اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

داستان کودکانه حضرت مریم و حضرت عیسی

داستان های قرآنی کودکانه یکی از بهترین روش ها برای آشنایی کودکان با دین اسلام و زندگینامه پیامبران و امامان هستند و والدین و مربیان بهتر است این قصه های زیبا را برای کودکان در منزل و مهد کودک بازگو کنند. داستان کودکانه مریم مقدس و عیسی(ع) از قصه های زیبایی است که در مورد چگونگی متولد شدن عیسی(ع) و جریان زندگی ایشان از کودکی تا میانسالی می باشد.

داستان کودکانه حضرت مریم و عیسی

داستان های پیامبران زیبا و شنیدنی هستند و اگر شما تمایل دارید فرزندتان از همان دوران کودکی با زندگینامه پیامبران و امامان آشنا شود می توانید این داستان ها را برای او تعریف کنید. در مطالب قبلی داستان حضرت موسی و داستان حضرت ابراهیم و داستان حضرت یونس را مطالعه کردید در ادامه این مطلب داستان کودکانه حضرت مریم و حضرت عیسی را گردآوری کرده ایم.

داستان کودکانه حضرت مریم

داستان مریم مقدس و عیسی (ع) به زبان کودکانه

حضرت عیسی علیه السلام تولدی منحصر به فرد و شگفت انگیز داشته‌ اند. مادرشان حضرت مریم سلام الله علیها دختر حنا و عمران بود. حنا، مریم سلام الله علیها را از همان ابتدا به معبد سپرد و او نیز تحت اشراف حضرت زکریا علیه السلام دختری پاکدامن، مؤمن، متقی و پرهیزکار پرورش یافت.

مریم سلام الله علیها همچنان در معبد به سر می‌برد تا آنکه روزی فرشته جبرئیل از جانب خداوند برای وی پیام آورد که:«ای مریم خداوند تو را به فرزندی از طرف خودش بشارت می‌دهد که نامش مسیح عیسی پسر مریم است و فرزند تو در این جهان و جهان دیگر از مقربان درگاه خداوند می شود.

مریم سلام الله علیها شگفت زده شد، بر خود لرزید و چنین گفت: «خداوندا ممکن است فرزندی برای من باشد در حالیکه انسانی با من تماس نگرفته است؟! فرمود: «خداوند اینگونه هر چه را بخواهد می‌آفریند؛ هنگامی که چیزی را مقرر دارد (و فرمان هستی آنرا صادر کند) فقط به آن می گوید موجود باشد، آن نیز فوراً موجود می‌شود.»

داستان زیبا حضرت مریم
داستان کودکانه مریم مقدس؛ بعد از آنکه حضرت مریم سلام الله علیها بار دار شد، در خلوت خویش نه تنها ترس و ناراحتی از تهمت های آینده او را نگران کرده بود، بلکه تنهایی وضع حمل بدون دوست و یاور او را نیز می‌آزرد. در این حالات صدایی شنید که می‌گفت: «غمگین مباش! پروردگارت زیر پای تو چشمه آبی (گوارا) قرار داده است.»

داستان زیبا حضرت عیسی
این صدای فرزند او عیسی علیه السلام بود که می فرمود:«و این تنه ی نخل را به طرف خود تکان ده، رطب تازه‌ای بر تو فرو می‌ریزد(از این غذای لذیذ) بخورو(از آن آب گوارا) بنوش و چشمت را(به این مولود جدید) روشن دار و هرگاه کسی از انسانها را دیدی (با اشاره) بگو من برای خداوند رحمن روزه‌ای نذر کرده ام؛ بنابراین امروز با هیچ انسانی سخن نمی‌گویم (و بدانکه این نوزاد خودش از تو دفاع خواهد کرد).»

نوشته های مشابه

زندگینامه حضرت عیسی

مریم سلام الله علیها ابتدا از نگرانی و ترس از خدا آرزوی مرگ می کرد؛ امّا به او اطمینان داده شد کسی که این مولود مقدس را به او داده پشتیبانی و دفاع از او را نیز به عهده خواهد داشت. پس مریم سلام الله علیها عیسی علیه السلام را نزد قوم خود برد. قوم او با دیدن وی و نوزاد همراهش شگفت زده شدند. گروهی او را سرزنش و ملامت کردند و گروهی نیز در تقوای مریم سلام الله علیها شک کردند. بعضی گفتند:«ای مریم کار بسیار عجیب و بدی انجام دادی.»  و بعضی گفتند:«ای خواهر هارون ! نه پدرت مرد بدی بود و نه مادرت زن بدکاره‌ای.»

داستان زیبا حضرت عیسی
مریم سلام الله علیها به فرمان حضرت حق سکوت کرد و به عیسی علیه السلام اشاره نمود تا آنها جوابشان را از کودک بگیرند و این کار باعث تعجب بیشتر آنها شد و گفتند تو ما را مسخره می‌کنی. ما چگونه با کودکی که در گهواره است، سخن بگوییم.

داستان کودکانه حضرت مریم و عیسی؛ در این هنگام کودک زبان به سخن گشود و گفت:«من بنده خدایم، او کتاب(آسمانی)به من داده و مرا پیامبر قرار داده است و مرا (هر جا که باشم) وجودی پربرکت قرار داده و تا زمانی که زنده‌ام مرا به نماز و زکات توصیه کرده است و مرا نسبت به مادرم نیکوکار قرار داده و سلام (خدا) بر من در آن روز که متولد شدم و در آن روز که می‌میرم و از آن روز که زنده برانگیخته خواهم شد.» عیسی علیه السلام در دفاع از مادر با عالیترین شکل ممکن و منطقی‌ترین روش گفتار، موضوع را از همان ابتدا تغییر می‌دهد و به جای هر سخنی به معرفی خود می‌پردازد.

داستان زندگی حضرت عیسی و مریم
حضرت عیسی از جانب پروردگار به نبوت برگزیده شد. خداوند متعال در آیه ی زیر ویژگیهای حضرت عیسی علیه السلام را به عنوان یک پیامبر چنین می‌فرماید:«یاد کن نعمتی را که به تو و مادرت بخشیدم. زمانی که تو را با روح القدس تقویت کردم؛ که درگهواره و به هنگام بزرگی با مردم سخن می‌گفتی و هنگامی که کتاب و حکمت و تورات و انجیل را به تو آموختم و هنگامی که به فرمان من از گِل، چیزی به صورت پرنده می ساختی و در آن می‌دمیدی و به فرمان من پرنده‌ای می‌شد و کور مادر زاد و مبتلا به بیماری پیسی را به فرمان من شفا می‌دادی و مردگان را(نیز)به فرمان من زنده می‌کردی و هنگامیکه بنی‌اسرائیل را از آسیب رساندن به تو باز داشتم در آن موقع که دلایل روشن برای آنها آوردی. ولی جمعی از کافران آنها گفتند: اینها جز سحر آشکار نیست».

گرایش روز افزون مردم و یهودیان به دین حضرت عیسی علیه السلام، وحشت و نگرانی رؤسای یهود را برانگیخت و به قصد کشتن عیسی علیه السلام امپراطور روم را با خود همراه کردند، ولی با مشیّت و قدرت الهی نقشه قتل آنان به سرانجام نرسید، بلکه به اشتباه به جای حضرت عیسی علیه السلام شخصی به نام «یهودااسخر یوطی» را به قتل رساندند.

داستان زندگی حضرت عیسی

در این مطلب داستان کودکانه حضرت مریم و تولد شگفت انگیز حضرت عیسی را مطالعه کردید که امیدواریم این داستان مورد توجه کودکان عزیز و دوست داشتنی قرار بگیرد و با مطالعه آن با معجزه های حضرت عیسی و تولد وی آشنا شوند.

منبع : آرگا

برچسب :
داستان کودک

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot