خواص بی نظیر خوردن گوشت خروس_۵f5e58eb9a242.jpeg
خواص بی نظیر خوردن گوشت خروس_۵f5e58eb9a242.jpeg

خواص بی نظیر خوردن گوشت خروس

گوشت خروس خواص بیشتری دارد

حرارت گوشت خروس کمتر از مرغ بوده و دارای کمی خشکی است. خوردن سوپ جوجه (به ویژه جوجه خروس) در افراد بیمار و یا ناقهین (که تازه بیماری آنها خوب شده) یا افراد تب دار مفید است. با دلگرم همراه شوید .

خواص بی نظیر خوردن گوشت خروس

خواص و استفاده درمانی از گوشت خروس

separator line

توضیحاتی در مورد گوشت خروس

آبگوشت خروس پیر خاصیت بسیار دارد . بهترین گوشت خروس گوشت خروسی است که هنوز نمی خواند و بهترین گوشت مرغ گوشت مرغی است که تخم نگذاشته است و هر چه پیرتر بدتر است .

پیه جوجه از پیه مرغ بزرگ گرم تر است . سوپ خروس با شبت و نمک درد مفاصل و لرزش را از بین می برد . گوشت مرغ جوان عقل را زیاد می کند ، مغز مرغ، خون دماغی را که از پرده مغز آمده باز می دارد .

سوپ خروس داروی برنشیت است . گوشت مرغ صدا را صفا می دهد. سوپ خروس پیر با شبت و کاجیره همه این فوائد را در بردارد سوپ ساده جوجه التهاب معده را فرو می نشاند . آبگوشت خروس درد معده را که از باد باشد برطرف می کند.

خروس چاق ارزش غذایی بالایی دارد و موجب چـاقی و افزایـش رطوبـت بدن می باشد.

separator line

خواص گوشت خروس

سرکه و روغن زیتون از مصلحات آن به شمار می‌رود. بهترین نوع آن از نظر هضم و غذائیت جوجه خروسی است که در چراگاه پرورش یافته باشد و تازه شروع به خواندن کرده باشد.

در طب سنتی جهت از بین بردن سم نیش حشرات قلب خروس را شکافته و به عنوان مرهم بر روی محل آسیب دیده می گذارند تا اثر سم کاهش پبدا کند.

separator line

طبیعت گوشت خروس

گوشت خروس دارای طبیعت سرد می باشد.

خوردن گوشت خروس در بارداری

مصرف گوشت در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه اول باید با مراقبت و رعایت برخی نکات مهم انجام پذیرد . گاها شاهد هستیم اطرافیان به مادران باردار به‌ خصوص آنهایی که برای اولین‌ بار این تجربه را دارند، توصیه‌های تغذیه‌ ای می‌کنند که در درست یا غلط بودن آنها شک می‌ کنی. یکی از این توصیه‌ ها، نخوردن گوشت گوساله و مرغ در سه ماهه اول بارداری است که مادر باردار را دچار سردرگمی می‌کند.

separator line

دکتر پیام فرح‌ بخش در گفت‌ و گو با خبرنگار پایگاه خبری در پاسخ به این سوال که در سه ماهه اول بارداری گوشت گوساله و مرغ بخوریم یا نه، گفت: «همیشه توصیه متخصصان به تغذیه بر اساس رعایت هرم غذایی است. این مساله در دوران بارداری نیز صدق می‌کند و مادر باردار باید کالری مورد نیاز خود را با مصرف تمام گروه‌های غذایی تامین کند و تنها مساله این است که میزان کالری دریافتی در دوران بارداری در زنان نسبت به قبل متفاوت است.»

وی در ادامه افزود: «براساس هرم غذایی خانم‌ های باردار باید ۳-۲ واحد گوشت مصرف کنند که تفاوتی نمی‌کند گوشت مرغ، گوساله، گوسفند، بوقلمون یا پرندگان و ماکیان باشد.»

separator line

مضرات گوشت خروس

گوشت خروس را شاید بتوان وسیع ترین گروه از زیر مجموعه های گوشت های ناپز دانست چرا که به طور کلی طبخ آن ها نیازمند زمان طولانی است

خاصیت گوشت خروس پیر

آبگوشت خروس پیر همراه شبت و بسپایک بهترین علاج قولنج است .گوشت مرغ جوان آب پشت را فزونی می دهد . آبگوشت مرغ جوان همراه بسپایک باشد سودا را بیرون می ریزد و اگر با کاجیره باشد بلغم را بیرون می آورد .با داروهای قابض مخلوط کنند خراش روده را علاج است .با شیر باشد داروی زخم مثانه می باشد . آبگوشت خروس علاج تب های مزمن است .

separator line

طرز پخت گوشت خروس

گوشت خروس را شاید بتوان وسیع ترین گروه از زیر مجموعه های گوشت های ناپز دانست چرا که به طور کلی طبخ آن ها نیازمند زمان طولانی است اما این گفته در مورد مرغ صدق نمی کند ، در واقع مرغ زمانی در گروه گوشت های ناپز قرار می گیرد که پیر باشد ، گوشت یک جوجه هرگز دیر نمی پزد و وقت زیادی را از شما نمی گیرد .

در صورتی که مجبور به استفاده از یک مرغ پیر هستید ، قبل از استفاده به مدت چند ساعت آن را در سرکه ی خالی بخیسانید ، علاوه بر پخت سریع ، گوشت مرغ نیز طعم خوشایندی به خود می گیرد .

separator line

برای انواع گوشت های ناپز می توانید از مخلوط سرکه و روغن سالاد ( به میزان مساوی ) نیز بهره ببرید اما اگر در حین آشپزی متوجه بروز این مشکل شدید تنها کافیست مقداری جوش شیرین به آب طبخ گوشت اضافه کنید .

انواع غذا با گوشت خروس

یکی از غذاهای دوست ‎داشتنی افغان‎ها در نوروز گوشت خروس است و در میان ساکنان پایتخت بیش‎ تر گوشت خروس با رنگ سفید، مورد پسند قرار می‎گیرد. برخی از افغان‎ها، ماه‎ها پیش خروسی را با رنگ سفید، خریداری می‎کنند و آن را در شب نوروز ذبح می‎کنند و نیز تلاش می‎کنند تا این نوع خروس‎ ها خانگی باشد.

افغان‎ها، دلیل انتخاب خروس و آن ‎هم با رنگ سفید را آغاز یک سال مملو از جوان‎ مردی و پاکی و صداقت می‎ دانند و می‎ پندارند که در آغاز سال اگر غذای آنان چنین باشد، تا پایان سال گرفتار سیاه ‎روزی و ناجوان‎ مردی‎ نخواهند شد.

separator line

خواص بی نظیر خوردن گوشت خروس

خواص گوشت خروس در طب سنتی

خوردن سوپ جوجه (به ویژه جوجه خروس) در افراد بیمار ویا ناقهین (که تازه بیماری آنها خوب شده) یا افراد تب دار مفید است؛ هضم راحتی دارد و ارزش غذایی آن زیاد است.

separator line

بیشتر بخوانید :

ترکیبات شگفت انگیز ماست با مواد غذایی دیگر + خواص و مضرات

تاریخ انقضای مواد غذایی برای نگهداری چقدر است ؟

۱۰ خاصیت بی نظیر انجیر خشک برای سلامتی و بدن

چندین مورد از خواص اعجاب انگیز موسیر

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.