دسته‌بندی نشده

خودتان به راحتی پوشال کولر آبی را تعویض کنید !

آموزش نحوه تعویض پوشال کولر آبی

یکی از مهم‌ترین مراحل در سرویس کولر آبی، تعویض پوشال آن در نظر گرفته می‌شود. بهتر است پیش از راه اندازی دستگاه در فصل تابستان، نسبت به تعویض پوشال کولر آبی اقدام فرمایید.

ما در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی تعویض پوشال کولر آبی را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم و به بررسی مزایا و تاثیر تعویض دوره‌ای و منظم پوشال کولر آبی بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا در پایان مطلب همراه ما باشید.

تعویض پوشال کولر آبی یکی از خدماتی است که انجام به موقع و منظم آن فواید زیادی برای نحوه عملکرد کولر آبی دارد. توصیه‌ی ما به شما این است که چون رسوبات موجود در قسمت‌های مختلف اجزای کولر آبی منجر به اختلال در سیستم آبریزی و خنک‌سازی دستگاه خواهد شد، در فواصل زمانی کوتاه نسبت به تعویض پوشال کولر آبی اقدام نمایید.

توصیه می‌گردد در اولین مرتبه بعد از تعویض پوشال که کولر را روشن کردید، یک پارچه یا دستمال تمیز و مرطوب را در مقابل خروجی کولر قرار دهید تا گرد و غبار و آلودگی احتمالی پوشال‌ها را به خود جذب کرده و از انتشار آنها در فضای منزل جلوگیری کند.

آموزش نحوه تعویض پوشال کولر آبی

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

جهت عوض پوشال کولر آبی در آغاز می‌بایست درپوش‌های دستگاه را جدا کنید. برای جدا کردن دریچه‌های کولر آبی، دستگیره‌ی پایین دریچه‌ را در دستان خود گرفته و سپس آن را به سمت بالا بکشید تا دریچه‌ی دستگاه به شکل خشابی خارج شود.

حال دریچه‌های دستگاه را به گونه‌ای روی زمین بگذارید که پوشال رو به شما باشد. در این مرحله می‌بایست فنر یا حفاظ‌هایی که باتوجه به نوع کولر بیشتر به صورت کشویی یا قلابی روی پوشال قرار گرفته است را خارج سازید.

در این مرحله برای تکان دادن شوره‌های موجود بر دریچه، یک لوله‌ی پلاستیکی را بردارید و سپس به دریچه‌ی کولر که به صورت ایستاده قرار گرفته است، ضربه بزنید تا شوره‌ها بریزد.

حال می‌توانید با کمک یک وسیله‌ی تیزتر تمامی سوراخ‌های ناودان دریچه‌ی کولر را تمیز نمایید تا عاری از هرگونه گرفتگی و رسوب شود. پس از انجام مراحل ذکر شده، برای تمیزی هرچه بهتر دریجه‌ها می‌توانید آنها را با کمی مایع شوینده و آب به خوبی شستشو دهید.

اکنون پوشال‌های جدید را از بسته‌بندی خود خارج نموده و در مکانی تمیز قرار دهید. این پوشال‌های نو خشک هستند و ممکن است با جابه‌جایی‌های انجام شده مقداری گرد و غبار و آلودگی به خود جذب کرده باشند و با روشن کردن کولر آبی وارد فضای داخلی منزل شوند. بنابراین بهتر است در این مرحله پوشال‌های جدید را نیز شستشو دهید.

اکنون مجددا دریچه‌های تمیز کولر آبی را روی زمین بگذارید و پوشال‌های نو را به درستی جا بیندازید. برای این کار پوشال قرار داده شده می‌بایست تمام سطح دریچه را بدون وجود جای خالی و به خوبی پوشش دهد. همچنین پوشال جدید می‌بایست کمی قسمت ناودان دریچه را بپوشاند.

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

در مرحله‌ی بعد حفاظ‌ها را به ترتیب از بالا به پایین در مکان مناسب خود قرار دهید. برای جایگذاری فنرها نیز می‌بایست در ابتدا لبه‌هایی که وارد سوراخ می‌شوند و درنهایت دریچه‌های بعدی را جا بیندازید.

این مراحل را برای هر سه دریچه‌ی کولر آبی انجام دهید و مجددا پوشال‌های نو را کمی آب بگیرید. اکنون نوبت به جایگذاری دریچه‌ی دستگاه خواهد رسید. جهت جا انداختن دریچه‌های کولر آبی می‌بایست دقیقا طبق روشی که آنها خارج کردید، اقدام نمایید.

حتماً بخوانید:

مزیت های تعویض پوشال کولر

پوشال کولر آبی بعد از استفاده مرطوب و نم دار می‌شود؛ بنابراین در این صورت، بستر مناسبی برای رشد انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌گردد. عوض نکردن پوشال کولر آبی سبب انتشار و وارد شدن این میکروب‌ها به فضای داخلی منزل یا محل کار شما خواهد شد و می‌تواند منجر به بسیاری از بیماری‌های تنفسی و حساسیت‌ها شود.

1. حفظ سلامت بدن

خوب است بدانید انواع مختلف و زیادی از بیماری‌هایی که در روزهای پر استفاده از کولر آبی برای فرد مشکل‌آفرین می‌شوند، مربوط به عدم تعویض پوشال کولر آبی به صورت دوره‌ای و منظم می‌باشد. بعضی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است به دنبال عوض نکردن پوشال کولر آبی ایجاد شود، عبارت هستند از:

2. تشدید آسم و آلرژی

هزینه‌ی تعویض پوشال کولر آبی چندان گران قیمت نیست و توصیه می‌شود به منظور ارتقای سلامت و بهبود کارکرد کولر آبی به صورت سالانه انجام پذیرد تا دستگاه هوای سالم و تمیزی به ارمغان بیاورد.

مزیت های تعویض پوشال کولر

3. عدم پخش گرد و غبار

همچنین، عدم پخش شدن گرد و غبار در فضای داخلی منزل را می‌توان به عنوان یکی دیگر از مزایای عوض کردن پوشال کولر آبی در نظر گرفت. گرد و غبار می‌تواند برای افراد داخل منزل و به خصوص کودکان و سالمندان حساسیت و بیماری‌های تنفسی گوناگونی را ایجاد کند.

4. افزایش عملکرد و راندمان

سومین مورد از مزایای تعویض پوشال کولر آبی مربوط به افزایش راندمان و نحوه کارکرد کولر آبی می‌باشد. با تعویض استاندارد، درست و به‌ موقع پوشال کولر آبی در مصرف انرژی نیز به میزان زیادی صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین پوشال کولر آبی تعویض شده هوای بهتر و خنک‌تری را به فضای داخلی منزل وارد خواهد کرد.

separator line

منبع : استاده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا