جواب فعالیت های درس 5 پیام آسمانی نهم_60817db937387.jpeg
جواب فعالیت های درس 5 پیام آسمانی نهم_60817db937387.jpeg

جواب فعالیت های درس 5 پیام آسمانی نهم

گام به گام درس 5 پیام آسمانی نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

گام به گام درس 5 پیام آسمانی نهم

نام درس : رهبری در عصر غیبت | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

 گام به گام پیام نهم

گزارشدرس 5 :: رهبری در عصر غیبت

فعالیت کلاسی صفحه 56 پیام نهم

با توجه به اینکه بیش از هزار سال است که امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالیٰ فرجه الشریف – در غیبت به سر می‌برند، آیا می‌توانیم بگوییم که انسان‌ها در تمام این مدت هیچ نیازی به هدایت و رهبری نداشته‌اند؟ تکلیف مردم در این زمان، که دوران غیبت نامیده می‌شود، چیست؟
جواب: خیر. باید به سراغ کسانی بروند که سخنان اهل بیت را بازگو می‌کنند و به حلال و حرام آگاهند و احکام را می‌شناسند.

جواب فعالیت کلاسی دینی نهم درس 5

فعالیت کلاسی صفحه 57 پیام نهم

با توجه به حدیث بالا فقیهانی که هدایت مردم را در زمان غیبت امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالیٰ فرجه الشریف – به عهده دارند، باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند
جواب: 1) وابسته به دنیا و اموال نباشند. 2) پرهیزگار باشند.
3) پیرو هوای نفس خود نباشند. 4) مطیع دستورات خداوند باشند.

جواب خودت را امتحان کن دینی نهم درس پنجم

خودت را امتحان کن صفحه 61 پیام نهم

۱- چه چیزی باعث شد تا امام مهدی (ع) به دستور خداوند از نظرها غائب شود؟
جواب: اوضاع روز به روز بر امامان سخت‌تر می‌شد و آنان یکی پس از دیگری توسط حاکمان به شهادت می‌رسیدند تا آنجا که سه امام قبل از حضرت مهدی (عج)، در سن جوانی به شهادت رسیدند. در چنین شرایطی بود که ایشان که آخرین امام مسلمین است، به دستور خداوند از نظرها پنهان شد تا در زمان و شرایط مناسب که جامعه شایستگی درک حضور ایشان را داشته باشند، ظهور کند.

۲- توضیح دهید چرا مردم باید از فتوای فقها پیروی کنند؟
جواب: اسلام شناسان و فقیهان واقعی کسانی ‌اند که در سخنان و راهنمایی‌هایشان پیرو سخنان معصومین ‌اند و در هر مساله‌ای نظر پیامبر اکرم (ص) و امامان (ع) را برای مردم بازگو می‌کنند. بنابراین پی رفتن فتواهای فقیهان که برگرفته از قرآن و احادیث معصومین است. به همین دلیل فقیهان، نایب و جانشین امام زمان (ع) به شمار می‌روند و همان گونه که مردم در زمان امامان موظف بودند از آنان اطاعت کنند، در عصر غیبت باید از جانشینان امام زمان یعنی فقیهان و ولی فقیه (رهبر) پیروی کنند.

۳- سه مورد از ویژگی‌های امام خمینی رحمه اللّه علیه را بیان کنید.
جواب: او عابدی شب زنده دار و سیاستمداری آگاه بود، مانند عادی‌ترین مردم زندگی می‌کرد. در تمام سال‌های رهبری‌اش در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی کرد. هرگز به کسی ظلم نکرد و در برابر هیچ ستمگری سکوت نکرد.

در صورتی که نیاز به سوالات این درس دارید میتوانید از سوالات درس 5 پیام آسمانی نهم استفاده کنید؛ همچنین جواب فعالیت های درس 6 پیام آسمانی نهم را نیز آماده شده است.

همیار

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.