دسته‌بندی نشده

حوله دستشویی را کجا آویزان کنیم که کثیف و بد بو نشود؟

محل مناسب نصب و چیدمان وسایل دستشویی

وسایل حمام و دستشویی معمولا آخرین مواردی هستند که در بازسازی یا ساخت خانه کارگذاشته می شوند. دستشویی و حمام از جمله مکان هایی هستند که خرابی در آن ها زیاد اتفاق می افتد، در نتیجه به کاشی ها و سایر وسایل خسارت زیادی وارد خواهد شد. با پیروی از دستورالعمل های این قسمت از دنیای مد رویش بهترین و استاندارد ترین چیدمان حمام و دستشویی را انجام دهید.

آویز حوله و حوله ی دستشویی

به عنوان یک قاعده ی کلی، آویز های حوله و حوله ی دستشویی باید نزدیک روشویی نصب شوند. این آویز ها بهتر است میله های بلندی باشند و روی بزرگترین دیوار قرار بگیرند. آویزهای حوله به طور استاندارد باید ۱۰۰ تا ۱۱۰ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشند. معمولا در هتل ها ۱۱۰ سانتی متر بالاتر از سطح زمین نصب می شوند.

جا حوله ای

اگراز چندین آویز استفاده می کنید؛ حداقل ۲۲ سانتی متر بین آن ها فاصله قرار دهید. یکی از مواردی که در هر صورت و هر شکل و سایز دستشویی باید رعایت کنید، این است که که آویز حوله ۵۰ سانتی متر بالاتر از سطح روشویی نصب شود که حوله در موقعیت مناسبی قرار بگیرد

آیینه

آیینه ها را می توان بسته به نوع آینه در ارتفاعات مختلفی نصب کرد. البته بهتر است در ارتفاع ۹۵ تا ۱۰۰ سانتی متری از کف زمین نصب شوند. آیینه ها معمولا بالای روشویی نصب می شوند که با توجه به چیدمان و اندازه ی آیینه می تواند متفاوت باشد. داخل حمام بهتر است از آیینه ی نسبتا بلندتری استفاده شود.

نصب وسایل داخل دستشویی

جای صابون و مایع

جای صابون بهتر است که در ارتفاع ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی متری حمام و به دور از دوش نصب و جا مایعی بهتر است در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ سانتی متری از کف زمین نصب شود.

حتماً بخوانید:

بهترین روش شستشوی حوله چیست ؟

بهترین روش شستشوی حوله چیست ؟

حوله ها از حساس ترین البسه هایی هستند که همه ما روزانه از آن استفاده می کنیم اما این استفاده روزانه نیاز به مراقبت و نگهداری نیز دارد به عنوان مثال…

دستمال توالت

دستمال توالت بهتر است در ارتفاع ۵۰ تا ۶۵ سانتی متری زمین و با فاصله ی ۲۰ الی ۳۰ سانتی متری توالت نصب گردد.
قفسه های دیواری داخل حمام بهتر است در ارتفاع ۱۳۵ سانتی متری از زمین نصب شوند و حداقل ۴۵ سانتی متر از بالا فضای خالی داشته باشند. در هر حال این اندازه ها بستگی به اندازه ی قفسه شما هم دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا