اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس که بود ؟

بیوگرافی جعفر کاشانی

جعفر کاشانی متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۲ در تهران، بازیکن فوتبال بود. به عنوان مدافع در فوتبال ایران و بخصوص پرسپولیس سالها افتخار آفرینی کرد و در برد ۶ – ۰ پرسپولیس مقابل استقلال نیز حضور داشت و کارمند وزارت امور خارجه هم بود.

ازدواج و فرزندان جعفر کاشانی

جعفر کاشانی قبل از انقلاب اسلامی ازدواج کرده که ثمره این زندگی دو فرزند پسر بنام های شاهین و حمیدرضا و یک دختر بنام فاطمه می باشد.

فوت جعفر کاشانی

متاسفانه جعفر کاشانی صبح روز چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در منزل خود درگذشت، او بارها در گفتگوی خود اعلام کرده بود اگر پرسپولیس که فرزند ماست ناکام شود من سکته می کنم.

شروع فعالیت جعفر کاشانی

نام کاملش جعفر اشرف کاشانی می باشد که فوتبال را از تیم محلی خیز چهارصد دستگاه تهران شروع کرد سپس در تیم های آموزشگاهی بازی کرد.

جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس که بود ؟

شروع حرفه ای جعفر کاشانی

بصورت حرفه ای اما از سال ۱۳۴۲ که ۲۰ ساله بود به دعوت عباس اکرامی بنیان گذار باشگاه شاهین به این تیم پیوست و در سال ۱۳۴۴ با این تیم قهرمان شد.

ورود جعفر کاشانی به پرسپولیس

جعفر کاشانی، در سال ۱۳۴۶ با اتمام فعالیت باشگاه شاهین او به همراه حسین کلانی و همایون بهزادی به تیم پرسپولیس پیوست و اولین بازی خود را در ۱۶ فروردین ۱۳۴۷ انجام داد.

جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس که بود ؟

نوشته های مشابه

از دروازه بانی جعفر کاشانی تا دربی ۶ -۰

یکی از نکات جالب در مورد ایشان بازی پرسپولیس و عقاب بود که بعلت قهر عزیز اصلی و غایب بودن هادی طاووسی درون دروازه پرسپولیس ایستاد که در آن بازی پرسپولیس ۵ – ۰ برنده شد.

جعفر کاشانی، همچنین ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ در بازی تاریخی بین پرسپولیس و تاج که با نتجیه ۶ – ۰ به سود پرسپولیس به پایان رسید بعنوان مدافع در بازی حضور داشت.

جعفر کاشانی در تیم ملی

این مدافع سال ۱۳۴۷ اولین بار به تیم ملی دعوت شد اما همیشه نیکمت نشین بود، او تا سال ۱۳۵۲ در مدت ۵ سال تنها در ۳۸ بازی توانست به میدان برود.

جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس که بود ؟

خداحافظی از فوتبال جعفر کاشانی

در نهایتجعفر کاشانی۲۷ آذر ۱۳۵۳ وقتی ۳۱ ساله بود در هفته بیست و دوم جام تخت جمشید با بازوبند کاپیتانی آخرین بازی خود را برای پرسپولیس در مقابل تیم تاج انجام داد.

با این که باشگاه پرسپولیس ابتدا مخالف خداحافظی او بود اما در نهایت ۲۰ دی ۱۳۵۳ با برگزاری بازی خداحافظی برای وی مقابل ملوان او را بدرقه کرد.

جعفر کاشانی کارمند وزارت خارجه

آقای کاشانی که پس از فوتبال بعنوان کارمند سیاسی وزارت امور خارجه استخدام شده بود مدتی کاردار و سرکنسول ایران در کشورها آلمان، انگلستان، سوریه و امارات بود

جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس که بود ؟

جنجال جعفر کاشانی با خلخالی

در سال ۱۳۶۱ در سفر صادق خلخالی حاکم شرع دادگاه های انقلاب به امارات و درخواست برگزاری مراسمی در این کشور و نامیدن خلیج اسلامی به جای خلیج فارس با برخورد شدید کاشانی مواجه و از امارات اخراج گردید

او بعدا توسط خلخالی تهدید و در نهایت از وزارت امور خارجه بیرون آمد.

پست های جعفر کاشانی

آقای جعفری سابقه مدیر عامل باشگاه شاهین رو هم داشته و مدت ها رئیس و از اعضای اصلی هیئت باشگاه بخصوص در سال های حضور برانکور بوده است.

افتخارات جعفر کاشانی

باشگاهی باشگاه سال
قهرمان آموزشگاه‌های تهران ۱۳۴۲
قهرمان جام حذفی تهران شاهین ۱۳۴۲
قهرمان باشگاه‌های تهران شاهین ۱۳۴۴
قهرمان باشگاه‌های تهران پیکان ۱۳۴۸
قهرمان جام دوستی پیکان ۱۳۴۸
قهرمان جام منطقه‌ای پرسپولیس ۱۳۵۰
قهرمان جام تخت جمشید پرسپولیس ۱۳۵۲
نائب قهرمان جام تخت جمشید پرسپولیس ۱۳۵۳
ملی سال
قهرمان جام ملتهای آسیا ۱۳۴۷
عنوان سوم ارتش‌های جهان ۱۳۴۸
قهرمان جام منطقه‌ای ۱۳۴۹
قهرمان جام کوروش کبیر ۱۳۵۰
صعود به المپیک مونیخ ۱۳۵۱
قهرمان جام ملت‌های آسیا ۱۳۵۱
حضور در جام جهانی کوچک ۱۳۵۱
حضور در المپیک مونیخ ۱۳۵۱
قهرمان بازی‌های آسیایی ۱۳۵۳

مجله اینترنتی دلگرم، درگذشت جعفر کاشانی را به خانواده ایشان و مردم ایران تسلیت عرض می کند.

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot