جواب فعالیت درس 2 پیام آسمانی هفتم_6081880fd9c43.jpeg
جواب فعالیت درس 2 پیام آسمانی هفتم_6081880fd9c43.jpeg

جواب فعالیت درس 2 پیام آسمانی هفتم

جواب فعالیت درس 2 پیام هفتم

گام به گام پیام های آسمانی هفتم درس دوم

 جواب فعالیت درس 2 پیام هفتم

نام درس : استعانت از خداوند | موضوع : گام به گام | پایه هفتم

 

گام به گام پیام های آسمانی هفتم درس دوم

گام به گام هفتم درس پیام های آسمانی

گزارش درس 2:: استعانت از خداوند

فعّالیت کلاسی صفحه 26 پیام هفتم

به نظر شما، بهلول از این درخواست‌ها چه منظوری داشت؟
جواب: می‌خواست به هارون (خلیفه ظالم عباسی) این نکته را بفهماند که قدرت ادعایی تو آن قدر ناتوان است که نمی‌تواند خواسته‌های کوچک مرا برآورده سازد و قدرت تو در برابر قدرت خداوند هیچ است. پس انسان، خواسته‌های خویش را باید از خدا که بر انجام دادن تمام کارها تواناست، درخواست کند.

 

فعّالیت کلاسی صفحه 31 پیام هفتم

به نظر شما چه کارهای دیگری موجب جلب یاری خداوند می‌شود؟
جواب: به کمک دبیر خود موارد دیگری را نام ببرید. کمک به دیگران، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد در راه خدا ( با علم آموزی و …)، انجام دستورات الهی و دوری از محرمات، نوعی یاری دادن دین خداوند است که موجب جلب یاری خداوند می‌شود.

 

خودت را امتحان کن صفحه 31 پیام هفتم

١- توضیح دهید چرا بهلول هرگز چیزی از هارون درخواست نمی‌کرد؟
جواب: زیرا بهلول می‌دانست که قدرت هارون محدود است و او توانایی انجام خیلی از کارها را ندارد، بنابراین از او درخواستی نمی‌نمود.
2- چرا خداوند همه دعاهای ما را مستجاب نمی‌کند؟ توضیح دهید.
جواب: به دلیل این که گاهی اوقات از خداوند چیزهایی را درخواست می‌کنیم که به مصلحتمان نیست. خداوند که بهتر از هر کس دیگری از سود و زیان ما آگاه است، به جای خواسته ی ما، چیزی را که مفیدتر و مناسب‌تر است به ما می‌دهد.
3- خداوند در جنگ احد، مسلمانان را با چه شرایطی یاری کرد؟
جواب: فرمود: اگر صبر کنید و تقوا پیشه نمایید، هنگامی که دشمنان با جوش و خروش بر شما بتازند، پروردگارتان شما را یاری خواهد کرد، با پنج هزار نفر از فرشتگان، که نشانه‌هایی با خود دارند.
4- توضیح دهید ما چگونه می‌توانیم خداوند را یاری دهیم.
جواب: با جهاد در راه خدا و دفاع از دین با جان و اموالمان، با عمل به دستورات خداوند در انجام دادن آن چیزی که بر ما واجب کرده و دوری از چیزهایی که بر ما حرام کرده است، می‌توانیم خداوند را یاری دهیم.

 

پیشنهاد صفحه 33 پیام هفتم

سورهٔ فیل را بخوانید و شباهت‌های میان آن و ماجرای طبس را در کلاس برای دوستانتان بیان کنید.
جواب: در داستان اصحاب فیل می‌بینیم که خداوند برای محافظت از خانه کعبه در برابر سپاه ابرهه، پرندگانی به نام ابابیل را بر سر آنها فرو فرستاد که بر روی آنها سنگ‌های ریزی افکنند و آنها را تار و مار نمودند، در ماجرای طبس نیز خداوند با طوفان شن دشمنان اسلام را شکست داد. (با امداد غیبی و استفاده از نیروهای طبیعت)

همیار

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.