جواب فعالیت های درس 4 پیام آسمانی نهم_60817e4408756.jpeg
جواب فعالیت های درس 4 پیام آسمانی نهم_60817e4408756.jpeg

جواب فعالیت های درس 4 پیام آسمانی نهم

گام به گام درس 4 پیام آسمانی نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

گام به گام درس 4 پیام آسمانی نهم

نام درس : خورشید پنهان | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن

 گام به گام پیام نهم

گزارشدرس 4 :: خورشید پنهان

فعالیت کلاسی صفحه 46 پیام نهم

به نظر شما در دوران ظهور امام زمان، چه تغییراتی در اخلاق مردم، ارتباط کشورهای مختلف با یکدیگر، پیشرفت‌های علمی و وضعیت اقتصادی جامعه رخ خواهد داد.
جواب: در دوران ظهور وضعیت مسائل مختلف اصلاح شده و با مدیریت حجت خدا و یارانش، به حد متعالی و کمال خود خواهد رسید.
در اخلاق: اکثر مردم با تقوا و مقید به رعایت حقوق دیگرانند.
در ارتباطات: همه دنیا تبدیل به یک سرزمین واحد و زیر نظر حکومت جهانی امام (ع) در می‌آید.
علم به حدی پیشرفت خواهد که غیر قابل مقایسه با زمانه‌ای پیش از آن است. وضع اقتصادی انسان‌ها آنقدر قوی می‌شود که دیگر پیدا کردن انسان‌های نیازمند مشکل شده و همه مردم در رفاه و امنیت کامل زندگی می‌کنند.

جواب فعالیت کلاسی دینی نهم درس چهارم

فعالیت کلاسی صفحه 48 پیام نهم

به نظر شما چرا برخی از کشورهای غربی در کتاب یا فیلم‌های خود سعی می‌کنند شخصیت مهربان امام زمان را به صورت فردی خشن و جنگ طلب نشان دهند؟

جواب: اینان یا افرادی نادان و ناآگاه از جریان قیام امام هستند و یا کسانی هستند که با نیت دشمنی با مکتب اسلام و تخریب مذهب تشیع، در صدد ایجاد تصویری خشن و جنگ طلب از امام موعود مسلمین هستند.

 فعالیت صفحه 49 پیام نهم

با دوستان خود گفت‌وگو کنید و بگویید برای اینکه ما نیز لیاقت حضور در جمع یاران امام زمان (ع) را داشته باشیم، چگونه باید زندگی کنیم.
جواب: باید برنامه زندگی خود را طبق فرهنگ اسلام و با الگو گیری از زندگی اهل بیت (ع) تنظیم کنیم و بر این اساس به حقوق همه افراد احترام گذاشته و به هیچ کس ستم نکنیم و سعی کنیم وظایف خود را تا حد توان درست انجام دهیم. برای مثال: با صبوری، خوش رفتاری، همسایه داری، ترویج کارهای نیک، آزار ندادن دیگران، خوش رویی و مهربانی با مردم می‌توانیم از یاران آن حضرت باشیم.

جواب خودت را امتحان کن دینی نهم درس 4

خودت را امتحان کن صفحه 52 پیام نهم

۱- در چند جمله کوتاه، اتفاقات بعد از ظهور امام زمان (ع) را توصیف کنید.
جواب: عدالت سراسر جهان را فراگرفته و خبری از حکومت‌های ظالمانه نیسات. علم و دانش آنچنان شکوفا شده است که تمام پیشرفت‌های بشر در طول تاریخ در برابر آن ناچیز است. فهم انسان‌ها آنقدر رشد کرده که کمتر دیده می‌شود کسی بر حقوق دیگران دست اندازی کند، همه جا سبز و خرم است و همه با شادی و خوشبختی در کنار هم زندگی می‌کنند.

۲- قرآن کریم خبر می‌دهد که حضرت نوح (ع) عمری طولانی داشت و فقط ۹۵۰ سال قوم خود را به سوی خدا دعوت می‌کرد. از این خبر چه نتیجه‌ای می‌توان گرفت؟
جواب: با توجه به این آیه، داشتن عمر طولانی برای یک انسان غیر ممکن نیست.

۳- با توجه به سخن امام رضا (ع) سه ویژگی منتظران واقعی امام زمان (ع) را بنویسید.
جواب: صبور بودن، خوش رفتاری، همسایه داری، ترویج کارهای نیک، خودداری از آزار و اذیت دیگران، گشاده رویی، خیر خواهی و مهربانی با مؤمنان

همیار

۴- دو شرط مهم از شرایط ظهور حضرت مهدی (ع) را بنویسید.
جواب: الف) آمادگی مردم جهان برای همراهی با قیام امام (ع) ب) وجود یاران باوفایی است که تا پای جان در راه اهداف و آرمان‌های امام (ع) بایستند.

جواب پیشنهاد های دینی نهم درس چهارم

پیشنهاد صفحه 52 پیام نهم

در نامه‌ای به امام مهدی (ع) احساس خود را درباره ایشان، در گفت‌وگویی صمیمانه به قلم بیاورید.
سلام من به یوسف گم گشته دل زهرا و گل خوشبوی گلستان انتظار
ای آرزوی آرزومندان، ای نجات دهنده دردمندان، ای دریای بیکران، ای آفتاب روشنی بخش زندگی من که از تلألو چشمانت که همانند خورشید صبح دم از درون پنجره‌های دلم عبور می‌کند و دل تاریک و سیاه مرا نورانی می‌کند، ای کسی که آمدنت پایان همه رنج‌ها و مرهم همه زخم‌های بشریت است. می‌دانم که پیرو خوبی برایتان نبوده‌ام و اعمال ناشایستی داشته‌ام که دل نورانی شما را رنجانده‌ام. ولی افتخارم این است که امام خوبی چون شما دارم و نام زیبای شما آرام بخش من است. بیا مارا صدا کن، دست‌هایم را بگیر و بلند کن مرا، پس ای باران رحمت، بر دل خشکیده من ببار و مرا از تاریکی‌های جهل و گرفتاری‌های گناه نجات بخش. تو کلید در تنهایی من، من تو را محتاج.

در صورتی که نیاز به سوالات این درس دارید میتوانید از سوالات درس 4 پیام آسمانی نهم استفاده کنید؛ همچنین جواب فعالیت های درس 5 پیام آسمانی نهم را نیز آماده شده است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.