دسته‌بندی نشده

جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ۲۰۲۳

وجود دستورالعمل‌های به‌روز و هدفمند در کشور انگلیس، برنامه‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور را نیز دائما دستخوش تغییراتی می‌کند. اطلاع از جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شما را از مواجهه‌ی ناگهانی با اتفاقات پیش‌بینی نشده در این مسیر مصون می‌کند. شرایط بی‌نظیر نظام آموزشی و تحصیل در دانشگا‌ه‌های انگلستان، این کشور را تبدیل به یک قطب علمی در پهنه‌ی اروپا کرده است.

این کشور از نظر جذب بیشترین دانشجویان بین‌المللی پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. این موضوع اتفاقی نیست و سال‌هاست که انگلستان با حفظ میراث علمی و آموزشی خود در دانشگاه‌های مطرحی همچون آکسفورد و کمبریج و سرمایه‌گذاری روی امکانات رفاهی و آموزشی برای دانشجویان، همواره پذیرای نخبگان و علاقمندان به تحصیلات تکمیلی از سراسر دنیا بوده است.

برنامه مدون انگلیس برای اشتغال فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های برتر این کشور نیز، دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را تبدیل به یک هدف پرمخاطب برای جوانان ایرانی کرده است. اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی این کشور را در سال ۲۰۲۳ دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

کشور انگلیس برای تحصیل سه نوع ویزا صادر می‌کند. هرکدام از این انواع ویزا با توجه به رده سنی، مقطع تحصیلاتی و مدت زمان تحصیل شرایط متفاوتی را برای متقاضیان آن در نظر گرفته است.

شرایط ویزای تحصیلی کودکان

ویزای دانش‌آموزی یا ویزای کودکان امکان تحصیل در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان را برای علاقمندان به تحصیل در انگلیس فراهم می‌کند. با توجه به الزامی بودن تحصیل در بازه سنی ۵ تا ۱۶ سال در این کشور، این ویزا نیز برای افراد در سنین ۴ تا ۱۷ سال صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کودکان برای دانش‌آموزان زیر ۱۶ سال نهایتا ۶ ساله و برای دانش‌آموزان بالای ۱۶ سال حداکثر ۳ ساله صادر می‌شود اما امکان تمدید آن برای کودکان زیر ۱۶ سال وجود دارد. به‌علاوه پس از پایان تحصیلات دبیرستان این امکان وجود دارد که این ویزا به ویزای دانشجویی تبدیل شود.

با توجه به شرط سنی این نوع از ویزای تحصیلی، صدور یک ویزای همراه برای والدین دانش‌آموز ممکن است اما محدودیت‌هایی برای تحصیل و اشتغال با این نوع از ویزا وجود خواهد داشت.

جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ۲۰۲۳

پس از طی مراحل دریافت پذیرش از مدرسه‌ی مورد نظرتان در کشور انگلیس، به مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیاز خواهید داشت:

 • فرم تکمیل شده‌ی (آنلاین) درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه
 • دو قطعه عکس
 • مدارک تایید پذیرش نهایی توسط مدرسه
 • مدارک تمکن مالی والدین
 • رضایت‌نامه والدین
 • اطلاعات و مدارک هویتی یکی از والدین
 • آمادگی برای مصاحبه (حداقل آشنایی پایه‌ای با زبان انگلیسی)

از آنجا که دائما قوانین و شرایط پذیرش مدارس و دانشگاه‌ها و همینطور دریافت ویزای تحصیلی دچار تغییر می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم این فرآیند را به کمک مشاوران با تجربه در این زمینه دنبال کنید. موسسه حقوقی و مهاجرتی مای آرمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به این هدف مهم می‌رساند.

شرایط ویزای عمومی تحصیلی انگلیس

این ویزا نیز همچون ویزای دانشجویی جزیی از ویزای TIER4 انگلستان محسوب شده اما برای تحصیلات تکمیلی یعنی متقاضیان بالای ۱۸ سال و برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری صادر می‌شود. اعتبار این نوع از ویزا تا پایان دوره تحصیلی دانشجوست اما پس از آن نیز تا ۴ ماه اعتبار داشته و این فرصت را به دانشجویان می‌دهد تا با پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

پس از تایید پذیرش توسط دانشگاه‌ مورد نظرتان، برای دریافت ویزای تحصیلی باید از طریق تکمیل فرم و تعیین محل انگشت‌نگاری در سایت رسمی اداره مهاجرت انگلستان اقدام کنید. مدارک مورد نیاز شما برای صدور ویزای دانشجویی انگلستان موارد ذیل است:

 • فرم تکمیل شده‌ی (آنلاین) درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه
 • دو قطعه عکس
 • مدارک تایید پذیرش نهایی دانشگاه
 • مدارک زبان آیلتس
 • مدارک تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیلی و زندگی
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و سند ازدواج (درصورت تاهل)
 • پرداخت هزینه‌های ویزا و بیمه

در این نوع از ویزای تحصیلی انگلستان نیز امکان دعوت از همراه پس از سپری شدن مدتی از اقامت وجود دارد.

شرایط ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

این ویزا با هدف طی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در کشور انگلستان صادر می‌شود. کورس‌های زبان انگلیسی و کورس‌های تحقیقاتی از جمله دوره‌هایی هستند که شامل این ویزا می‌شوند. این ویزا با توجه به طول دوره آموزشی، حداکثر برای مدت زمان ۱۱ ماه صادر می‌شود.

پس از پایان دوره آموزشی نیز فرد می‌تواند حداکثر به مدت ۱ ماه در این کشور باقی بماند اما امکان کار و یا تحصیل را نخواهد داشت. مدارک مورد نیاز برای این نوع از ویزا نیز مشابه مدارک ویزای عمومی تحصیلی انگلیس است. ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت قابل تمدید نبوده و امکان تبدیل آن به سایر انواع ویزا همچون ویزای کاری وجود ندارد.

چند نکته مهم درباره انواع ویزای تحصیلی

در هر سه‌ نوع ویزا، دانش‌آموز یا دانشجو می‌تواند یک ماه پیش از دوره تحصیلی خود وارد خاک انگلستان شود.

مدارکی که در موفقیت پرونده‌ی ویزای شما تاثیرگذارترند «نامه‌ی پذیرش تحصیلی خوب»، «سطح زبان انگلیسی خوب» و «اثبات تمکن مالی» است.

نامه پذیرش دانشگاه‌ها و مدارس انگلیس نهایتا ۶ ماه معتبر بوده و پس از آن برای اخذ ویزا مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان نیست.

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان حداقل ۳ ماه پیش از شروع دوره تحصیلی دانشگاه مورد نظر اقدام کنید. فرآیند بررسی مدارک و صدور ویزا تاحدودی زمان‌بر خواهد بود.

هنگام دریافت پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان نسبت به نحوه برگزاری کلاس‌ها مطمئن شوید. بسیاری از دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های انگلستان پس از پاندمی کرونا به‌صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود که دریافت ویزای تحصیلی را با مشکل مواجه می‌کنند.

پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی و فعالیت دوباره ادارات در این کشور، احتمال بروز تغییراتی در نحوه پذیرش دانشجویان بین‌المللی از سوی دانشگاه‌های کشور انگلستان و دستورالعمل‌های صدور ویزای تحصیلی وجود خواهد داشت.

با دریافت مشاوره از متخصصان و وکلای موسسه مهاجرت تحصیلی مای آرمان، از بروز هرگونه اشتباه و اتلاف زمان و پول جلوگیری می‌کنید. کارشناسان با تجربه و به‌روز در این مجموعه همواره از آخرین برنامه‌ها و تغییرات اداره مهاجرت انگلستان آگاه بوده و شما در این مسیر همراهی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا