جیوه قرمز در لوازم برقی : کدام وسایل در منزل جیوه دارد؟_659d62a8956b7.webp
جیوه قرمز در لوازم برقی : کدام وسایل در منزل جیوه دارد؟_659d62a8956b7.webp

جیوه قرمز در لوازم برقی : کدام وسایل در منزل جیوه دارد؟

سرفصل های این مقاله

جیوه قرمز در چه وسایلی وجود دارد ؟

امروزه محققان روش های گوناگونی برای تشخیص جیوه اصل را ترسیم نموده اند، با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت یافتن سرعت در زندگی بشر برای انجام بسیاری از فعالیت های علمی مسیری کوتاه تر پیدا شده است.

جیوه قرمز از جمله مواد شیمیایی مرموزی است که شناخت آن با چشم غیر مسلح امکان پذیر نمی باشد؛ یکی از جدید ترین راه های تشخیص اصل بودن این ماده استفاده از ابزاری است که به تلفن های هوشمند متصل گردیده و می تواند میزان جیوه موجود در آب را با دقت بسیار بالایی اندازه گیری نماید. از این روش اغلب در تشخیص میزان جیوه قرمز موجود در آب آشامیدنی مصرفی شهرها استفاده می گردد و تاکنون درصد خطای بسیار ناچیزی را از خود نشان داده است.

جیوه قرمز

نحوه تشخیص جیوه قرمز تلویزیون قدیمی

به نظر می رسد که در تلویزیون های قدیمی نیز جیوه وجود داشته است که البته برای نحوه تشخیص جیوه قرمز در آن باید تخصص کافی را داشته باشید؛‌ طبق اطلاعات به دست آمده ناشی از تحقیقات محققین مختلف، جیوه قرمز ترکیبی نامشخص و ناپایدار داشته و نمی توان فرمولی اختصاصی را به آن نسبت داد. بهتر است این مطلب را به این صورت بیان کنیم که جیوه در واقع رنگی نقره ای در ساختار خود دارد، و جیوه قرمز عملا وجود خارجی نداشته و نتیجه ترکیب جیوه دی اکسید قرمز رنگ است.

از دیگر روش های تشخیص جیوه قرمز در تلویزیون قدیمی، استفاده از اکسید جیوه بوده که از این طریق شناسایی این ماده عملی به نسبت آسان تر خواهد بود. اکسید جیوه معمولا در دمای معمولی ساختاری جامد دارد؛ در حالی که جیوه قرمز اصل در دمای اتاق به صورت مایع دیده می شود.

جیوه در تلویزیون

جیوه در تلویزیون توشیبا

در ادامه این مطلب به توضیحات جامع و کاملی در رابطه با جیوه قرمز می پردازیم که یکی از این استفاده ها ساخت تلویزیون قدیمی روسی است، تا شما خریداران با خصوصیات و کارایی آن آشنا شوید و با دانش کافی خرید خود را از این سایت معتبر انجام دهید. از قدرت مخرب کننده این فلز پر کاربرد که بگذریم در مقاله های متفاوتی در خصوص استفاده آن در متون کیمیا گری صحبت شده است. در اصل، هیچ مدرک قابل استنادی در رابطه با وجود این فلز موجود نیست ولی از استفاده آن در جنگ سرد صحبت های فراوان به میان آمده است‌.

امروزه خرید و فروش لوازم قدیمی بازار بسیار داغی را به خود اختصاص داده است و افراد سودجو به دلیل وجود جیوه تلویزیون قدیمی، تلفن، چرخ خیاطی های قدیمی و… کلکیسون درست می کنند و با قیمت های گزاف به فروش می رسانند. از دیگر استفاده هایی که می توان نام برد برای جیوه بکارگیری آن در لامپ ها و باطری های قدیمی است.

جیوه در دماسنج

یکی دیگر از استفاده های پرکاربرد آن دماسنج می باشد که جیوه درون آن کاملا نمایان است و با تغیرات دمای محیط امکان انقباض و انبساط آن وجود دارد. یک کاربرد دیگر از آن هم بخواهیم بیان کنیم استفاده جیوه قرمز در فشار سنج است، فشار سنج ها لوازمی هستند که فشار موجود در جو را اندازه گیری می کنند.

دقت کنید اگر در فشار سنج ماده ای نقره ای رنگ به چشم خورد آن فلز قطعا جیوه نام دارد و گمراه نشوید که قطعا باید رنگ جیوه قرمز باشد در این صورت سخت در اشتباه هستید. مجموعه فعال ما در این عرصه فروش جیوه را در انواع مختلف پذیرا می باشد. خریداران با خرید عمده و جزئی خود باعث سود دو طرفه زیادی می شوند جیوه قرمز یا همان سیماب یکی دیگر از ترکیبات جیوه محسوب می شود.

جیوه قرمز در اتو قدیمی

اتو قدیمی جیوه دار

افراد امروزه به دنبال وسایل های قدیمی جیوه دار هستند، از جمله آن وسایل می توان به اتو قدیمی جیوه دار اشاره کرد. نام یکی از عنصر های شیمیایی سیماب یا همان جیوه است که آن را با عدد اتمی 80 می شناسد. جیوه در زبان فارسی معنی زنده را به خود اختصاص داده و در زبان های دیگر به آن نقره زنده نیز گفته می شود. رسوب های جیوه به صورت شنگرف یا سولفید های جیوه در سراسر زمین یافت می شود. این ماده بسیار سمی و کشنده است به خصوص اگر گرد آن بوییده و خورده شود.

حتماً بخوانید:

درباره این که جیوه قرمز در چه وسایلی وجود دارد باید گفت، جیوه قرمز در لوازم برقی کاربرد دارد ولی باید توجه داشته باشید که این ماده سمی و کشنده است و نباید در معرض تماس با دهان و بینی قرار بگیرد با وجود حذف تدریجی برخی وسایل الکترونیک هنوز جیوه در خانه های ما وجود دارد.

جیوه قرمز در چه وسایلی است؟

جیوه در وسایل الکترونیکی، کلید های روشنایی، باتری خشک کن لباس و ماشین لباسشویی های قدیمی وجود داشته که امروزه کمتر کسی از آن وسایل قدیمی استفاده می کند، ولی افرادی که مشتاق به جمع آوری عتیقه هستند می توانند در برخی از وسایل آنها را بیابند سعی کنید اگر وسایلی شکست که در آن جیوه وجود دارد نفس نکشید و از دست زدن مستقیم به آنها اجتناب کنید.

منبع : رکنا

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: