دسته‌بندی نشده

حذف لکه ماژیک از روی چوب با چند راهکار ساده

چگونه لکه های ماژیک دائمی را از روی چوب پاک کنیم؟

برخلاف نام آن، پاک کردن لکه ماژیک دائمی از روی درب و وسایل چوبی، امری شدنی است. موارد متعددی از آیتم های خانگی معمولی وجود دارند که می توانند برای حذف لکه های ماژیک دائمی به کار روند. همه این چاره و درمان ها بر روی هر سطح یا هر لکه ای کار نمی کنند. بنابراین آماده باشید چند تا از آنها را امتحان کنید تا یکی از آن ها را پیدا کنید که بهترین اثر را برای پاک کردن لکه های مورد نظرتان دارد.

مواد و وسایل مورد نیاز:

مایع ظرفشویی
اسفنج پاک کننده
لاک پاک کن یا الکل
اسپری مو (هر نوع)
خمیر دندان
مسواک نرم
دستمال توالت

چگونه لکه های ماژیک دائمی را از روی چوب پاک کنیم؟

پاک کردن لکه ماژیک بدون مواد شیمیایی

مقدار کمی مایع ظرفشویی را به یک دستمال توالت مرطوب اضافه کنید و لکه را مالش دهید. اگر لکه تازه است، این روش ممکن است برای حذف آن کار کند. لکه را با یک اسفنج پاک کننده مرطوب بسابید.
این محصول به طور کلی برای استفاده در تمام سطوح ایمن است، اما برای اطمینان، بسته بندی را بخوانید که آیا برای استفاده روی درب یا چوب مناسب است یا نه. اگر لکه حذف نشد، سعی کنید از راه دیگری که در ادامه ذکر شده استفاده کنید. مایع ظرفشویی باقی مانده را با استفاده از دستمال توالت مرطوب پاک کنید.

حتماً بخوانید:

حذف لکه ماژیک با استفاده از لاک پاک کن

مقدار کمی از لاک پاک کن یا الکل را روی دستمال توالت بریزید و آن را روی لکه اعمال کنید تا جوهر را از بین ببرید. سپس لکه را بسابید تا پاک شود. لاک پاک کن می تواند رنگ را از میز حذف کند، بنابراین قبل از اینکه این روش را انجام دهید، یک منطقه کوچک از میز را امتحان کنید. با استفاده از دستمال توالت مرطوب باقی مانده لاک پاک کن را از منطقه پاک کنید.

حذف لکه با استفاده از اسپری مو

مقدار زیادی از اسپری مو را به طور مستقیم بر روی لکه ماژیک دائمی اسپری کنید. اجازه دهید اسپری مو برای لحظه ای بماند، اما نگذارید اسپری مو خشک شود.
در حالی که اسپری مو هنوز مرطوب است، اسپری مو را با استفاده از دستمال توالت تمیز بسابید. با استفاده از دستمال توالت مرطوب باقی مانده اسپری مو را از منطقه پاک کنید.

رفع لکه ماژیک با لاک پاک کن

حذف لکه با استفاده از خمیر دندان

یک مقدار کمی از خمیر دندان سفید را روی لکه قرار دهید و اجازه دهید برای چند دقیقه بماند. از مسواک نرم و خشک استفاده کنید و خمیر دندان را روی سطح چوبی بمالید.
با استفاده از دستمال توالت مرطوب باقی مانده خمیر دندان را پاک کنید.

نکته: لاک پاک کن و الکل را دور از دسترس کودکان و شعله های آتش نگهداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا