تاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم ۹۸ چه روزی است ؟

تاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم ۹۸

تاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم ۹۸ مصادف است با دوشنبه ۲۸ مرداد ماه

separator lineتاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم 98 /روز جهانی بشر دوستی/تاریخ دقیق روز جهانی بشر دوستی به میلادی/

تاریخ دقیق روز جهانی بشر دوستی به میلادی

تاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی به میلادی مصادف است با ۱۹ آگوست

separator lineتاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم 98 /روز جهانی بشر دوستی/تاریخ دقیق روز جهانی بشر دوستی به میلادی/

روز جهانی بشر دوستی

روز جهانی بشر دوستانه هر ساله در تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) برگزار می‌شود تا به کسانی که در کارهای بشر دوستانه به خطر افتاده‌اند و یا جان خود را از دست داده‌اند، کمک کنند.

این روز توسط مجمع عمومی در سال ۲۰۰۸ تعیین شده و همزمان با تاریخ بمباران سال ۲۰۰۳ مقر سازمان ملل در بغداد عراق است.

هر سال، روز جهانی بشر دوستانه بر روی یک موضوع متمرکز می‌شود و ذینفعان را از سراسر سیستم بشر دوستانه به منظور حمایت از بقا، رفاه و شرافت افراد مبتلا به بحران و ایمنی و امنیت کارگران کمک می‌کند.

separator lineتاریخ دقیق روز جهانی انسان دوستی در تقویم 98 /روز جهانی بشر دوستی/تاریخ دقیق روز جهانی بشر دوستی به میلادی/

بمب گذاری هتل کانال در بغداد، عراق، ۱۹ آگوست ۲۰۰۳

در ۱۹ آگوست ۲۰۰۳، یک بمب گذاری در هتل کانال بغداد ۲۲ تن از کارکنان کمک‌های بشر دوستانه، از جمله نماینده ویژه سازمان دبیر کل سازمان ملل متحد در عراق، سرجیو ویرا دی ملو را کام مرگ کشاند.

پنج سال بعد، مجمع عمومی با تصویب قطعنامه‌ای، ۱۹ آگوست را به عنوان روز جهانی بشر دوستانه برگزید.

سپند جام

سرجیو ویرا دی ملو که ملیت برزیلی داشت، بیش از ۳۰ سال از عمر خود را در سازمان ملل متحد صرف چالش‌ برانگیزترین شرایط انسان‌ دوستانه در جهان به منظور حمایت از قربانیان بی‌پناه جنگ‌های مسلحانه کرد. مرگ او و ۲۱ تن از همکارش در بغداد، در سراسر جهان قربانیان درگیری‌های مسلحانه را از یک رهبر بشردوست، منحصر به فرد و شجاع که بدون ترس از آن‌ها دفاع می‌کرد، محروم کرد. این رویداد غم انگیز رهبری برجسته را از جامعه بشری گرفت. او کسی بود که دغدغه‌های آن‌ها را بر روی نقشه جهان حک کرد.

بمب گذاری هتل کانال، برای سازمان ملل متحد و جامعه بشر دوستانه خسارت بزرگی بود و نقطه عطفی برای عملیات بشردوستانه در عراق و در سراسر جهان شد.

انسان‌ها همواره برای بقای خود در تلاشند و در این میان عده‌ای هستند که برای بقای سایرین نیز می‌کوشند؛ انسان‌های خیّری که با نیکوکاری و از خودگذشتگی تلاش می‌کنند دنیا را به مکانی بهتر و زیباتر تبدیل نمایند.

این مردان و زنان نیک اندیش و نیک کردار با چشم پوشی از امکانات رفاهی و آسایش زندگی خود، تمام توان و نیروی خویش را صرف خدمت به جامعه بشری می‌کنند و در قامت استاد، پزشک، خدمتکار، مهندس و … برای انسانیت انسان تلاش می‌کنند.

شاید برای بسیاری مفهوم اقدامات و خدمات بشردوستانه نامانوس بنماید. خدمات بشردوستانه به آن دسته از اقداماتی اطلاق می‌گردد که به صورت داوطلبانه و بدون دریافت دستمزد برای نجات جان، سلامت و آسایش انسان‌ها به ویژه در هنگامه مخاصمات مسلحانه و بحران های انسانی صورت می‌گیرد.

افرادی که برای اقدامات انسان دوستانه داوطلب می‌گردند علاوه بر انجام رسالت سنگین انسانی خود در معرض انواع مخاطرات و تهدیدات قرار دارند. این گروه نیکوکار نه تنها توان و نیروی جسمانی و قدرت فکری و معنوی خویش را برای کمک به افراد در معرض خطر به کار می‌گیرند بلکه در بسیاری از مواقع جان یا سلامت خود را به واسطه حملات کورکورانه دشمن از دست می‌دهند.

روز بین المللی بشر دوستانه بهانه‌ای است برای به یادآوردن و شناخت مردان و زنانی که برای کمک به دیگران با مخاطرات بسیاری مواجه می‌شوند و بعضاً جان خود را از دست می‌دهند.

این مطلب به شما کمک نکرد؟ اگر سوالی دارید از طریق پرسش و پاسخ سپند جام آن را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot