری کنید.

قبل از اینکه بخواهید لحظاتی را به قدم زدن در خیابان های تاریخی این کشور بپردازید، لازم به ذکر است که باید از اطلاعاتی همچون بهترین زمان سفر و زمان برگزاری جشنواره های موجود در این کشور که برگزار می‌شود، آگاهی کامل داشته باشید. همچنین باید بدانید که در چه مکانی باید به اقامت بپردازید و در چه مکانی به صرف غذا و تغذیه خود مشغول شوید. به همین دلیل در این بخش از مجله آرگا، به مطالبی درباره تمامی این موارد پرداخته ایم تا از اطلاعات آن به خوبی استفاده کنید، و بتوانید بعد از مسافرت به این منطقه زیبا و دلنشین از اطلاعات عمومی خوبی برخوردار شوید.

دانستنی های جالب درباره کشور لوکزامبورگ

اطلاعات لازم و عمومی

در ادامه با مواردی از منطقه لوکزامبورگ آشنا خواهید شد، که قبل از سفر به این کشور باید به خوبی از تمامی آن ها باخبر شوید.

نوشته های مشابه

از زبان های رایج و رسمی در این منطقه می توان به آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی اشاره کرد.

واحد پول در این کشور به صورت یورو معرفی می شود.

برای تماس با فرد مقیم این کشور باید از کد ۳۵۲+ استفاده کرد.

 • شماره های ضراری

برای برخورد مناسب با موقعیت های سخت در این منطقه خوب است که با شماره تلفن های آمبولانس، آتش نشانی و اورژانس پزشکی که شماره ۱۱۲ می باشد، آشنایی داشته باشید. قابل به ذکر است که شماره پلیس  نیز ۱۱۳ می باشد.

این کشور دارای ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز نیروی برقی می باشد.

 • اختلاف ساعت با تهران

این منطقه در مقایسه با ساعت تهران دارای دو و نیم ساعت اختلاف می باشد، در معنای دیگر به این شکل که از ایران ساعتش عقب تر می باشد.

 • فرودگاه های بین المللی

از فرودگاه های این کشور می توان به فرودگاه فیندل اشاره کرد.

نکاتی که در کشور لوکزامبورگ باید در نظر داشته باشید

معرفی لوکزامبورگ

در ادامه این مطلب با جنبه های گوناگونی از این منطقه مسافرتی  آشنا خواهید شد.

 • موقعیت جغرافیایی

همان طور که گفته شد لوکزامبورگ در شمال اروپا قرار گرفته و با کشورهای آلمان فرانسه و در یک مرز مشترک قرار گرفته است. در حال حاضر جمعیت این کشور ۶۰۰ هزار نفر تخمین شده است. با توجه به اینکه از جمعیت کمی برخوردار می باشد می توان گفت که جز کشورهای ثروتمند در اروپا به شمار می آید. همچنین دو سوم  این کشور را مناطق پست گون لاند تشکیل داده است. از سرد ترین و مرتفع ترین شهر ها در لوکزامبورگ می‌توان به وایس واپاخ اشاره کرد.

 • چگونگی وضعیت آب و هوایی

از نظر آب و هوایی کشور لوکزامبورگ، دارای منطقه ای معتدل می‌باشد. وضعیت هوا در این کشور سرد و خنک اعلام شده است، اما قابل ذکر است که در بین ماه های نوامبر و فوریه دمای هوا به زیر صفر درجه می رسد. از سرد و مرطوب ترین مناطق می توان به بخش جنوبی این کشور که آردنز نام دارد، اشاره کرد.

 • زمان مناسب برای مسافرت

در مورد زمان مناسب و مسافرت به این کشور می‌توان گفت که از ماه می تا سپتامبر است دارای شرایط کاملاً توریستی می باشد. میانگین دما در این زمان بین ۸ تا ۲۰ سانتی گراد است. در فصل زمستان در نواحی مرتفع شمالی بارش برف بسیار شایع و رایج می باشد، که اگر از علاقمندان فصل سرما و برف هستید، توصیه می‌کنیم که از دستامبر تا فوریه این کشور را برای مسافرت انتخاب کنید. بر عکس دیگر کشور ها تورستی که در روزهای آخر هفته هزینه کمتری را برای مسافران شامل می‌شود، به دلیل این که در روزهای میانی هفته تاجران برای سفرهای کاری به این منطقه سفر می‌کند و هتل های بسیاری در این روزها خیلی سریع در این روز هارزرو می شوند، در همین رابطه سفر در این زمان هرینه های بسیاری را برای شما رقم می زند.معرفی جشن های کشور لوکزامبورگ

 • جشنواره های موجود در این کشور

قابل ذکر است که در این کشور فستیوال و جشنواره های بسیاری برگزار می‌شود. می توان یکی از مهم‌ترین جشن ها را به فستیوالی که بازه زمانی ماه مارس تا می برگزار می‌شود، معرفی کرد. در این فستیوال هنرمندان برتر از سراسر دنیا شرکت می کنند و به اجرای موسیقی های مخصوص به خود می پردازند.

 • غذا های خوشمزه

مسئله ای که در میان مسافرت به هر کشوری حائز اهیت است، غذا و رستوران های خوشمزه آن می باشد. در این رابطه قابل به ذکر است که کشور اروپایی لوکزامبورگ دارای سه آشپز ماهر به نام های فرانسه، آلمان و بلژیک می باشد، که در این قاره قرار گرفته اند. گفتنی است به دلایل ذکر شده این کشور دارای رستوران های فوق العاده می باشد،و اکثر غذاهایی که در این رستوران مصرف می شود، طبیعتی فرانسوی دارند. در ادامه با تعدادی از این غذا های محبوب در منطقه لوکزامبورگ آشنا خواهید شد.

۱- جوت مات گاردبونن

قابل ذکر است که این غذا در بین مردم ساکن به صورت غذای ملی نام گرفته است. ترکیبات موجود در این غذا گوشت قرمز، باقالی، ادویه های مخصوص می باشد. باید گفت که  اگر خواستید در رستوران‌ های این کشور غذایی سفارش دهید، جوت مات گارد بونن بهترین گزینه در بین دیگر موارد می باشد.

۲- Gromperekichelcher

گفتنی است که این غذا بیشتر شبیه به کوکو سیب زمینی ایران ایت. ترکیبات این غذا شامل سیب زمینی رنده شده، جعفری، پیاز خورد شده، تخم مرغ و آرد و نمک می باشد، که بعد از مخلوط سدن با یک دیگر به حالت چیپسی سرخ خواهد شد.

۳- دسر Questschentaart

از انواع شیرینی های سنتی این کشور می‌توان به تارت اشاره کرد. این شیرینی خوشمزه که ترکیبی از آلو و هویج است، در بین خمیر نان قرار می گیرد و شیرینی خوشمزه ای را حاصل می شود.

معرفی مناسب ترین رستوران های کشور لوکزامبورگ

 • معرفی بهترین رستوران ها

همانطور که غذا و تغذیه در هر مسافرت از اهمیت بیشتری برخوردار است، باید بدانید که بهترین رستوران ها نیز در این کشور کدام یک می باشد. در ادامه تعدادی از مناسب ترین رستوران ها را برایتان جمع آوری کرده ایم.

یکی از مناسب ترین رستوران ها که دارای فضای گرم و صمیمی می باشد، و غذاهای کلاسیک فرانسوی را دارا است، می‌توان به رستوان لو سود اشاره کرد. از ویژگی های این رستوران این است که افراد می‌توانند با آسانسور به تراس آن جا بروند و در روزهای گرم تابستان از مناطق زیبایی که در جلو چشم هایشان نقش بسته است، لدت کافی را به همراه نوشیدنی دلخواه ببرند.

از دیگر رستوران های عالی در کشور می‌توان به چیگری اشاره کرد که دارای بسیاریاز غذاهای بومی آن منطقه است. در بالای پله های این رستوران کلاسیک را می‌توانید به سبک و دکور های بومی مشاهده کنید که لذت که غذا خوردن را برای شما دو چندان می کند.

مکان های دیدنی کشور لوکزامبورگ

دانستنی های جالب در این کشور

همانطور که هر کشور دارای دانستنی و حقیقت های  منحصر به خود خود می باشد، قابل به ذکر است که این کشور نیز از این مسئله به دور نمانده است. در ادامه این مطلب دانستنی های منحصر به آن را مطالعه خواهید کرد.

 • کیفیت سطح زندگی

از نحوه کیفیت زندگی در این منطقه می‌توان به وجود مراکز گسترده ای برای موسسه های مالی و بانکی در جهان اشاره کرد. بخش عمده‌ای از اقتصاد این کشور در بخش‌های مالی و صنعتی تشکیل داده اند که شهروندان نیز در این کشور از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را به خود اختصاص داده اند.

 • همراهی کار و بیمه

از شرایط کاری و بیمه می‌توان با قوانین مالیاتی موجود در این کشور اشاره کرده، به این صورت که افراد کشورهای همسایه کار کردن در این کشور را به کشور خود می توانند ترجیح بدهند. همچنین قابل به ذکر است که این منطقه رتبه پنجمین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی و بالاترین درآمد سرانه در جهان را به خود اختصاص داده است.

 • پولدار ترین کشور در جهان

لوکزامبورگ را می توان در رده ثروتمندترین کشورهای جهان قرار داد. طبق آماری که در سال ۲۰۰۷ انجام شد سازمان اطلاعات آمریکا سیا بیان  کرد که بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر در جهان متعلق به کشور لوکزامبورگ می‌باشد، با اینکه ازکوچکترین کشور های قاره اروپا است.

آشنای با کشور لوکزامبورگ

 

 • پایه گذاری اتحاد در اروپا و ناتو

این کشور از دیگر مناطقی است که به عنوان پایه گذاران اتحادیه اروپا و ناتو و همچنین سازمان ملل متحد معرفی شده است، و همچنین به صورت میزبان تعدادی از ساختمان های وابسته به اتحادیه اروپا شناخته شده است.

 • دارا بودن امید به زندگی

همانطور که تاکنون مطالعه کردید جمعیت این کشور ۴۸۶ هزار نفر با دارای میانگین سنی ۳۹ سال است. همچنین امید به زندگی برای زنان ۸۳ و برای مردان ۷۶ سال است. می توان گفت که ۸۷ درصد از مردم این کشور را افرد مسیحی و پیرو کلیسای کاتولیک تشکیل داده اند که زبان رسمی آن ها لوکزامبورگی است.

 • ثبت های جهانی یونسکو

لوکزامبورگ دارای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری می باشد، که در شهر پر جنب و جوش لوکزامبورگ قرار گرفته اند. قابل به ذکر است که بخش قدیمی این منطقه تاکنون به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 • موزه ملی تاریخ و هنر

در تیتر موزه های ملی این کشور می توان به موزه ملی تاریخ و هنر اشاره کرد. در ناحیه تاریخی بازار ماهی فروشان که مرکز قدیمی شهر می باشد، اشیای هنری، یافته‌های باستان‌شناسی، ابزارآلات، سکه، سلاح و اسنادی وجود دارد که با تاریخ این کشور ادغام شده است. همچنین قابل ذکر است که تمامی این موارد در یک بنای نوساز و جذاب جمع آوری شده اند.

معرفی آداب و رسوم کشور لوکزامبورگ

 

 • قلعه های عظیم و باشکوه

در خیابان‌های قدیمی این منطقه خانه ها و آثار تاریخی همچون قلعه های عظیم از قرون وسطایی مشاهده کرد، که همه ساله هر فرد علاقه مند به تاریخ و معماری در جهان را به سوی خود جذب می‌کند.

 • کودکان سه زبانه

همانطور که تاکنون مطالعه کرده‌اید در این کشور سه زبان شایع می‌باشد. زبان لوکزامبورگی که برای گفتگوهای روزمره به کار گرفته می‌شود، زبان فرانسوی که زبان قانونی آن می‌باشد و مطالبات قانونی به این زبان انجام می‌شود، زبان آلمانی که در مطبوعات از آن استفاده می کنند. گفتنی است که بچه‌ها در لوکزامبورگ از ۶ سالگی و با آغاز دبستان هر سه این زبان را فرا می‌گیرند.

 • اقتصاد برتر در جهان

این کشور با دارا بودن درآمد سرانه بالا در بین پنج اقتصاد برتر جهان قرار گرفته است. این کشور کوچک اروپایی که حداقل از یک جهت مقتدر است، رتبه برتر از نظر اقتصادی در کل جهان را به خود اختصاص داده است.

نکاتی که در کشور لوکزامبورگ باید رعایت کنید

نکاتی که باید در این کشور رعایت کنید

بعد از سفر به این منطقه بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید، که با رعایت آن ها لذت کافی را ببرید.

 1. سعی کنید در برقرار کردن ارتباط با مردم محلی از چند کلمه آلمانی استفاده کنید.
 2. این کشور که دارای خیابان و چشم اندازهای بسیار زیبا می باشد پس بهتر است، برای لذت بردن از آن دوچرخه کرایه کنید و در طبیعت جادو کننده اش به گشت و گذار و تفریح بپردازید.
 3. قابل به ذکر است که یکی از بهترین راه ها برای گردش در این شهر استفاده از اتوبوس می باشد. در این رابطه اتوبوس‌های شماره دار کل شهر را پوشش داده اند تا نهایت آسایش و راحتی را برای افراد به وجود آورند.
 4. اگر دوست ندارید که با تور به سفر بپردازید بهتر است با استفاده از سایت های معتبر برای مسافرت به این کشور کمک بگیرید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot