اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
تصاویر هوایی خیره‌کننده یک چترباز بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو_62a86ddae14c2.jpeg
تصاویر هوایی خیره‌کننده یک چترباز بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو_62a86ddae14c2.jpeg

تصاویر هوایی خیره‌کننده یک چترباز بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو

ینیس ترزیس ۳۵ ساله ویدیویی از خود در حال چتربازی بر فراز اهرام مصر در قاهره منتشر کرده که توجه بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرده است.

این چترباز جسور برزیلی به تازگی در حال پرواز با پاراگلایدر بر فراز بناهای تاریخی معروف جیزه، در نزدیکی قاهره که بلندترین آنها ۱۴۶ متر ارتفاع دارد، از خود فیلم‌برداری کرد. او با استفاده از پاراموتور خود توانست مناظر خیره‌کننده‌ای از این بنای تاریخی معروف ثبت کند.

چتربازی بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو

در این ویدیو او به اهرام مصر نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد قرار است برخورد خطرناکی با آجرهای اهرام داشته باشد، اما در نهایت تنها پاهایش برخوردی سطحی با بالای این بنا پیدا می‌کند. سپس ینیس به سمت مجسمه ابوالهول که در ارتفاع نزدیک به ۲۰ متری قرار دارد تغییر جهت می‌دهد و این مجسمه باورنکردنی را از زاویه‌ای کاملا تازه به نمایش می‌گذارد. این فیلم درست زمانی که به نظر می‌رسد ینیس در حال فرود به زمین است قطع می‌شود.

چتربازی بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو

ینیس خلبان ماهری است و در شرایط آب و هوایی متفاوت پرواز با پاراگلایدر را تجربه است، اما دیدن این بناهای تاریخی با قدمتی نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ سال از بالا، شبیه هیچ‌کدام از دیگر تجربیاتش نبود.

چتربازی بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو

او گفت در یک رویداد پاراموتر ویژه‌ شرکت کرد که اجازه پرواز بر فراز اهرام ثلاثه مصر، ابوالهول و بناهای دیگر را به او می‌داد. ینیس گفت: «برخی اقدامات احتیاطی مثل جهت وزش باد در طول پرواز وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه باشید، تا هنگامی که باد می‌وزد از پرواز پشت بناهای تاریخی بپرهیزید. همچنین باید بدانید چطور بال پاراگلایدرتان را کنترل کرده و تجهیزاتتان را قبل از شروع بررسی کنید. این‌ها برخی اقدامات احتیاطی اولیه برای جلوگیری از بروز حوادث رایج هستند.»

نوشته های مشابه

او که این ویدیو را در اینستاگرام و تیک تاک منتشر کرد، گفت: «این ویدیو بارها به اشتراک گذاشته شد. اکثر نظرات مثبت هستند و همه از شگفت‌انگیز بودن آن صحبت می‌کنند. برخی هم می‌پرسند که آیا پرواز در این منطقه قانونی است یا خیر.» ویدیوی او حداقل ۴ هزار بار توسط کاربران مختلف شبکه‌های اجتماعی دیده شد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.