اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
خطرات تزریق بوتاکس ابرو چیست؟_60b536327a040.jpeg
خطرات تزریق بوتاکس ابرو چیست؟_60b536327a040.jpeg

خطرات تزریق بوتاکس ابرو چیست؟

لیفت ابرو ها یک عمل جراحی زیبایی است که می توان بابالا کشیدن ابروها، باعث شود چشم ها باز تر شوند و پوست های چروکیده و شل صورت ، از هم باز شوند و صاف شوند و در نهایت ظاهر شخص بسیار جوان تر به نظر می آید.لیفتینگ ابرویا همان بالا بردن ابرو،یک عمل زیبایی محبوب است که هر روز به محبوبیت آن افزوده می شود.

وجود یک ابروی افتاده می تواند باعث برجسته به نظر رسیدن بالای پلک و ایجاد یک ظاهر خسته یا ناراحت شود. در این حالت با توجه به شدت افتادگی ایجاد شده، می توان از روش های درمانی جراحی و غیر جراحی بالا کشیدن ابروها بطور موثر برای ایجاد یک ظاهر جوان تر استفاده کرد تا چشمان بیمار براق تر و سر زنده تر به نظر برسد و وضعیت ظاهری در ناحیه پیشانی اصلاح شود. با وجودی که شما می توانید ظاهر ابرو و پیشانی خود را با عمل جراحی بالا کشیدن پیشانی جوان کنید، در بعضی موارد، روش های درمانی غیر جراحی نیز برای شما کافی هستند و نیازی به استفاده از روش های جراحی نیست. برای مثال تزریق بوتاکس می تواند به صاف شدن خطوط و چین و چروک ایجاد شده در ناحیه پیشانی و بالا رفتن ابروها کمک کند. تزریق بوتاکس برای لیفتینگ ابرویا بوتاکس پیشانی می تواند به تنهایی یا به همراه عمل جراحی افتادگی پلکبرای بیمار استفاده کرد و به این ترتیب ظاهر صورت بیمار را اصلاح کرد.

امروزه تزریق بوتاکس یکی از روش های درمانی زیبایی است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته و خطوط و چین و چروک های صورت را کاهش می دهد. اثربخشی بوتاکس در واقع بر اساس شل و ریلکس کردن عضلات است. چرا که در واقع فعالیت بیش از حد عضلات (به واسطه بالا رفتن سن) عامل ایجاد چین و چروک است. بوتاکس عضلات را آرام کرده و کمک می کند تا عضلات در حالت استراحت قرار گیرند، بنابراین می توان گفت باعث می شود “حرکات ناخواسته عضلات” کمتر شود.
از نقطه نظر علمی، بوتاکس یک نام تجاری خاص برای سم بوتولینوم است. بوتولینوم ماده فعال بوتاکس است که با نام های تجاری دیگری مانند زئومین و دیسپورت نیز موجود است، همه این موارد کارایی مشابه اما نام های مختلفی دارند.

بوتاکس یک ﻧﻮروﻣﺪوﻻﺗﻮر (و ﻳﺎ ﻣﻠﻛﻮل ﭘﻴﺎم ‍رسان ﺛﺎﻧﻮﻳﻪ) است که به طور موقت عضلات زیرین را تضعیف می کند. در مورد چین و چروک ها، بوتاکس به عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک های فعال هستند تزریق شده و با تضعیف ان ها موجب رفع یا بهبود ظاهر چین و چروک ها می شود. سازو کار بوتاکس برای لیفت ابرو کمی متفاوت است. در این مورد بوتاکس عضلات مخالف را هدف قرار می دهد. برای این کار تقریبا 5-8 واحد بوتاکس در هر طرف صورت به عضله حلقوی چشم تزریق می شود

خطرات چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر مردم امن در نظر گرفته می شود. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است مقدار قرمزی خفیف، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده کنید. این علائم طی یک هفته از بین می روند.عوارض جانبی خفیف از بوتاکس زیبایی عبارتند از:

  • سردرد
  • درد
  • بی حسی

عوارض جانبی جدی نادر است. با این وجود اگر دچار هر کدام از موارد زیر هستید باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید:

  • مشکلات تنفسی
  • افتادگی ابروها یا پلک ها
  • مشکل در خوردن و بلع
  • تغییرات گفتاری

اگر عمل جراحی لیفت ابرو را همزمان با تزریق بوتاکس انجام دهید، ممکن است در معرض عوارض ناشی از جراحی مانند عفونت باشید.در نهایت هرگز بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید و یا تزریقات را در یک مرکز غیر پزشکی انجام ندهید. اینکار می تواند به عوارض جدی – حتی فلج منجر شود.

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *