حذف تاریخچه جستجوی گوگل را در موبایل و کامپیوتر

سرفصل های این مقاله

در صورتی که به حساب گوگل خود وارد شده باشید، تمام تاریخچه جستجو شما در گوگل ذخیره خواهد شد. در این مقاله به آموزش روشی آسان جهت حذف تاریخچه جستجوی گوگل بر روی موبایل و کامپیوتر می‌پردازیم.

هدف گوگل از ذخیره تاریخچه جستجو هر کاربر این است که در دفعات بعدی جستجو، نتیجه‌ای مطابق با سلیقه آن‌ها را در اختیارشان قرار دهد. بنابراین با حذف این تاریخچه، ممکن است نتایج جستجو چندان مطابق با سلیقه شما نباشد. حال در صورتی که بنا به دلایل مختلف، مایل به حذف تاریخچه جستجوی خود در گوگل هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

حذف تاریخچه جستجوی گوگل بر روی دسکتاپ

جهت حذف تاریخچه جستجوی گوگل روی دسکتاپ، در قسمت انتهایی و سمت راست کادر جستجو بر روی گزینه Settings کلیک کرده سپس گزینه Your Data in Search را انتخاب کنید.

 

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

در صفحه نمایان شده به بخش Your search activity در قسمت انتهایی آن مراجعه کنید. اکنون به منظور حذف تمامی تاریخچه جستجوی گوگل خود، بر روی گزینه Delete all Search activity کلیک کنید. علاوه بر امکان حذف تمامی تاریخچه جستجو، شما می‌توانید تنها تاریخچه جستجو یک ساعت گذشته خود را حذف کنید. بدین منظور تنها کافیست روی گزینه Delete last hour کلیک کنید.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

حذف تاریخچه جستجوی گوگل روی گوشی‌های همراه

اگر تمایل دارید تاریخچه جستجوی گوگل را از روی گوشی هوشمند خود پاک کنید، ابتدا در صفحه نتایج جستجو گوگل آیکون منو در گوشه بالا و سمت چپ صفحه را لمس کنید.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

در مرحله بعدی، از منوی نمایان شده گزینه Your Data in Search را انتخاب کنید.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

سپس به بخش Delete your search activity مراجعه کرده و بسته به میزان تاریخچه‌ جستجو که قصد پاک سازی آن را دارید، یکی از گزینه‌های Delete last hour و یا Delete all Search activity را انتخاب کنید.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

چگونه از ذخیره تاریخچه جستجو در گوگل جلوگیری کنیم؟

به طور قطع پس از حذف تاریخچه جستجو، مجددا تاریخچه جستجو جدید شما در گوگل ذخیره خواهد شد. خوشبختانه شما می‌توانید از ذخیره شدن تاریخچه جستجو خود در گوگل جلوگیری کنید. بنابراین در صورت عدم تمایل به ذخیره شدن تاریخچه جستجو خود در گوگل، مراحلی که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت را طی کنید. ابتدا به صفحه Your Data in Search و بخش Google-wide controls مراجعه کنید. پس از آن بر روی گزینه Web & App Activity کلیک کنید.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

اکنون به منظور جلوگیری از ذخیره تاریخچه جستجوی گوگل تنها کافیست در صفحه نمایان شده، اسلایدر گزینه Web & App Activity را در حالت غیر فعال قرار دهید. بدین ترتیب دیگر سابقه جستجو شما در گوگل ذخیره نخواهد شد.

تاریخچه جستجوی گوگل,حذف تاریخچه گوگل

 

منبع: click.ir

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: