دسته‌بندی نشده

تمیز کردن گاز صفحه ای استیل با مواد طبیعی و ارزان قیمت

تمیز کردن آسان گاز صفحه ای استیل

اگر شما هم گاز صفحه ای , رومیزی و یا مبله استیل در آشپزخانه استفاده می نمایید، می دانید که خوب عمر می کنند. استیل معمولا خیلی زود کثیف می شود و از اثر انگشت گرفته تا لکه چربی و غیره روی آن می ماند. مواد شوینده شیمیایی هم به استیل آسیب می زنند و اگر آبکاری استیل در صورت استفاده از مواد اسیدی آسیب ببیند یا خیلی سخت از بین می رود و یا اصلا درست نخواهد شد.

با این وجود چرا باز از استیل استفاده می کنیم؟ طبیعتا بخاطر زیبایی , استحکام , بهداشت , انتی باکتری بودن و خیلی دلایل دیگر.. خب اینجا به شما آموزش خواهم داد چطور بدون استفاده از شوینده های شیمیایی وسایل استیل خود را تمیز کنید.

خوب شروع کنیم : مثل چوب ، سطح استیل نیز، اگر خوب دقت کنید دارای خطوطی می باشد. خطوط ماتی هستند که به خوبی قابل تشخیص اند. البته هر وسیله استیل اگر دقت کنید دارای این خطوط مرتب هستند و پیش از هر چیزی باید دقت کنید جهت این خطوط به کدام سمت است.

تمیز کردن آسان گاز صفحه ای استیل

آیا فکر می کنید اگر در جهت خطوط تمیز نکنید وسیله شما آسیبی می بیند؟ خیر ، فقط اگر این کار را بکنید تمیزتر می شود. زیرا جرم لابه لای این خطوط قرار می گیرد و اگر تنها در جهت خطوط تمیز کنید می تواند جرم را کاملا پاک کند. این تنها یک نکته کوچک برای بهتر تمیز کردن وسایل استیل است.

لوازم مورد نیاز :

  1. 2 عدد دستمال تمیز که زبر نباشد که سطح را ساییده کند.
  2. اگر پنبه ای باشد بهتر است زیرا هیچ پرزی تقریبا باقی نمی گذارد.
  3. ظرفشویی
  4. روغن بچه

مایع ظرفشویی در از بین بردن جرم و چربی ظروف و وسایل خانه واقعا معجزه می کند. بدون آسیب به آبکاری و یا سطح آنها. به کمک مایع ظرفشویی به آرامی شروع به تمیز کردن سطوح استیل کنید. مقداری مایع را روی پارچه بریزید، کمی آن را به آب آغشته کنید، تنها در اندازه ای که پارچه را مرطوب کند.حالا در امتداد خطوط استیل پارچه را کشیده و تمیز کنید. اگر لکه ای بیشتر مانده باشد شما باید در همان راستا دستمال را چندین بار بکشید. پس از این مرحله تمیزی، با یک دستمال خشک شروع به خشک کردن کنید.

روش تمیز کردن گاز رومیزی استیل

روش تمیز کردن گاز رومیزی استیل

بعد از تمیز شدن صفحه برای برق افتادن بهتر است از روغن بچه استفاده نماییم در حد تنها دو قطره روغن بچه روی پارچه تمیز دوم بریزید. مشابه مرحله تمیز کردن، در راستای خطوط استیل شروع به کشیدن دستمال کنید. این نوع پولیش دادن خیلی استیل شما را براق خواهد نمود.

خب کار تمام شد. بعضی مواقع از لوازم خیلی ساده میتوان بیشترین استفاده رو نمود. خب یکبار دیگه وسیله شما مثل روز اولش شد. از دیدنش لذت ببرید. بدون هزینه بالا و از بین بردن استیل.

منبع : ساتک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا