جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود_۶۰۰d460ec966d.jpeg
جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود_۶۰۰d460ec966d.jpeg

جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود

جواب استخاره صفحه ۲۲۷ قرآن کریم به همراه متن، ترجمه و تفسیر آیه ۴۶ سوره هود و شامل نتیجه کلی استخاره، معامله و ازدواج، خدمتتان تقدیم می‌گردد.

جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود آیه ۴۶

جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود آیه ۴۶، از معنی آیه بد است.

انجام این کار خوب نیست و عاقبت خوشی ندارد و نتیجه اقدام به این کار، جز گرفتاری و پشیمانی برای شما، چیز دیگری ندارد.

برای مطالعه پاسخ استخاره سایر صفحات همراه با توضیح به لینک زیر مراجعه نمایید، یا در سایت جستجو کنید:
نتیجه استخاره با قرآن خط عثمان طه

متن و ترجمه آیه ۴۶ سوره هود

قَالَ یَا نُوحُ إِنَّهُ لَیْسَ مِنْ أَهْلِکَ ۖ إِنَّهُ عَمَلٌ غَیْرُ صَالِحٍ ۖ فَلَا تَسْأَلْنِ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ ۖ إِنِّی أَعِظُکَ أَن تَکُونَ مِنَ الْجَاهِلِینَ (سوره هود، آیه ۴۶)

فرمود: «اى نوح! او از خاندان تو نیست؛ او عمل غیرصالحى است [= فرد ناشایسته اى است]؛ پس، آنچه را از آن آگاه نیستى، از من مخواه؛ من به تو اندرز مى‌دهم که از جاهلان نباشى.»

جواب استخاره صفحه 227 سوره هود آیه 46
جواب استخاره صفحه ۲۲۷ سوره هود آیه ۴۶

تفسیر آیه ۴۶ سوره هود

در ادامه پاسخ استخاره صفحه ۲۲۷ به تفسیر آیه ۴۶ سوره هود می‌پردازیم.

در آیات گذشته، خواندیم که فرزند نوح (علیه السلام)، نصیحت و اندرز پدر را نشنید، و تا آخرین نفس، دست از لجاجت و خیره سرى برنداشت، و سرانجام در میان امواج طوفان گرفتار و غرق شد.

آیات مورد بحث، قسمت دیگرى از همین ماجرا را بیان مى کند، و آن این که: وقتى نوح (علیه السلام) فرزند خود را در میان امواج دید، عاطفه پدرى به جوش آمد و به یاد وعده الهى درباره نجات اهلش افتاد، رو به درگاه خدا کرده «گفت: پروردگارا! فرزندم از اهل من و خاندان من است، و تو وعده فرمودى که خاندان مرا از طوفان و هلاکت رهائى بخشى، و تو از همه حکم کنندگان برترى، و در وفاى به عهد از همه ثابت‌ترى» (وَ نادى نُوحٌ رَبَّهُ فَقالَ رَبِّ إِنَّ ابْنی مِنْ أَهْلی وَ إِنَّ وَعْدَکَ الْحَقُّ وَ أَنْتَ أَحْکَمُ الْحاکِمینَ).

این وعده، اشاره به همان چیزى است که در آیه ۴۰ همین سوره آمده است، آنجا که مى فرماید: قُلْنَا احْمِلْ فیها مِنْ کُلّ زَوْجَیْنِ اثْنَیْنِ وَ أَهْلَکَ إِلاّ مَنْ سَبَقَ عَلَیْهِ الْقَوْل: «ما به نوح فرمان دادیم، از هر نوعى از انواع حیوانات یک جفت بر کشتى سوار کن! و همچنین خانواده خود را جز آن کسى که به فرمان خدا محکوم به نابودى است».

نوح (علیه السلام) چنین فکر مى‌کرد: منظور از جمله «إِلاّ مَنْ سَبَقَ عَلَیْهِ الْقَوْلُ» تنها همسر بى‌ایمان و مشرک او است، و فرزندش «کنعان» جزء آنها نیست، و لذا چنین سخنى را به پیشگاه خدا عرضه داشت.

اما، بلافاصله پاسخ شنید، پاسخى تکان دهنده و روشنگر از یک واقعیت بزرگ، واقعیتى که پیوند مکتبى را ما فوق پیوند نسبى و خویشاوندى قرار مى‌دهد، «فرمود: اى نوح! او از اهل تو نیست»! (قالَ یا نُوحُ إِنَّهُ لَیْسَ مِنْ أَهْلِکَ).

بلکه او عملى است غیر صالح» (إِنَّهُ عَمَلٌ غَیْرُ صالِح). فرد ناشایسته اى است، که بر اثر بریدن پیوند مکتبیش از تو، پیوند خانوادگیش به چیزى شمرده نمى‌شود.

«حال که چنین است، چیزى را که به آن علم ندارى از من تقاضا مکن» (فَلا تَسْئَلْنِ ما لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ). «من به تو موعظه مى کنم تا از جاهلان نباشى» (إِنِّی أَعِظُکَ أَنْ تَکُونَ مِنَ الْجاهِلینَ).

برای مطالعه بیشتر، به بخش متن، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

تجربه و دیدگاه خود را در مورد نتیجه استخاره صفحه ۲۲۷ با ما به اشتراک بگذارید.

نکته مهم پیرامون رعایت حقوق مادی و معنوی

هر گونه برداشت از متن، اصطلاحات و … به هر شکل حتی در صفحات مجازی و اینترنت و فروشگاه‌های کتاب‌های اینترنتی، pdf و … فقط با معرفی منابع و سایت‌های زیر جایز است.

۰

امتیاز

جواب استخاره صفحه ۲۲۷ شامل آیه ۴۶ سوره هود بر اساس قرآن کریم و خط عثمان طه به همراه توضیح و تفسیر

User Rating: ۴.۷۶ ( ۱۶ votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *