توقیف سریال جیران یا عدم پخش؟ شاکی خصوصی جلوی پخش را گرفت_62dbd674c95e4.jpeg
توقیف سریال جیران یا عدم پخش؟ شاکی خصوصی جلوی پخش را گرفت_62dbd674c95e4.jpeg

توقیف سریال جیران یا عدم پخش؟ شاکی خصوصی جلوی پخش را گرفت

قسمت جدید سریال جیران (قسمت ۲۴) که قرار بود طبق روال همیشه جمعه صبح منتشر شود پخش نشد. به نظر می رسد حالا حالاها بینندگان پر و پا قرص این سریال باید در انتظار دیدن اتفاقات قسمت جدید بمانند. گفته ها حاکی از آن است که وجود یک شاکی خصوصی علت عدم پخش آن است.

روابط عمومی فیلیمو اعلام کرد به دلیل اختلاف کارگردان و تهیه کننده سریال «آهوی من مارال» با تهیه کننده و کارگردان سریال «جیران»، پخش این سریال به طور موقت متوقف شده است.

پلت فرم فیلیمو هم که بستر پخش این سریال محسوب می شود باید تابع دستور قضایی باشد. تا زمانی که اختلاف طرفین دعوا حل شود و فیلیمو بتواند جیران را برای علاقمندان به این سریال پخش کند باید صبر کرد.

داستان سریال و بازیگران اصلی

سریال جیران یک سریال عاشقانه‌ و تاریخی به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی احسان جوانمرد و فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه است. این سریال داستان وقایع بعد از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین‌شاه با خدیجه تجریشی ملقب به جیران را روایت می کند.

جیران یکی از سوگلی های ناصرالدین شاه است که پادشاه عاشق او می شود. اما مسیر این عشق، مسیر راحت و آسانی نخواهد بود !

بازیگرانی همچون بهرام رادان، پری ناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی و مریلا زارعی در سریال جیران ایفای نقش می کنند.

دلیل اصلی توقیف

همان طور که گفته شد، به دلیل وجود شاکی خصوصی و شکایت او از سریال جیران، به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری و با حکم قضایی، ادامه پخش سریال نمایش خانگی جیران متوقف شد.

نوشته های مشابه

این حکم، در راستای ماده ۲۹ قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان و در جهت حمایت از شاکی خصوصی، صادر شد و ادامه پخش سریال با رعایت مالکیت ادبی ممکن است.

بنابر شواهد موجود، مرجع قضایی با توجه به نظر کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر ایراد صدمی جدی به اثر متعلق به شاکی، در صورت ادامۀ پخش سریال جیران با داستان فعلی، دستور ممانعت از نشر، پخش و عرضۀ آن را صادر کرده است.

حال تصویری از دستور قضایی بازپرس محترم شعبۀ نهم دادسرای فرهنگ و رسانه به دست خبرنگار برنا رسیده است که حکایت از درست بودن این خبر دارد. این در صورتی است که بعد از انتشار این خبر برخی رسانه‌ها طی گمانه‌زنی‌هایی صحت آن را محل تردید قرار داده بودند.

تکذیب خبر توقیف از طرف کارگردان جیران

پس از انتشار این خبر، اسماعیل عفیفه، تهیه کننده سریال «جیران» اعلام کرد که موضوع توقیف «جیران» صحت ندارد. او مشغول پیگیری این موضوع است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.