دسته‌بندی نشده

ترفند شکستن تخم مرغ به روش حرفه ای ها

شکستن تخم مرغ با یک دست به روش حرفه ای

برای مثال تماشای دستانی که به سرعت و با مهارت سبزیجات را به اندازه های یکسان خرد می کند و یا سرآشپزی که تنها با یک دست تخم مرغ ها را می شکند اما هیچ آسیبی به سفیده و زرده وارد نمی شود. نیازی نیست تا حتما یک سرآشپز حرفه ای باشید تا بتوانید بعضی از این ترفند ها را اجرا کنید.

در این آموزش، با ما همراه باشید تا سری بعد به شکلی کاملا ماهرانه تخم مرغ ها شکسته و تحسین و تعجب دیگران را برانگیزانید. بالاخره املت که تخصص چندانی نمی خواهد!

شکستن تخم مرغ با یک دست به روش حرفه ای

روش شکستن تخم مرغ با یک دست

برای تمامی مهارت های فیزیکی و متمرکز، باید ذهن و بدن خود را تمرین بدهید. برای شکستن تخم مرغ با یک پوست هم باید دستانتان را تمرین بدهید اما نباید از همان ابتدا به سراغ تخم مرغ های واقعی بروید چرا که علاوه بر کثیف کاری احتمالی، تخم مرغ زیادی هدر می رود. پس چاره چیست؟

تمرین با یک جفت توپ پینگ پنگ

برای این تمرین، کافی است که از دو عدد توپ پینگ پنگ و یک سکه استفاده کنید. حالا باید یکی از توپ ها را با سه انگشت شست، نشانه و میانی بگیرید و توپ پینگ پنگ بعدی را با دو انگشت کوچک و حلقه به کمک کف دست بگیرید. حالا باید به آرامی دو توپ را به هم نزدیک کرده و فشار دهید.

مهم ترین اصل در شکستن تخم مرغ

باید سکه را بین دو توپ قرار دهید. حالا بدون اینکه توپ ها از دستتان بیفتد، باید دستتان را جوری قرار دهید که کف دست به سمت پایین باشد. سپس توپ ها را از ها جدا کنید تا سکه رها شود.

البته بعضی افراد ترجیح می دهند تا با انگشت میانی توپ اول را بگیرند، در حالی که دیگران می خواهند با آن انگشت برای جدا کردن توپ دوم استفاده کنند. با چند بار تمرین می بینید که قلق کار دستتان می آید.

مهم ترین اصل در شکستن تخم مرغ

مهم ترین اصل در شکستن تخم مرغ

مهم ترین اصل این است که شما بر روی ضعیف ترین قسمت پوسته تخم مرغ که به اصطلاح نازک تر است ترک ایجاد کنید. کافی است تخم مرغ را روی لبه تیز گاز یا کانتر بزنید.

بعد تخم مرغ را بالای تابه گرفته و به آرامی پوسته ها را جدا کنید و اجازه دهید تا به آهستگی سفیده و زرده داخل تابه بریزند. به همین سادگی! امیدوارم با این تمرین ساده خیلی زود این ترفند جالب را یاد بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا