دسته‌بندی نشده

تاریخ روز جهانی روانشناس و مشاور چه روزی است ؟

روز جهانی روانشناس و مشاور در سال 1402 چه روزی است ؟

هرساله در روز روانشناس و مشاور در سرتاسر جهان، مراسم هایی در راستای معرفی هرچه بهتر این شاخه از علم برگزار می شود. تاریخ روانشناسی به عنوان دانش مطالعهٔ رفتار و ذهن انسان به یونان باستان باز می گردد.

شواهدی نیز بر مطالعهٔ این دانش توسط مصری های باستان وجود دارد. دانش روانشناسی تا سال ۱۸۷۹ بخشی از فلسفه انگاشته می شد تا زمانی که به عنوان دانشی مستقل در آلمان و آمریکا مورد مطالعه قرار گرفت.

در ادامه می خواهیم شما را با تاریخ دقیق روز جهانی روانشناس و مشاور در تقویم 1402 آشنا کنیم.

تاریخ شمسی روز جهانی روانشناس و مشاور 1402

تاریخ شمسی روز جهانی روانشناس و مشاور 1402، مصادف است با شنبه نهم اردیبهشت ماه (1402/2/9).

تاریخ میلادی روز جهانی روانشناس و مشاور 1402

تاریخ میلادی روز جهانی روانشناس و مشاور 1402، مصادف است با 29 آوریل 2023.

تاریخ قمری روز جهانی روانشناس و مشاور 1402

تاریخ قمری روز جهانی روانشناس و مشاور 1402، مصادف است با 8 شوال 1444.

روز روانشناس

روز جهانی روانشناس و مشاور چه روزی است ؟

سال‌هاست که سازمان نظام روان‌شناسی در تلاش بود روزی را با نام روز روان‌شناسی و مشاوره به تصویب برساند. در سال ۱۳۹۵، شورای فرهنگی عمومی در بیانیه‌ای درج روز ۹ اردیبهشت در تقویم را رد کرد و بیان داشت:

«برگزاری هر گونه مراسم و فعالیت تحت این عنوان وجهه قانونی ندارد». هنوز هم دبیرخانه شورای فرهنگی عمومی به طور رسمی روز ۹ اردیبهشت را به نام روز روان‌شناس و مشاور به رسمیت نشناخته است.

با این حال روز ۹ اردیبهشت از سوی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره به عنوان روز روان‌شناس و مشاور شناخته می‌شود و هر سال نیز برنامه‌ای در این روز برگزار می‌گردد.

دلیل انتخاب روز ۹ اردیبهشت به عنوان روز روان‌شناس و مشاوره، تصویب قانون تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در روز ۹ اردیبهشت است.

کیفیت زندگی برای هر فرد می تواند معنا و تعریف مستقلی داشته باشد که سبک زندگی او بستگی دارد.

برخی اوقات داشتن گارد و مقاومت بی مورد در برابر مراجعه به روانشناس نمی گذارد که ما انسان این کیفیت زندگی‌مان را تا حد بسیار زیادی بهبود دهیم، این در حالی است که در کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس بسیار رایج است.

افراد می توانند در زمینه های مختلف، در هر زمان و با هر بهانه ای به روانشناس مراجعه کنند و مشکلات روانی خود را با وی در میان بگذارند. نمونه ای از این مشکلات عبارتند از افسردگی، اضطراب، عدم مهارت لازم برای برقراری ارتباط، تجربیات منفی، فقدان و مرگ عزیزان، فوبیا و …

به عنوان مثال کسی که تجربه منفی از یک اتفاق دارد همیشه خاطرات آن به طور پیوسته برای او تکرار می شود، در این صورت اگر فرد برای پیدا کردن آرامش و بهبود به روانشناس مراجعه نکند به مرور زمان دچار مشکلات روحی بیشتری می شود که درمان آن زمانبر تر بوده و فرد در معرض آسیب هایی قرار می گیرد که بازگشت او به زندگی سابق خیلی دشوار می شود.

همچنین بخوانید:

پیام تبریک روز جهانی روانشناس و مشاور به دخترم

پیام تبریک روز جهانی روانشناس و مشاور به پسرم

پیام تبریک روز جهانی روانشناس و مشاور به همکار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا